Skocz do zawartości

Reduktor - nie działa po wymianie sprzęgła


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniane sprzęgło, po wymianie reduktor przestał działać, tzn. w pozycji LO działał jak wcisnięcie sprzęgła. Mechanik, który wymieniał sprzęgło upiera się, że przy wymianie sprzęgła reduktora nie rusza się, bo idzie bezp. do skrzyni. Dla mnie to bzdura, tym bardziej, że chwilę pogmerał pod maską i reduktor zadziałał. Jak mu wytłumaczyć, że się myli? Albo może ja się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale jeżeli przed wymianą było OK, a po wymianie nie, zapewne musiał przy nim grzebać. Naprawa wyglądała tak, że podciągnął (podkręcił) jakąś linkę. Czy reduktor może sam się rozpiąć lub poluzować? Dioda LO też się nie świeciła przy załączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żadnych innych objawów. W sumie spór czysto akademicki, wkurza mnie tylko, że koleżka idzie w zaparte, że reduktora przy wymianie sprzęgła nie ruszał, albo, że za mocno lub za lekko naciągnął i nie sprawdził całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro skrzynia była wyjmowana to mechanizm wybierania przełożeń reduktora musiał zostać wypięty ?? Skoro wrzucenie LOW dawało rezultat jak wciśnięcie sprzęgła to wygląda to tak, jakby ta wajcha nie wybierała dokładnie przełożenia. Nie wiem dokładnie jak to technicznie się odbywa dlatego tylko snuję przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...