Skocz do zawartości

wymiana sprzegla/wypinanie walu


Hipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

też przymierzam się do wymiany sprzęgła i - nie wiem czy to coś da, ale - szukając informacji na ten temat znalazłem wideo-instrukcję "2005 Subaru Legacy GT Clutch Replacement" na

http://www.youtube.com/watch?v=R3Bw7RiBSmI

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat oleju do skrzyni przewija sie przez forum i od X lat piszecie, ze tylko shell gearoil sl 80w90

ja sie tocze po drodze powolutku, na mega jakies obroty sie nie wkrecam, ot taki samochod rodzinny, wiec moze strczy cos bardziej pospolitego? w ksiazce mam 75w/90 gl5 - nawet hipol spelnia to kryterium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Ja dwa lata temu to robiłem w swoim Legacy i doradzono mi wyciągnąć silnik - tak też zrobiłem. Silnik nie ma turbo więc nie było to dużo roboty !! - na gotowo 5- godz.

 

A jakiej firmy sprzęgło zastosowałeś?

Sory że nie pomogę- nie pamiętam :( a pudełka też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jakie wyciaganie silnika do wymiany sprzegła!!!!!!!

Ogolnie zbedna czasa i ryzyko!! JA robilem to w rurbo w garażu w kanale ogolnie procedura jest taka (najwygodniej chyba...)

 

1)odkrecasz wał

2)odkrecasz wydech od turbiny

3)wykrecasz IC (lub puszke kolektora dolotowego)

4)skrecasz koła na maxa w jedna i wybijasz broka na półosi w skrzyni i wysuwasz przegub z wieloklinu na skrzyni -analogicznie drugie koło

 

5)TO JEST WAZNE!!!!- wykrecasz zaślepke popychacza sprzegła jest z boku skrzyni koło popychacza (zwał jak zwał) uwaga po lubi sie zapiec i zerwac imbusa !!!

Pod nia jest wałek z dziurka w srodku do niech wkrecasz chyba śróbe 5 albo 6mm i wysuwasz wałek

 

6) a wcześniej wykrecasz wysprzęglik

7) jak masz na czym podeprzec skrzynie to kabelki zostawiasz ale bezpieczniej jest wypiąć czyjniki i odkrecic mase

8)odkrecasz górne mocowanie skrzyni , taki jak by amortyzator pod IC albo puszka dolotu

9)odkrecasz rozrusznik

10)odkrecasz 5 pozostałych śrub łaczących skrzynie z silnikiem

11) odkrecasz podpore skrzyni pod aute

12)teraz skrzynie masz wolna i mozesz ja połorzyć na glebe

13) ściagasz sprzęgło zakładasz nowe

 

Składanie procedura 13-1 jedynie problem to trafic widelkami do łorzyska oporowego sprzegła i włorzyć ten zakichany wałek do środka !!!!!!!!!!!

 

 

ps a teraz idziesz po zimne piwo i przynosisz mi bo zaczynam odczuwać kaca (i nie tylko moralnego :twisted::twisted::twisted: ) i by sie przydało!!

 

ps 2 jak by co wal jak moge pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...