Jump to content

Legacy H6 i pozycja przepustnicy przez ODB

Kario
 Share

Recommended Posts

Zrobiłem z kolega test. Podpięliśmy auto przed ODB do komputera. Pełen gaz do jakiś 200km/h i pozycja przepustnicy była jedynie na 79%. Auto chodzi dobrze, test zrobiliśmy z ciekawości. Ktoś wie dlaczego program pokazywał jedynie 79% a nie 100% ?

niech zgadnę, przepustnica 'elektroniczna' :)

taka jest mądrzejsza od kierownika. dla przykładu sama przymyka się w miarę jak zbliżasz się do maksymalnej prędkości dozwolonej w programie :wink:

Tak elektroniczna. Jadnak to dziwne, ze max 79%, po co robić max na 79% a nie na 100% ? Waliłem 0-220 km/h z pedałem w podłodze !! Chyba powinna sie na max otworzyć ;)

Jak mialem zegary w wrx - EGT - to jadac pelnym butem od 0 do 200 (bez ujec gazu) - egt roslo w dosyc niebezpieczne rejony (wlaczal mi sie alarm na 850-900stopni, wtedy odpuszczalem), moze dlatego odpuszcza - zeby nie stopic tlokow?

Inna sprawa, ze fajnie bylo widac jakosc benzyny jaka jest na danej stacji. Czasami po jakims orelenie ze wsi - przy 160 potrafil sie wlaczyc alarm. A po BP - ale z duze mieasta, problemu nie bylo przy zadnych predkosciach.

raczej nie mierzy EGT (pewien nie jestem :) )

spojrzałem sobie w mapę pewnego forka z przepustnicą elektroniczną i widzę, że przy maksymalnie wciśniętym gazie i obrotach powyżej 6500 przepustnica będzie się szybko przymykać do około 45%. legacy nie oglądałem, ale możesz się spodziewać podobnych reguł.