Jump to content

Legacy H6 i pozycja przepustnicy przez ODB


Kario
 Share

Recommended Posts

Zrobiłem z kolega test. Podpięliśmy auto przed ODB do komputera. Pełen gaz do jakiś 200km/h i pozycja przepustnicy była jedynie na 79%. Auto chodzi dobrze, test zrobiliśmy z ciekawości. Ktoś wie dlaczego program pokazywał jedynie 79% a nie 100% ?

Link to comment
Share on other sites

niech zgadnę, przepustnica 'elektroniczna' :)

taka jest mądrzejsza od kierownika. dla przykładu sama przymyka się w miarę jak zbliżasz się do maksymalnej prędkości dozwolonej w programie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak elektroniczna. Jadnak to dziwne, ze max 79%, po co robić max na 79% a nie na 100% ? Waliłem 0-220 km/h z pedałem w podłodze !! Chyba powinna sie na max otworzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak mialem zegary w wrx - EGT - to jadac pelnym butem od 0 do 200 (bez ujec gazu) - egt roslo w dosyc niebezpieczne rejony (wlaczal mi sie alarm na 850-900stopni, wtedy odpuszczalem), moze dlatego odpuszcza - zeby nie stopic tlokow?

 

Inna sprawa, ze fajnie bylo widac jakosc benzyny jaka jest na danej stacji. Czasami po jakims orelenie ze wsi - przy 160 potrafil sie wlaczyc alarm. A po BP - ale z duze mieasta, problemu nie bylo przy zadnych predkosciach.

Link to comment
Share on other sites

raczej nie mierzy EGT (pewien nie jestem :) )

spojrzałem sobie w mapę pewnego forka z przepustnicą elektroniczną i widzę, że przy maksymalnie wciśniętym gazie i obrotach powyżej 6500 przepustnica będzie się szybko przymykać do około 45%. legacy nie oglądałem, ale możesz się spodziewać podobnych reguł.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...