Jump to content

Kostaryka - moze jakies pytania

pchelek
 Share

Recommended Posts

pchelek, w wątku Jabara piszesz o jakimś fajnym pensjonacie na Kostaryce prowadzonym przez Polkę. Naprawdę jest fajny? Możesz mi wysłać jakieś namiary? Może być na PW.

Guest IRAZU
jestem w Kostaryce - namawiam na urlop tutaj - jesli sa jakies pytania to odpowiadam na kazde

Wejdż na wulkan Irazu . To jest kilka kraterów . Z tego miejsca widać dwa oceany jednocześnie . Ten wulkan z jednej strony dymi a z drugiej strony się zieleni . U podnóża tej góry moja żona miała dom .

Mam pytanie - czy na ulicach jeżdżą jeszcze polonezy i czy na polach widziałeś nasze ursusy ? Jadłeś już jaja żółwie ? Podaj jaka jest pogoda , bo pora deszczowa już chyba minęła ? Widziałeś kraby na plaży ? Byłeś na czarnej plaży w Limon ? Widziałeś krokodyle dzikie ? Mam mnóstwo pytań , ale nie wiem co widziałeś . Napisz jak Ci się podobało najładniejsze miasto i muszla koncertowa która jest w Alajueli .

Podaj więcej info o tym pensjonacie i właścicielce , bo to może być nasza znajoma . Zapytaj czy zna kogoś o nazwisku Murillo-Duran . Prawdopodobnie jest to jakaś przyjaciółka mojej żony z którą straciliśmy kontakt .

Sie ta Polka nazywa elzbieta maciatek. Duzy dom z czterema pokojami z lazienkami i z kuchnia oraz basenem znajduje sie jakies 800 m od plazy - jest to na Playa hermosa - poszukaj na mapie [odszukam adres to podam] - warto sie tam wybrac - cena 50 $ za dzien za 1 tydzien potem 40$ - jest to jakies 250 km od stolicy czyli san jose [bilet autobusowy kosztuje 22 zeta] komunuikacja jest znakomita - drogi gorzej

jest tam duzo polakow z usa, ktorzy sobie kupili domy

z pozoru to by sie wydawal ze jest to III swiat - ale to nieprawda - sa bardzo nowoczesni, i jest wszystko

fakt ze mieszkaja skromnie w malych chatkach - sa jednak pogodni, uprzejmi, bardzo czysci

polonezow nie widzialem - jest duzo nowoczesnych bryk - nawet imprezy wrx - [sa bardzo trendy] - ciagnikow tez nie widzialem - rolnictwo maja nowoczesne - glownie kawa, banany, ananasy, - jedzenie pyszne i swieze - ceny umiarkowane [nizsze jak w polsce]

kraby na plazy widzialem - jest tego setki i tysiace - zolwi nie ani krokodyli - jednak przyroda jest fantastyczna

wulkany widzialem i nawet zagladalem im w czelusc

najladniejsze miasto ??? - bywalismy glownie na plazach [a kazda inna] - boska woda w oceanie - a ryby !!!!!!!!! - takich to nie widziales - i lapac je mozna

z tej miejscowosci mozna sie wybrac do Nikaragui ktora tez jest fantastyczna

-- 26 lip 2010, o 19:19 --

to Murillo Duran - cos mi mowi - jest w necie strona "kostaryka dla polakow" - poszukam adres

Guest IRAZU

to Murillo Duran - cos mi mowi - jest w necie strona "kostaryka dla polakow" - poszukam adres

No właśnie . Polecam jechać do Panamy - tuż za południową granicą . Do Nikaragui nie radzę się wybierać , bo zdarzają się tam porwania obcokrajowców . Zobacz jaka tania jest elektronika w sklepach . Kostaryka nie posiada wojska , ale mają za to trochę więcej policji pieszej i na rowerach - porozumiewają się gwizdkami :D . W takim małym kraju jest 32 parki narodowe :shock: Na takim małym obszarze jest kilka razy więcej gatunków zwierząt niż w Polsce :shock: Autobusy kolorowe jak w Azji . Polecam Punta Arenas i Quepos . Żona pyta czy kąpałeś się w basenach z wodą wulkaniczną w kolorze żółtym . To są baseny obok wulkanu Puaz . Czy przeżyłeś już jakieś trzęsienie ziemi - wstrząsy są odczuwalne nawet kilka razy dziennie - są takie okresy ?

trzesienia ziemi niestety nie bylo - w basenach Poas niestety sie nie kapalem - niesamowite wrazenia sprawia natomiast chodzenie po skalach wulkanicznych nad oceanem - cudownie jest tez zajrzec w czelusc czynnego wulkanu [w Nikaragui] - bulem tam na wycieczce organizowanej z Kostaryki [koszt ok 110 dol] w ogole to raj na ziemi - dzika gesta zielen - nowoczesny supermarket a przy nim na drzewie malpy i papugi - sfotografowalem kolibra w locie - mam fotki krabow - sa przesmieszne w tych swoich muszelkach - lopata zbieralem koralowce na plazy - czarny piasek na plazy tez robi wrazenie - sepy przy drodze czekajace na posilek [fantastyczne] - porobie fotki

-- 27 lip 2010, o 10:53 --

elektroniki nie ogladalem by sie nie wku...... cenami

Guest IRAZU

Wcześnie wstajesz :D:P :shock: .

Ja wybywam na północ na jakiś czas , ale jak wrócę to Ci napiszę i może spota piwnego zrobimy ? Pozdrawiamy

• 1 month later...
jestem w Kostaryce - namawiam na urlop tutaj - jesli sa jakies pytania to odpowiadam na kazde

ooo :shock: mogłeś coś szepnąć na temat tego wyjazdu do Kostaryki, chętnie byśmy dołączyli ...

No nic ... może w takim razie "zrobimy" razem Chile i/lub Argentynę ? :D

pozdrawiam

kostaryka-sympatyczny kraj. Cohiba po dolarze i mega tanie gibony :mrgreen:

plaza od morza karaibskiego duzo fajniejsza IMHO.

Tylko trzeba uwazac na kajmany spacerujac po lesie :D

Samochody maja mega czyste, myja prawie codziennie, parkują prawie w domu ale opon z bieznikiem to u nich nie widziałem. Warto jedzic taryfami bo tanie jak barszcz.

• 2 years later...
  • 1 month later...