Jump to content

Reduktor - nie działa po wymianie sprzęgła

gourmet
 Share

Recommended Posts

Niedawno wymieniane sprzęgło, po wymianie reduktor przestał działać, tzn. w pozycji LO działał jak wcisnięcie sprzęgła. Mechanik, który wymieniał sprzęgło upiera się, że przy wymianie sprzęgła reduktora nie rusza się, bo idzie bezp. do skrzyni. Dla mnie to bzdura, tym bardziej, że chwilę pogmerał pod maską i reduktor zadziałał. Jak mu wytłumaczyć, że się myli? Albo może ja się mylę?

Ale reduktor siedzi bezpośrednio w skrzyni i ma tyle wspólnego z wymianą sprzęgła co pozostałe 5 biegów i wsteczny :) Może jakiś problem z dociskiem był i proste zęby reduktora nie chciały gładko wskoczyć?

Zgoda, ale jeżeli przed wymianą było OK, a po wymianie nie, zapewne musiał przy nim grzebać. Naprawa wyglądała tak, że podciągnął (podkręcił) jakąś linkę. Czy reduktor może sam się rozpiąć lub poluzować? Dioda LO też się nie świeciła przy załączeniu.

Właśnie żadnych innych objawów. W sumie spór czysto akademicki, wkurza mnie tylko, że koleżka idzie w zaparte, że reduktora przy wymianie sprzęgła nie ruszał, albo, że za mocno lub za lekko naciągnął i nie sprawdził całości.

No ale skoro skrzynia była wyjmowana to mechanizm wybierania przełożeń reduktora musiał zostać wypięty ?? Skoro wrzucenie LOW dawało rezultat jak wciśnięcie sprzęgła to wygląda to tak, jakby ta wajcha nie wybierała dokładnie przełożenia. Nie wiem dokładnie jak to technicznie się odbywa dlatego tylko snuję przypuszczenia.

• 2 months later...