Skocz do zawartości

lekka grzebanina w S-Turbo---increase the power??


cichy_j

Rekomendowane odpowiedzi

ładny dzwiek ma HKS, to prawda, ale co z tego jak to faja, polecam Forge, bo przynajmniej jest w pełni serwisowalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy_j,

witaj ;-)

Nie słuchaj kobity odnośnie tego BOV. Uwierz mi, nie jest Ci potrzebny a dodatkowo może spowodować kilka "niefajnych" dolegliwości, przelewania, mulenie auta i tym podobne fajności.

 

Wydech , takie kombo jak rura środkowa (center pipe) i tylna pucha (backbox) firmy Fujitsubo (bardzo eleganckie wydechy) możesz nabyć (używany ale w luks stanie) za jakieś 1200-1500 PLN, do tego bierzesz downpipe Nvidia za 1600 PLN i masz super (i co dla Twojej Pani ważne - bulgoczący :mrgreen: ) kompletny wydech. Turbo, tak jak wspominał carfit 500-700 PLN (TD04L), pompa paliwa 200-300 PLN, remap ok. 3000 PLN. Suma wydatków : ok. 7000 PLN.

 

Jeżeli auto jest na moment obecny w dobrym stanie, to po takiej kuracji jak opisana wyżej nie poznasz samochodu.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Jest prawdą, że hamulec i zawiecha seryjna jest po prostu niebezpieczna (dolicz jakieś 7.000 PLN, hamulunek z WRX/GT ok. 2500 PLN, zawiecha Tein SSM - ok. 4500 PLN). To naprawdę trzeba zmienić aby w pełni cieszyć się wyżej wymienionym setapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit a gdzie zawias i hamulce??

Fajnie to brzmi tani wydech drobny remap jakas urzywana turbina z wrx i robi sie TYLKO 6tys zl

 

240ps zdecydowanie trzeba zrobić zawieszenie Forek to lodówka na kółkach wysokie giba tym a do tego troce mocy to staje sie nieciekawie

 

nie no , oczywiscie masz racje, ale ja myśle że wszystko po kolei, każdy z nas praktycznie zaczynał od mocy, bo to najprostsze itp. a kończył ...... :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he bardzo smieszne :(

kupiła sobie teraz na firmę cos innego, ja miałem rozj..aną Hondę, doszlismy do porozumienia cenowego i poszło... czy cos w tym złego ze kupiłem wóz od matki?

możecie sie smiać, ja i tak kocham mój wozik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he bardzo smieszne :(

kupiła sobie teraz na firmę cos innego, ja miałem rozj..aną Hondę, doszlismy do porozumienia cenowego i poszło... czy cos w tym złego ze kupiłem wóz od matki?

możecie sie smiać, ja i tak kocham mój wozik

 

Cichy, matka forumowa, to taka nasza maskota i chluba forum :idea: , musisz poczuć klimat żeby to zrozumieć, a nijak sie to ma do stan technicznego :idea: to że my sobie żartujemy , to potraktuj to prosze , jako nasza zazdrość :wink: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. na nikogo nie mam zamiaru sie obrażać:) w końcu możnaby powiedzieć ze jestesmy swego rodzaju "rodzinką".

czasami z samego siebie trzeba sie posmiać...

to pozostałośc po moich "kolegach" z pracy. czasem taki jeden rzucił tekstem do mnie "zawód syn", ale na asfalcie jak wyjechal swoim BMW 520 juz tak nie mówił...(notabene dostał je od ojca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poko. na nikogo nie mam zamiaru sie obrażać:) w końcu możnaby powiedzieć ze jestesmy swego rodzaju "rodzinką".

czasami z samego siebie trzeba sie posmiać...

 

NO :idea: widze że zuch chłopak jesteś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, bo masz link sjs, czy przypadkiem, może, gdzies nie widzielismy sie na rajdach samochodowych. do tej pory tylko sedziowałem , ale od jakiegos czasu sam zaczynam ujeżdżać "bolida" własnej roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

@@cichy_j, ja do listy dorzuciłbym przede wszystkim wałki rozrządu od GT99/WRXa. Forester ma niższe krzywki i ciężko uzyskać radykalny wzrost mocy bez kosmicznego wzrostu ciśnienia doładowania.

I podpowiem, zamiast "niewykonalnego" remapu (bo MY99 jest przedliftowy i ma niemapowalny sterownik), kup komplet sterownik ze stacyjką i immo od GT99 lub jakiegoś STI z tego roku. Będzie pewnie za bezcen, a zestaw elektroniki od GT + wałki i turbo i już masz 218KM :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...