Skocz do zawartości

dziwne dzwięki


andre82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj pojawił się dźwięk głuchego stukania i zastanawiam się czy to nie panewki czasem auto ma prawie 190 kkm zbliża się czas wymiany rozrządu ,a z tego co znalazłem na forum wynika że owe stuki może generować też pompa wody( jeszcze nie wymieniana nigdy) pompa wspomagania. Silnik ej 22 N/A 98r. Czy sprawdzenie ciśnienia oliwki będzie wskazówką co do ewentualnego dogorywania panewek?kontrolka oliwki gaśnie zaraz po odpaleniu.Czy opłaca się jeśli panewki są padnięte robić remont jaki to koszt w n/a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki w silnikach wolnossących są nieśmiertelne (chyba, że bez oleju jeździsz), EJ22 jest konstrukcją pancerną. Osłuchaj przy pomocy kija od szczotki gdzie Ci dokładnie stuka albo podjedź do Warsztatu (masz pod ręką ASO) i obadaj co jest źródłem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd ma subarynkę valvoline max life 10w40 oliwka w czas co 8000 tyś jako że zagazowana poziom sprawdzam prawie codziennie bo po dłuższej trasie 500 km i częstym wyprzedzaniu lubi wypić jakieś 200-300 gram.zaraz jadę do mechanika jedyny poza aso któremu powierzył bym auto zobaczymy co powie mam nadzieję że nie wyda wyroku śmierci dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie gdzie te stuki i w jakich okolicznościach?

 

A przy drzwiach wejściowych jak ksiądz po kolędzie chodzi... :P

 

 

 

 

 

Witam.

 

Wczoraj pojawił się dźwięk głuchego stukania i zastanawiam się czy to nie panewki czasem auto ma prawie 190 kkm zbliża się czas wymiany rozrządu ,a z tego co znalazłem na forum wynika że owe stuki może generować też pompa wody( jeszcze nie wymieniana nigdy) pompa wspomagania. Silnik ej 22 N/A 98r. Czy sprawdzenie ciśnienia oliwki będzie wskazówką co do ewentualnego dogorywania panewek?kontrolka oliwki gaśnie zaraz po odpaleniu.Czy opłaca się jeśli panewki są padnięte robić remont jaki to koszt w n/a?

 

Stukot panewek, to nie jest taki głuchy odgłos.

 

Kiedy ci stuka? Na zimnym, na ciepłym, cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był głuchy stukot zlokalizowanie było trochę trudne bo dźwięk był najlepiej słyszalny gdy siedziałem za kółkiem i miałem wrażenie że dochodzi z okolic 2 lub 4 cylindra . wizyta u znajomego mechanika i problem rozwiązany.poluzowała się śruba od głównego koła pasowego jeszcze parę kilometrów i mogło być nieciekawie :?: nie wiem jakim cudem od wymiany rozrządu prawie 55 kkm przejechane.parę minut zabawy kluczami i cisza , bokserek znów ładnie mruczy. :D

 

-- 27 lip 2010, o 22:50 --

 

jeśli chodzi o stuki to jedynie na zimno troszkę stuka to chyba piston slap, ale przy tym co słyszałem na filmikach na you tube to mój jest cichutki

 

-- 27 lip 2010, o 22:59 --

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...