Skocz do zawartości

Trzeszczy przy cofaniu na skręconych kołach


bubble

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś obyty z głosem żelastwa znajdzie chwilę i mi podpowie:

 

Przy cofaniu ze skręconymi kołami słychać strzelanie/trzeszczenie z przodu. Kiedyś było tylko przy kierownicy skręconej w lewo teraz pojawia się też przy skręceniu w prawo. Przy jeździe do przodu cisza niezależnie od skręcenia.

 

Zgaduję, że to coś na linii przegub/półoś/skrzynia ewentualnie przekładnia/sprężyna/zwrotnica?

 

Do mechaników mam trochę daleko, więc chciałbym z grubsza się dowiedzieć co to może być, żeby nie jeździć dwa razy przy braku części. Autko SI N/A 2.0 '97.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo z tą dolegliwością jeździłem, czekając na wymianę końcówek drążków -zbieżność droga- w tym czasie nawet przy normalnym pokonywaniu zakrętów dokuczał.

raz strzelał raz nie zależy czy akurat kapnie skądś i przesmaruje się sam.

Wsteczny ma najmocniejsze przełożenie-najbardziej obciąża napęd, dlatego póki co tylko wtedy go słychać

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taki trochę sprężynowy odgłos - brzdęk brzdęk brzdęk, ale budą nie szarpie.

 

Bo przegub z tego co pamiętam to bardziej terkocze. A może coś tam trzeba przesmarować w okolicy sprężyn albo maglownicy? Mam wrażenie, że przy wilgotniejszej aurze mniej słychać. No ale wrażenia to kwestia gustu ;-) Na razie nie mam jak do warsztatu pojechać (praca, praca, praca...), a za dwa tygodnie wyjazd w trasę....

 

Pozdrawiam.

 

-- 2 sie 2010, o 15:45 --

 

No i przy skręcaniu do tyłu cisza. Tylko jak wsiadam do auta rano albo jadę powoli po leśnej drodze to czasem coś pstryknie jakby od kolumn mcpersona, ale brzdękanie przy skręcaniu zniknęło :shock: ...wiem, że wróci...

 

Ma ktoś jeszcze jakieś skojarzenie? Może jednak tttm? Może tam gdzie sprężyny opierają się na takim kielichu, tam włazi piach, może to być to - podobnie jak skrzypiące łączniki stabilizatora? Amortyzatory były wymieniane rok temu, ale zjawiska i dźwięki paranormalne były już wcześniej. Teraz o tym piszę, bo się nasiliło, ale od dzisiaj znowu cisza :roll:

 

-- 20 paź 2010, o 11:47 --

 

Sprawa zakończona. Obydwa przeguby zewnętrzne wymienione, cisza zapadła. Dziękuję za wskazówki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam wiskoze. Właśnie taki objaw miałem u siebie w GT.

możesz podać dokładniejsze objawy ? u mnie ostatnio na pełnym skręcie (zawracanie na Torze na ASJP i w lewo i w prawo) szarpało tyłem i było słychać jakieś stuki. Gacek555 może potwierdzić, bo jechałem ze mną na prawym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...