Skocz do zawartości

Nürburgring - Nordschleife


KASIAiMIŚ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle to i ja wiem. Chodzi o to ze Ring jest na tyle długim torem ze prawdopodobnie trzeba być na oponach o twardszej mieszance niż na 2 km popierdułkowatej upalance, bo idąc nawet tylko na powiedzmy 80%, opona może splynac od temp!!?!Wiec jest różnica czy Toyo R 888, czy zwykła drogowa, czy RE070 np..Zwłaszcza jest różnica czy jedziemy lzejszym Swiftem czy Hondą, czy ciezszym STI czy moja 1,5 T Toyota( moja raczej nie predko :lol: ) O to mi chodziło. Dwa : podejrzewam ze hamulce na seryjnym nawet 4 tloczkowym klocku, tez w tyłek dostaną..Wiec coś lepszego potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytania do tych którzy pojechali bardziej " sportowo": jakie opony mieliście założone, i jak z hamulcami? Nie gotowaly się? Jakie klocki?

 

To i ja się do tego pytania przyłączam. :D

 

 

...na Nurburgring powiadasz :D

 

Kaiser ja tam nie chce nic mówić, ale może wpierw lepiej pojechać gdzieś "do Nas" i zobaczyć z czym to się je...

 

w warunkach krajowych najlepszy byłby Poznań, zobaczyłbys co się dzieje z samochodem i np. oponami na znacznie, ale to znacznie krótszym torze i pewnie zdecydowanie mniej wymagającym od kierowcy...

 

 

tylko nie mów że masz daleko do Poznania... :twisted:

 

-- 13 gru 2011, o 21:40 --

 

30 jurkow za noc ze sniadaniem, 5 minut od wjazdu na tor - wedlug mnie to nieduzo.

 

Teoretycznie nie, ale jak będę z kobietą to się robi 60 EU, a przy obecnym kursie to już sporo. :?

 

 

nikomu do portfela nie zaglądam, ale szczypanie się przy takich kwotach, zakladając taki wyjazd jest dziwne...

 

chyba że dyskusja jest ot... pitu pitu , nie mam co robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba trochę po Poznaniu polatac, chyba ze na mokro " leśny" na Miedzianej.. Chociaż tam zawsze slisko. :D Ja tam się nie wybieram, po prostu jestem ciekaw jak wytrzymują seryjne( w miarę) 4 tloczki na torze tak długim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję wyjazd do zielonego piekła na początku maja przyszłego roku.(na wtedy dostanę urlop) :) Drogi to wyjazd, ale to było moje marzenie od ładnych kliku lat. Prześledziłem temat zarówno tutaj jak i na kilku innych stronach.

 

 

I mam kilka pytań:

1. Planujecie jakiś wyjazd na 2012?

2. Czy jadąc po torze można mieć pasażera?

3. Czy kierowca i pasażer muszą mieć kaski?

 

Doradźcie coś jeszcze, bo wybieram się tam pierwszy raz.

 

Odpowiedź od osoby, która na Ringu była trzy razy :twisted:.

 

1. Jak kasa pozwoli - czemu nie. Raczej w drugiej części roku (wrzesień?)

2. Tak - możesz zabrać tyle osób, na ile homologowany jest samochód

3. Nie.

 

Podpisuję się pod radami innych (trening na konsoli itp.). Ze swej strony dodałbym jeszcze jedną ważną rzcz: prognozę pogody. Latanie po Ringu w deszczu przestaje być przyjemne, bo na zmianę masz ratowanie, albo korek na torze, bo akurat ktoś wydzwonił :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT5 nie oddaje różnicy poziomów, jaka jest na Ringu. Zaskoczyło mnie to.

Masz na myśli ile jest wzniesień i spadań na torze? W GT5 nie grałem ale w GT4 tak - i porównując tor do Ringu w rFactor to faktycznie na konsoli dość płaski był.

 

Niech ktoś kto był na Ringu pojeździ w rFactor po tym torze i zda relację. IMO (niestety tylko na podstawie onboardów w necie) tor w tej grze jest świetnie odwzorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, niby tak ale jadąc pierwszy raz tor w STi może być trudno nie "odwinąć" co może się źle skończyć.

Przejechałem w rFactor ze 150 kółek i nadal na pierwszy raz w realu wolałbym chyba sejem pojechać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też fajne pakiety w wypożyczalniach w okolicy - możesz w sumie robić kółka np. 3 czy 4 coraz mocniejszymi autami
Co jest do wyboru i ile za taką przyjemność?

Jeżeli chodzi o wyjazd to druga połowa roku może być - jeżeli dzwonić to tylko tam :twisted:

warunek: zrzutka na lawete. w obie strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trening na GT5 powinien mniej wiecej oddac obraz sytuacji ? :D

 

Jeśli chodzi o układ zakrętów - tak.

 

Faktycznie nie oddaje jednak różnicy wzniesień (a łącznie na Ringu jest to 300 m) i to może być bardzo mylące - owszem, pamiętasz zakręt z GT5, ale nagle się okazuje, że napadasz na niego z górki i nie ma już kiedy wyhamować. Albo zakręt pozornie ostry w GT5 okazuje się nie aż takim problemem, bo masz go mocno pod górkę (jak np. taki prawy przy domku po dwóch lewych na wiadukcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
GT5 nie oddaje różnicy poziomów, jaka jest na Ringu. Zaskoczyło mnie to.

 

+1

 

 

A ja mam takie pytania do tych którzy pojechali bardziej " sportowo": jakie opony mieliście założone, i jak z hamulcami? Nie gotowaly się? Jakie klocki?

 

 

Newbee, jedziesz tam pierwszy raz. Nie mysl o oponach i klockach bo nie bedziesz tam jechal na tyle szybko, zeby to mialo jakiekolwiek znaczenie. Bylem tam w sumie juz 4 czy 5 razy i moze raz mi sie zdarzylo, ze po serii zakretow ktore zle najechalem (to wazne!), hamulec na chwile sie zrobil miekki.

 

A opony znacznie bardziej dostaja w kosc na pojezdzawkach i Plejadach.

 

 

Jedz smialo na Ring, ale nie jezdzil smialo po Ringu, tyle Ci powiem 8) A jak nie jestes przekonany, to wpisz na youtube "Nordschleife crash" i zobacz ile wynikow wyjdzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja na Ring pojadę, to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie. Ale dziękuje za rzeczową odpowiedz. Najpierw muszę Poznań zaliczyć, bo wstyd się przyznać ale tam jeszcze nie upalalem. :oops: Poczekam z tym Nurburingiem na jakiś zorganizowany wyjazd, żeby auto na większa lawete wsadzić i się nie martwić, czy się wysra czy nie na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...