Jump to content

dziwne zachowanie pewnej kontrolki


76er
 Share

Recommended Posts

witam,

mam problem z zapalająca się kontrolka check engine w subaru impreza wrx 2001r 218km. Auto kupiłem jakieś 2 miesiące temu i już przy jeździe kontrolnej, przy mocniejszym przyciśnięciu gazu kontrolka się zapaliła trochę pomigała i zgasła. W miejscowym warsztacie mechanik stwierdził ze nie ma żadnych błędów, a to pewnie zawilgocone cewki albo świece do wymiany, niestety w drodze powrotnej kontrolka znów się zapaliła. Po przyjeździe do pojechałem do ASO w Szczecinie tam stwierdzili, ze wypadają cykle zapłonowe i powinna pomoc wymiana świec. Niestety pomogło tylko na chwile, teraz kontrolka zapala sie najczęściej przy prędkości ok 130-140 na 4 biegu, pomiga trochę i pali się przez jakiś czas, a potem niezauważalnie gaśnie. Proszę o jakieś rady.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

nie, nie jest zagazowany. Czy taka regulacje zaworów można zlecić zaprzyjaźnionemu warsztatowi, czy lepiej jechać do serwisu i skąd wiadomo, ze trzeba je wyregulować, wydaja jakiś dziwny dźwięk, albo coś, bo wydaje mi się, ze u mnie jest wszystko w porządku.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Mistfire detected takie błedy wyskakują podczas diagnostyki, regulacja zaworów może pomóc ale nie koniecznie zniknie problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...