Skocz do zawartości

Kostaryka - moze jakies pytania


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w Kostaryce - namawiam na urlop tutaj - jesli sa jakies pytania to odpowiadam na kazde

Wejdż na wulkan Irazu . To jest kilka kraterów . Z tego miejsca widać dwa oceany jednocześnie . Ten wulkan z jednej strony dymi a z drugiej strony się zieleni . U podnóża tej góry moja żona miała dom .

Mam pytanie - czy na ulicach jeżdżą jeszcze polonezy i czy na polach widziałeś nasze ursusy ? Jadłeś już jaja żółwie ? Podaj jaka jest pogoda , bo pora deszczowa już chyba minęła ? Widziałeś kraby na plaży ? Byłeś na czarnej plaży w Limon ? Widziałeś krokodyle dzikie ? Mam mnóstwo pytań , ale nie wiem co widziałeś . Napisz jak Ci się podobało najładniejsze miasto i muszla koncertowa która jest w Alajueli .

Podaj więcej info o tym pensjonacie i właścicielce , bo to może być nasza znajoma . Zapytaj czy zna kogoś o nazwisku Murillo-Duran . Prawdopodobnie jest to jakaś przyjaciółka mojej żony z którą straciliśmy kontakt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ta Polka nazywa elzbieta maciatek. Duzy dom z czterema pokojami z lazienkami i z kuchnia oraz basenem znajduje sie jakies 800 m od plazy - jest to na Playa hermosa - poszukaj na mapie [odszukam adres to podam] - warto sie tam wybrac - cena 50 $ za dzien za 1 tydzien potem 40$ - jest to jakies 250 km od stolicy czyli san jose [bilet autobusowy kosztuje 22 zeta] komunuikacja jest znakomita - drogi gorzej

jest tam duzo polakow z usa, ktorzy sobie kupili domy

z pozoru to by sie wydawal ze jest to III swiat - ale to nieprawda - sa bardzo nowoczesni, i jest wszystko

fakt ze mieszkaja skromnie w malych chatkach - sa jednak pogodni, uprzejmi, bardzo czysci

polonezow nie widzialem - jest duzo nowoczesnych bryk - nawet imprezy wrx - [sa bardzo trendy] - ciagnikow tez nie widzialem - rolnictwo maja nowoczesne - glownie kawa, banany, ananasy, - jedzenie pyszne i swieze - ceny umiarkowane [nizsze jak w polsce]

kraby na plazy widzialem - jest tego setki i tysiace - zolwi nie ani krokodyli - jednak przyroda jest fantastyczna

wulkany widzialem i nawet zagladalem im w czelusc

najladniejsze miasto ??? - bywalismy glownie na plazach [a kazda inna] - boska woda w oceanie - a ryby !!!!!!!!! - takich to nie widziales - i lapac je mozna

z tej miejscowosci mozna sie wybrac do Nikaragui ktora tez jest fantastyczna

 

-- 26 lip 2010, o 19:19 --

 

to Murillo Duran - cos mi mowi - jest w necie strona "kostaryka dla polakow" - poszukam adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Murillo Duran - cos mi mowi - jest w necie strona "kostaryka dla polakow" - poszukam adres

No właśnie . Polecam jechać do Panamy - tuż za południową granicą . Do Nikaragui nie radzę się wybierać , bo zdarzają się tam porwania obcokrajowców . Zobacz jaka tania jest elektronika w sklepach . Kostaryka nie posiada wojska , ale mają za to trochę więcej policji pieszej i na rowerach - porozumiewają się gwizdkami :D . W takim małym kraju jest 32 parki narodowe :shock: Na takim małym obszarze jest kilka razy więcej gatunków zwierząt niż w Polsce :shock: Autobusy kolorowe jak w Azji . Polecam Punta Arenas i Quepos . Żona pyta czy kąpałeś się w basenach z wodą wulkaniczną w kolorze żółtym . To są baseny obok wulkanu Puaz . Czy przeżyłeś już jakieś trzęsienie ziemi - wstrząsy są odczuwalne nawet kilka razy dziennie - są takie okresy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzesienia ziemi niestety nie bylo - w basenach Poas niestety sie nie kapalem - niesamowite wrazenia sprawia natomiast chodzenie po skalach wulkanicznych nad oceanem - cudownie jest tez zajrzec w czelusc czynnego wulkanu [w Nikaragui] - bulem tam na wycieczce organizowanej z Kostaryki [koszt ok 110 dol] w ogole to raj na ziemi - dzika gesta zielen - nowoczesny supermarket a przy nim na drzewie malpy i papugi - sfotografowalem kolibra w locie - mam fotki krabow - sa przesmieszne w tych swoich muszelkach - lopata zbieralem koralowce na plazy - czarny piasek na plazy tez robi wrazenie - sepy przy drodze czekajace na posilek [fantastyczne] - porobie fotki

 

-- 27 lip 2010, o 10:53 --

 

elektroniki nie ogladalem by sie nie wku...... cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jestem w Kostaryce - namawiam na urlop tutaj - jesli sa jakies pytania to odpowiadam na kazde

 

ooo :shock: mogłeś coś szepnąć na temat tego wyjazdu do Kostaryki, chętnie byśmy dołączyli ...

No nic ... może w takim razie "zrobimy" razem Chile i/lub Argentynę ? :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostaryka-sympatyczny kraj. Cohiba po dolarze i mega tanie gibony :mrgreen:

 

plaza od morza karaibskiego duzo fajniejsza IMHO.

 

Tylko trzeba uwazac na kajmany spacerujac po lesie :D

 

Samochody maja mega czyste, myja prawie codziennie, parkują prawie w domu ale opon z bieznikiem to u nich nie widziałem. Warto jedzic taryfami bo tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...