Skocz do zawartości

Nürburgring - Nordschleife


KASIAiMIŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na forum kila moze kilkanascie osob ktore byly, upalaly itd. pomyslalem, ze fajnie by bylo zebrac wszystkie doswiadczenia w jednym miejscu, dla przyblizenia, ulatwienia wyjazdu kolejnym forumowiczom.

 

Zaczne od swojej opowiesci :)

Zawsze chcialem tam pojechac, ale zawsze bylo jakos nie podrodze, nawet bedac na rajdzie niemiec :( teraz zdecydowalem sie, ze jade nie ma na co dluzej czekac. Przeszukawszy forum.subaru , forum.nie-ASO a przede wszystkim odwiedzajac ta strone (w tym miejscu chcialem podziekowac autorowi za jej stworzenia) zebralem niezbedne informacje i pojechalem.

Wystartowalem o 3.00 rano w sobote i juz po 13 godzinach i 1200km drogi bylem na miejscu :D To co zobaczylem przeroslo moje najsmielsze oczekiwania. Bylem na wielu imprezach, iwentach motoryzacyjnych, w wielu "grubych" miejscach, ale czegos takiego w zyciu nie widzialem. Setki jak nie tysiace samochodow z najwyzszej polki i mowie tu nie tylko o R8, DBS, GT3RS czy Lambo ale o bardziej przyziemnych jak dziesiatki focusow rs, imprez, evo, cors gsi, 106s16 itd. Po prostu kosmos. Nie da sie opowiedziec ani pokazac na jakimkolwiek filmie.

 

ring006.jpg

 

ring007.jpg

 

ring020.JPG

 

ring021.JPG

 

ring022.JPG

 

Ludzie z calej europy, choc najwiecej z UK i co mnie zdziwilo choc moze nie powinno bardzo duzo z Rosji.

 

ring011.JPG

 

ring012.JPG

 

ring013.JPG

 

nie oszczedzali swoich maszyn

 

ring014.JPG

 

Jeszcze tego samego dnia przed zamknieciem wykonalem zapoznawcze okrazenia :) I musze tu powiedziec, ze wczesniej nie gralem w zedne gry a jedyne co zrobilem to ogladnelem 5 razy onbord z przejazdem

 

Nastepnego dnia, w niedziele, zjawilem sie na torze chwile po 8, tak zeby nie bylo jeszcze tloku, bo ludzi bylo na prawde DUZO. Zrobilem 3 rundy. Pierwsze 2 jechalo sie swietnie, malo samochodow, wiec nie musialem sie skupiac na ustepowaniu drogi szybszym, tylko na jezdzie. 3 slabsze, zrobilo sie po prostu tloczno.

 

Ok godz 9.30 na parking zjechalo kilkanascie Porsche z Porsche Club Lazio, a w nich sami starsi panowie.

 

ring023.JPG

 

Zalozyli balaklawy, kaski i w droge :)

 

ring028.JPG

 

ring029.JPG

 

ring030.JPG

 

ring031.JPG

 

i tak do wieczora :D

 

ok 13 zdazyl sie dosc duzy wypadek z udzilem Focusa1 RS i jakiejs malej "zabawki". Kierowcow zwiozla karetka, samochody bez przodow laweta a tor zamkneli na 2h. Czesc osob nie czekala i pojechala do domu, dzieki czemu po przerwie zrobilo sie luzniej.

 

ring015.JPG

 

ring016.JPG

 

ring024.JPG

 

ring018.JPG

 

Na parkingach przy punktach widokowych mozna bylo spotkac niesamowite rodzynki.

 

ring017.JPG

 

Magia tego miejsca jest niesamowita, nie do opisania. Zaparkowal kolo mnie Focus RS z Hamburga, kierowca pyta sie jak sie jechalo i juz po 15minutach jedziemy razem Focusem RS :) Stefan wlasciciel RS ogarnial temat niesamowicie, potwierdzajac jak wiele potrafi ten FWD ktory jedzie jak AWD.

 

ring008.jpg

 

Nie jezdzilem zbyt duzo, ani zbyt szybko wiec wbrew temu co pisal Przemek nie mialem problemu z powrotem czesciowo jeszcze w niedziele wieczorem a czesciowo w poniedzialek.

 

Ja bylem takim sprzetem :twisted:

 

ring005.JPG

 

wiec sie mnie o czasy nie pytajcie. Mimo to uwazam wycieczke za udana a doswiadczenie jakie zdobylem wyciskajac 7 poty ze swojego potwora - bezcenne. Jak kiedys zapoznam sie bardziej z torem to wybiore sie naszym GT i sie zobaczy :roll:

 

na koniec chcialem jeszcze podac kilka przydatnych linkow:

 

niemiecka pogodynka - trafnie prognozowala w 100%

tutaj terminy i godziny otwarcia toru

tutaj ceny biletow

 

to tyle :P

 

pozdrawiam i zachecam do wypowiedzie "grupe ringowa" na czele z Przemkiem

miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super relacja ! zazdroszcze :P

Zawsze chciałem tam jechać , ale zawsze coś .....

 

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ? generalnie powinno, bo to normalna droga , ale pewien nie jestem , albo czy można wykupić ubezpieczenie kosztów ewentualnego holowania , naprawy barierek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ?

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

ale powiedz mi dlaczego ? przecież to droga publiczna , tylko dodatkowo płatna , moim zdaniem AC auta powinno działać. Rozumiem jakby to były zawody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ?

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

ale powiedz mi dlaczego ? przecież to droga publiczna , tylko dodatkowo płatna , moim zdaniem AC auta powinno działać. Rozumiem jakby to były zawody

Chyba jednak nie, to jest chyba droga prywatna, wewnętrzna, a tam nie ma ograniczn prędkosci, więc trudno by ubezpieczyciel wypłacał za szkody które miały się wydarzyły w miejscu gdzie mozesz sobie smigać 300km/h i dodatkowo robić to pełnym bokiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ?

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

ale powiedz mi dlaczego ? przecież to droga publiczna , tylko dodatkowo płatna , moim zdaniem AC auta powinno działać. Rozumiem jakby to były zawody

Chyba jednak nie, to jest chyba droga prywatna, wewnętrzna, a tam nie ma ograniczn prędkosci, więc trudno by ubezpieczyciel wypłacał za szkody które miały się wydarzyły w miejscu gdzie mozesz sobie smigać 300km/h i dodatkowo robić to pełnym bokiem :mrgreen:

 

Kurcze sam jestem ciekawy, to nie jest droga prywatna czy wewnetrzna( chyba) , na wielu odcinkach autostrady w niemczech nie ma ograniczeń predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ?

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

ale powiedz mi dlaczego ? przecież to droga publiczna , tylko dodatkowo płatna , moim zdaniem AC auta powinno działać. Rozumiem jakby to były zawody

Chyba jednak nie, to jest chyba droga prywatna, wewnętrzna, a tam nie ma ograniczn prędkosci, więc trudno by ubezpieczyciel wypłacał za szkody które miały się wydarzyły w miejscu gdzie mozesz sobie smigać 300km/h i dodatkowo robić to pełnym bokiem :mrgreen:

 

Kurcze sam jestem ciekawy, to nie jest droga prywatna czy wewnetrzna( chyba) , na wielu odcinkach autostrady w niemczech nie ma ograniczeń predkosci.

To prawda, na autostradzie w niemczech nie masz ograniczen ale masz wszystkie pozostałe przepisy, a na takim torze mozesz wszystko, możesz jezdzic bokiem, mozesz gadac przez telefon, itp, pozatym w miejsach gdzie nie ma ograniczen na autostradzie jest o tym informacja a na torze nie ma, więc jesli jest to droga publiczna to trzeba się tam porusząc 50 lub 90 zaleznie czy to teren zabudowany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTe, troszke Cie ponioslo. nie mozesz gadac przez telefon (bo jak to zobaczy obsluga to masz zakaz wiazdu i tyle) i musisz stosowac sie do ograniczen, ktore tam sa!! poza tym na wjezdzie masz regulamin w ktorym jest wszystko napisane, miedzy innymi to, ze obowiazuje kodeks ruchu drogowego :lol: miedzy innymi dla tego nie mozna nagrywac ani robic zdjec ;) (choc kazdy wjezdza z kamera).

jak zrobisz dzwona, to placisz nie tylko za "barierki" akcje ratunkowa, ale takze jesli tor zamkna np. na godzine to placisz kase ze ten przestoj. do tego oc ani ac tam nie dziala bo ubezpieczyciel powie ze to szczegolne warunki i pozamiatane. Jednym gosciom w clio sport walnela chlodnica i rozlal sie plyn, na samym wyjezdzie z toru i musieli placic za sprzatanie tego. tak wiec lepiej zwolnic niz sie rozwalic ;)

Ponad to samochod musi byc w dobrym stanie, sam widzialem jak nie wpuscili paru samochodow.

 

Cena 22E to wlasnie cena za 1runde. Moje koszta byly smieszne, bo bylem smiesznym samochodem, ktory nic nie pali a w najszybszym miejscu toru mialem licznikowe 170km/h :P podczas gdy RS w tym miejscu cos ok 250km/h. za to RS spalil caly bak na 12 rund a moj na 5 rund 8litrow :lol: Cene paliwa kazdy moze sobie policzyc samemu, nocleg w pensjonacie ze sniadaniem 30E (w jedynce bo bylem sam) wjazd na tor 97E naklejka 6E i takie to wielkie koszta. opony i hamulce w moim przypadku starcza jeszcze na troche wiec to caly koszt raptem 163E czyli totalnie po taniosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja ! zazdroszcze :P

Zawsze chciałem tam jechać , ale zawsze coś .....

 

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ? generalnie powinno, bo to normalna droga , ale pewien nie jestem , albo czy można wykupić ubezpieczenie kosztów ewentualnego holowania , naprawy barierek itp.

 

Jeśli nie masz wyłączenia na "płatne autostrady w Niemczech", to obowiązuje.

 

Ring to jedyna płatna autostrada w Niemczech i brytyjscy ubezpieczyciele już się wycwanili :twisted:.

 

Edwin - powoli szykujemy kolejny wyjazd estiajowo-ewowy, jest już kilka osób. Przypominaj się.

 

-- 29 lip 2010, o 08:48 --

 

zapytajcie shodana, on tam poszedl po bandzie :-) to wie ile to kosztuje

 

Ja też wiem.

 

Pojechanie po bandzie tj. zamiatanie toru, laweta i wymiana bandy to 1500-2000 EUR, w zależności od tego, jak dużo barierki przyszlifujesz, bo oni przyjeżdżają z miarką i liczą z metra i na jak długo przez ciebie jest zamknięty tor :twisted:.

 

-- 29 lip 2010, o 08:48 --

 

Chyba jednak nie, to jest chyba droga prywatna, wewnętrzna,

 

To nie jest żadna droga prywatna, wewnętrzna. To po prostu jedyna płatna, jednokierunkowa autostrada w Niemczech.

 

-- 29 lip 2010, o 08:50 --

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

AC obejmuje. Przetestowane :twisted:.

 

Nikt tylko nie próbował pokrywać kosztów naprawy band (plus laweta, zamiatanie i ew. odszkodowanie dla właścicieli toru za przestój) z OC, choć formalnie powinno to być możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja ! zazdroszcze :P

Zawsze chciałem tam jechać , ale zawsze coś .....

 

Orientuje sie ktoś , czy w razie w... obejmuje tam ubezpiecznie AC ? generalnie powinno, bo to normalna droga , ale pewien nie jestem , albo czy można wykupić ubezpieczenie kosztów ewentualnego holowania , naprawy barierek itp.

 

Jeśli nie masz wyłączenia na "płatne autostrady w Niemczech", to obowiązuje.

 

Ring to jedyna płatna autostrada w Niemczech i brytyjscy ubezpieczyciele już się wycwanili :twisted:.

 

Edwin - powoli szykujemy kolejny wyjazd estiajowo-ewowy, jest już kilka osób. Przypominaj się.

 

-- 29 lip 2010, o 08:48 --

 

zapytajcie shodana, on tam poszedl po bandzie :-) to wie ile to kosztuje

 

Ja też wiem.

 

Pojechanie po bandzie tj. zamiatanie toru, laweta i wymiana bandy to 1500-2000 EUR, w zależności od tego, jak dużo barierki przyszlifujesz, bo oni przyjeżdżają z miarką i liczą z metra i na jak długo przez ciebie jest zamknięty tor :twisted:.

 

-- 29 lip 2010, o 08:48 --

 

Chyba jednak nie, to jest chyba droga prywatna, wewnętrzna,

 

To nie jest żadna droga prywatna, wewnętrzna. To po prostu jedyna płatna, jednokierunkowa autostrada w Niemczech.

 

-- 29 lip 2010, o 08:50 --

 

nie obejmuje, a za uszkodzenie band słono sie placi w razie czego... :(

 

AC obejmuje. Przetestowane :twisted:.

 

Nikt tylko nie próbował pokrywać kosztów naprawy band (plus laweta, zamiatanie i ew. odszkodowanie dla właścicieli toru za przestój) z OC, choć formalnie powinno to być możliwe.

 

O :idea: i to jest konkretna odpowiedź :D

Dzięki :idea: chętnie bym Ci dał pomuka, ale nie moge :twisted:

Ja byłbym chętny jak najbardziej, a najchetniej to w sierpniu jeszcze, tym bardziej że mam fajny wóz na taki tor, chętnie bym go przegonił troszke :twisted: , a w razie w... bedzie z kim wracać do kraju :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak Wam powiem, ze juz sie zastanawiam kiedy znowu jechac :P w sierpniu chyba nie dam rady, a we wrzesniu sa tylko 3 niedziele kiedy jest dluzej otwarty.

 

carfit, powiem Ci ze RS to bylo w dziesiatkach tej niedzieli na miejscu. moj "kierowca" twierdzil, ze RS jest genialny, ale dla niego za miekki na ten tor ;) a najwiekszy problem to brak nawiewu na hamulce i po paru rundach sa pokrzywione. mowil, ze byl 3 razy RS na torze i za kzdym razem nowe tarcze. Poza tym gdy z nim jechalem to bylo jego 46 okrazenie RS i 12 tego dnia.

 

niejako konczac temat z mojej strony, dodam tylko, ze chwilami wydawalo sie jakby na torze na 10 samochodow 8 to bylo Porsche a najwiecej z nich to byly gt3 i gt3rs przewaznie pomaranczowe ;)

 

ring032.JPG

 

ring033.JPG

 

ring034.JPG

 

ring035.JPG

 

ring036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowil, ze byl 3 razy RS na torze i za kzdym razem nowe tarcze.

 

No dobra, w takim razie dzwonie do Forda ile nowe tarcze :twisted:

Ale zaraz :idea: przeciez ja mam gwarancje :twisted::mrgreen: , w poprzednich fordach jak powyginałem , to wymieniali od kopa :roll:

 

Jakie wrażenia w RS -ie ? na torze , daje rade ? Jeździł z ESP czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowil, ze byl 3 razy RS na torze i za kzdym razem nowe tarcze.

 

No dobra, w takim razie dzwonie do Forda ile nowe tarcze :twisted:

Ale zaraz :idea: przeciez ja mam gwarancje :twisted::mrgreen: , w poprzednich fordach jak powyginałem , to wymieniali od kopa :roll:

 

Jakie wrażenia w RS -ie ? na torze , daje rade ? Jeździł z ESP czy bez ?

lepiej napisz jak Ci się jeździ na codzień...odkryłeś mankamenty tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej napisz jak Ci się jeździ na codzień...odkryłeś mankamenty tego auta?

 

Jeździ sie na co dzień genialnie, choć przyznam że bardzo mało km zrobiłem bo prawie cały lipiec byłem na urlopie :roll: Napewno mankamentem jest ruszanie na mokrym, tak do drugiego biegu, jednak traci trakcje, tu wyraźna przewaga AWD. A tak to auto jest KOZAK :idea::twisted: Drugim mankamentem, jest to że sie cholernie rzuca w oczy :twisted: , a jak stoi pod domem, to sobie przechodnie zdjęcia robią :mrgreen:

Jak pojade na jakiś tor, pewnie do Kielc, to bede miał pełniejszy obraz tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowil, ze byl 3 razy RS na torze i za kzdym razem nowe tarcze.

 

No dobra, w takim razie dzwonie do Forda ile nowe tarcze :twisted:

Ale zaraz :idea: przeciez ja mam gwarancje :twisted::mrgreen: , w poprzednich fordach jak powyginałem , to wymieniali od kopa :roll:

 

Jakie wrażenia w RS -ie ? na torze , daje rade ? Jeździł z ESP czy bez ?

 

 

Wrazenia sa takie ze gosc, ogarnial na maxa. jezdzil bez ESP (mowil ze wtedy lepiej ABS dziala) i zrobil 8m49s jadac ze mna a po drodze mielismy zolta flage i na poczatku toru lekko kropilo (ale delikatnie). z tego co widzialem na wikipedi w oficjalnych czasach RS zrobil 8m26s. Krotko mowiac Stefan dawal rade :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w razie w... bedzie z kim wracać do kraju

 

Nie ma mowy, byśmy jechali na kołach. Organizujemy, tak jak przy poprzednim wyjeździe, lawety. Lot do Kolonii + lawet kosztowo wychodzi bardzo podobnie, a człowiek nie dojeżdża na Ring złachany i mający dość siedzenia za kółkiem :twisted:. Plus ten komfort, że jak się coś zepsuje, to Ci zawiozą wóz do Polski prosto pod warsztat :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIS, bomba watek - czekalem na taki! :D

 

Informujcie prosze o ewentualnych terminach, a postaramy sie dojechac z UK (moze w kilka aut)

 

poza wlasnym przejazdem, rundka taksowka moze byc bardzo edukacyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bomba wiec podbijam watek aby otrzymywac powiadomienia :mrgreen:

 

Chetnie pojade* / pokibicuje* lub pomoge przy organizacji wyjazdu forumowego.

 

Moim marzeniem jest tam pare kolek przejechac flat-out aby sie czegos nauczyc 8)

 

* - nie pisze od czego zalezne to bedzie oczywiste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...