Jump to content

Elektrozagadka


TOMA52
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Problem jaki miałem sam się rozwiązał, ale pojawiły się pewne wątpliwości co do jakości dokumentacji serwisowej dostępnej w necie albo jakości mojej osoby ...

 

Do rzeczy ...

 

Forester 2.0X 2004 - podłączona listwa ze światłami do gniazda haka. Hak Brink, ale gniazdo 13-pinowe (zachodnie) z logo Subaru. Spaliła się żarówka od kierunku w listwie (listwa używana na wieszaku na rowery na hak). Wymieniłem żarówkę - awaryjne są. Włączam pozycyjne guzikiem na kolumnie kierownicy - auto ma wszystkie pozycyjne, na listwie brak prawego (brak kluczyka w stacyjce). Sprawdzam wszystko - nie ma napięcia w kablu w wiązce, która wychodzi z bagażnika i idzie do kabiny.

 

Elektryk umówiony, ściągnąłem z netu manuale serwisowe (gdzieś z rosyjskiej strony), w tym plik: for3_wir_2.pdf i tam na stronie 3 (oznaczenie strony: ILM(L)-03) jest, że TRAILER CONNECTOR (pin-y 1 i 2) łączą się do obwodu świateł pozycyjnych poprzez złącze R1 razem z tylnymi światłami pozycyjnymi i podświetleniem tablicy, ale generalnie oba światła (lewe i prawe) są połączone.

 

Na szczęście przed rozebraniem przodu auta sprawdziłem jeszcze z przekręconym kluczykiem - i .... oba światła w listwie świecą!!!

Generalnie ucieszyłem się, ale schemat w dokumentacji mówi, że nie ma prawa tak być.

 

Pytanie do Forumowiczow: czy ktoś jeszcze (kto ma przyczepę lub bagażnik rowerowy) może sprawdzić jak jest w innym aucie? Czy także pozycja zapalona na kolumnie kierownicy nie daje prawego światła przyczepy, zaś pozycja zapalona wyłącznikiem daje wszystkie światła, czy pomyliłem schemat, albo mam złą dokumentację?

 

Dzięki z góry!

 

Tomek

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...