Jump to content

Pewna stacja benzynowe w Jeleniej Górze

mich
 Share

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś z was może polecić pewną stację benzynową w Jeleniej Górze? Potrzebuję tankować paliwo 98 do STI (więc Shell odpada) i mam podejrzenie, że ostatnio nadziałem się na złe paliwo na stacji Orlen w Maciejowej, Jelenia Góra (stacja nr 979). Zalałem niby Verva 98 i byłem akurat na badaniu w serwisie. Okazało się, że samochód cofa zapłon nawet o kilka stopni. Badanie zostało powtórzone po przejechaniu dwóch baków na Shell Racing i wskazania zapłonu były prawidłowe. Więc prawdopodobnie problem był spowodowany przez bardzo złej jakości paliwo. Wg mechanika paliwo było dalekie nawet od benzyny 95.

W związku z tym moje pytanie, czy ktoś może polecić mi jakąś inną stację w Jeleniej Górze, na której większe prawdopodobieństwo, że paliwo jest dobre?

Shell jest, ale Shell nie ma paliwa 98. 95 nie zaleca się lać do STI a 100-oktanowe drogo wychodzi, płacąc 80-90 PLN za przejechanie 100 km człowiek coraz częściej się zastanawia, czy na pewno chce TAM jechać TYM samochodem. 98 wychodzi jednak taniej.

Dzięki za linka, poczytam.