Jump to content

Reduktor - nie działa po wymianie sprzęgła


gourmet
 Share

Recommended Posts

Niedawno wymieniane sprzęgło, po wymianie reduktor przestał działać, tzn. w pozycji LO działał jak wcisnięcie sprzęgła. Mechanik, który wymieniał sprzęgło upiera się, że przy wymianie sprzęgła reduktora nie rusza się, bo idzie bezp. do skrzyni. Dla mnie to bzdura, tym bardziej, że chwilę pogmerał pod maską i reduktor zadziałał. Jak mu wytłumaczyć, że się myli? Albo może ja się mylę?

Link to comment
Share on other sites

Ale reduktor siedzi bezpośrednio w skrzyni i ma tyle wspólnego z wymianą sprzęgła co pozostałe 5 biegów i wsteczny :) Może jakiś problem z dociskiem był i proste zęby reduktora nie chciały gładko wskoczyć?

Link to comment
Share on other sites

Zgoda, ale jeżeli przed wymianą było OK, a po wymianie nie, zapewne musiał przy nim grzebać. Naprawa wyglądała tak, że podciągnął (podkręcił) jakąś linkę. Czy reduktor może sam się rozpiąć lub poluzować? Dioda LO też się nie świeciła przy załączeniu.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie żadnych innych objawów. W sumie spór czysto akademicki, wkurza mnie tylko, że koleżka idzie w zaparte, że reduktora przy wymianie sprzęgła nie ruszał, albo, że za mocno lub za lekko naciągnął i nie sprawdził całości.

Link to comment
Share on other sites

No ale skoro skrzynia była wyjmowana to mechanizm wybierania przełożeń reduktora musiał zostać wypięty ?? Skoro wrzucenie LOW dawało rezultat jak wciśnięcie sprzęgła to wygląda to tak, jakby ta wajcha nie wybierała dokładnie przełożenia. Nie wiem dokładnie jak to technicznie się odbywa dlatego tylko snuję przypuszczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...