Jump to content

Montaż zegara turbo (GT), naprawa wentylacji

satyr_bb
 Share

Recommended Posts

Przepraszam za tego posta pewnie gdzieś to już jest ale nie mogę znaleźć. Kiedyś do testów zamontowałem zegar (manometr techniczny) w celu kontroli ciśnienia doładowania. Wszystko fajnie ale prowizorka do dziś ze mną jeździ bo nie było czasu. Czy ktoś może mi poradzić, którędy najlepiej i najmniej boleśnie przełożyć wąż z wnętrza do komory silnika? Rozebrałem sobie kawałek deski od strony pasażera (miejsce po airbagu), którego ktoś zapieprzył najprawdopodobniej w pośpiechu wyrywając rury od ogrzewania. I tu drugie pytanie czy komuś może nie zostały elementy instalacji nawiewu? konkretnie mam wyszabrowany cały dolot powietrza na stronę pasażera - szyba i boczny wlot - nie chcę robić jakiejś strasznej zmoty. Aha przepraszam moda bo pewnie część powinna wylądować w częściach. Jak coś to przeniosę.

Czy ktoś może mi poradzić, którędy najlepiej i najmniej boleśnie przełożyć wąż z wnętrza do komory silnika?
W ścianie grodziowej masz sporo różnych otworów dla kabli - wybierz taki który Ci pasuje. Najłatwiej zobaczysz te otwory na ścianie grodziowej od strony komory silnika - patrz gdzie lecą kable i wciśnij wężyk obok nich, potem od środka sobie podświeć i znajdź swój wężyk.

Czy ktoś może mi poradzić, którędy najlepiej i najmniej boleśnie przełożyć wąż z wnętrza do komory silnika?
W ścianie grodziowej masz sporo różnych otworów dla kabli - wybierz taki który Ci pasuje. Najłatwiej zobaczysz te otwory na ścianie grodziowej od strony komory silnika - patrz gdzie lecą kable i wciśnij wężyk obok nich, potem od środka sobie podświeć i znajdź swój wężyk.

no i kierunek przepychania z silnika do kabiny lepszy.

Wydłub sobie nieyżywaną gumową zaślepkę przedziej przez nią wąż i zamontuj spowrotem :idea:

Wydłub sobie nieyżywaną gumową zaślepkę przedziej przez nią wąż i zamontuj spowrotem :idea:
Jak jest wolne miejsce to tak najlepiej.

właśnie nie znalazłem wolnego miejsca ale będę szukał jeszcze , o kablach myślałem ale też tego tam napchane . Dzięki za pomoc już wiem gdzie nie błądzić.