Skocz do zawartości

Elektrozagadka


TOMA52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jaki miałem sam się rozwiązał, ale pojawiły się pewne wątpliwości co do jakości dokumentacji serwisowej dostępnej w necie albo jakości mojej osoby ...

 

Do rzeczy ...

 

Forester 2.0X 2004 - podłączona listwa ze światłami do gniazda haka. Hak Brink, ale gniazdo 13-pinowe (zachodnie) z logo Subaru. Spaliła się żarówka od kierunku w listwie (listwa używana na wieszaku na rowery na hak). Wymieniłem żarówkę - awaryjne są. Włączam pozycyjne guzikiem na kolumnie kierownicy - auto ma wszystkie pozycyjne, na listwie brak prawego (brak kluczyka w stacyjce). Sprawdzam wszystko - nie ma napięcia w kablu w wiązce, która wychodzi z bagażnika i idzie do kabiny.

 

Elektryk umówiony, ściągnąłem z netu manuale serwisowe (gdzieś z rosyjskiej strony), w tym plik: for3_wir_2.pdf i tam na stronie 3 (oznaczenie strony: ILM(L)-03) jest, że TRAILER CONNECTOR (pin-y 1 i 2) łączą się do obwodu świateł pozycyjnych poprzez złącze R1 razem z tylnymi światłami pozycyjnymi i podświetleniem tablicy, ale generalnie oba światła (lewe i prawe) są połączone.

 

Na szczęście przed rozebraniem przodu auta sprawdziłem jeszcze z przekręconym kluczykiem - i .... oba światła w listwie świecą!!!

Generalnie ucieszyłem się, ale schemat w dokumentacji mówi, że nie ma prawa tak być.

 

Pytanie do Forumowiczow: czy ktoś jeszcze (kto ma przyczepę lub bagażnik rowerowy) może sprawdzić jak jest w innym aucie? Czy także pozycja zapalona na kolumnie kierownicy nie daje prawego światła przyczepy, zaś pozycja zapalona wyłącznikiem daje wszystkie światła, czy pomyliłem schemat, albo mam złą dokumentację?

 

Dzięki z góry!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...