Skocz do zawartości

2.0 kontra 2.5


KWIATEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników Legaca - jak wygląda porównanie dynamiki silnika 2.0 165 km a 2.5.Ciekawią mnie porównania 2.0 manual kontra 2.5 automat i oba w automacie. Niby różnica w mocy niewielka ale 0.5 l cos powinno dać. Mówię o rocznikach 2005 - 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź raczej jest prosta - 2.5 ma większy moment obrotowy i osiąga go przy niższych obrotach - dodatkowo maksymalną moc też ma znacznie niżej niż 2.0 - w przypadku obu automatów różnice w dynamice będą jeszcze bardziej odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o różnice to ci odpisałem. 2.5 ma większą dynamikę i idzie lepiej od dołu niż 2.0 a piszesz, że "patrząc na dane nic się nie potwierdza" ??? Skoro znalazłeś wykresy to zobacz na wartości 200Nm 2.5 ma już przy 2000rpm a 2.0 dopiero przy 3000 i w dodatku jest to jego najwyższa wartość gdzie w 2.5 rośnie moment do 227 (przy 4600). Wersja 2.0 która miała 165km osiągała je dopiero przy około 6800rpm (o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o różnice to ci odpisałem. 2.5 ma większą dynamikę i idzie lepiej od dołu niż 2.0 a piszesz, że "patrząc na dane nic się nie potwierdza" ??? Skoro znalazłeś wykresy to zobacz na wartości 200Nm 2.5 ma już przy 2000rpm a 2.0 dopiero przy 3000 i w dodatku jest to jego najwyższa wartość gdzie w 2.5 rośnie moment do 227 (przy 4600). Wersja 2.0 która miała 165km osiągała je dopiero przy około 6800rpm (o ile dobrze pamiętam).

 

Właśnie, że nie znalazłem wykresów :( wziąłem to na logikę ale fakt nie pomyślałem, że ważniejszy jest przebieg krzywej-zwracam honor. Wstępnie patrząc na liczby wychodzi mi, że 2.0 manual ma podobną dynamikę jak 2.5 w automacie. Przeglądam oferty i zdecydowanie najwięcej jest 2.0 więc cały czas się zastanawiam czy w rzeczywistym użytkowaniu czuc różnicę pomiędzy obydwoma silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam legasa 2.0R 165PS i wszystko jest OK - zanim pierwszy raz przekręciłem kluczyk w stacyjce myślałem że będzie lepiej bo to przecież 165ps. Teraz o niczym innym nie myślę tylko H6 lub 2.5GT - Ale jak dla mnie tylko manual bez różnicy z jakim silnikiem. Mam jedną radę nie wsiadaj na jazdę próbną do 2.0 i do 2.5 bo wybierzesz 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam legasa 2.0R 165PS i wszystko jest OK - zanim pierwszy raz przekręciłem kluczyk w stacyjce myślałem że będzie lepiej bo to przecież 165ps. Teraz o niczym innym nie myślę tylko H6 lub 2.5GT - Ale jak dla mnie tylko manual bez różnicy z jakim silnikiem. Mam jedną radę nie wsiadaj na jazdę próbną do 2.0 i do 2.5 bo wybierzesz 2.5

H6 i 2,5 GT nie wchodzą w grę ze względu na spalanie. H6 nie lubią być gazowane a podaż GT jest bardzo mała i osiągają ceny poza moim budżetem. Właśnie dziwi mnie to, że niby między 2.0 a 2.5 na papierze są bardzo małe różnice a wychodzi, że 2.5 jedzie dużo lepiej. Wolałbym automat ale z manualem też jakoś sobie poradzę :D

 

Piotruś mówisz o soim białasie (jeśli dobrze pamiętam)? Wiem jak jeździ 3.0 bo dość sporo jeździłem spec B a jak dobrze wiesz Wołga też sobie fajnie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 165 PS ma "suszarkę", a więc i zawodne klapki/przepustniczki - taki gadżet dla ekologów.

Wydaje mi się, że 2.5 tego nie miał, ale nie jestem pewien.

Awaria sterowania klapkami będzie skutkowała np. niedziałającym tempomatem.

Poza tym od dużej pojemności (2.0 :mrgreen: ) jest lepsza tylko większa pojemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 165 PS ma "suszarkę", a więc i zawodne klapki/przepustniczki - taki gadżet dla ekologów.

Wydaje mi się, że 2.5 tego nie miał, ale nie jestem pewien.

Awaria sterowania klapkami będzie skutkowała np. niedziałającym tempomatem.

Poza tym od dużej pojemności (2.0 :mrgreen: ) jest lepsza tylko większa pojemność...

 

Jeśli chodzi o dodatkowe przepustnice które są za kanałami dolotowymi (przykręcone do głowicy) to mój Legas 2.5 z końcówki 2004r je ma - nie wiem jak późniejsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 165 PS ma "suszarkę", a więc i zawodne klapki/przepustniczki - taki gadżet dla ekologów.

Wydaje mi się, że 2.5 tego nie miał, ale nie jestem pewien.

Awaria sterowania klapkami będzie skutkowała np. niedziałającym tempomatem.

Poza tym od dużej pojemności (2.0 :mrgreen: ) jest lepsza tylko większa pojemność...

 

Jeśli chodzi o dodatkowe przepustnice które są za kanałami dolotowymi (przykręcone do głowicy) to mój Legas 2.5 z końcówki 2004r je ma - nie wiem jak późniejsze wersje.

 

Z tego co wiem tak to chyba wygląda.

 

"..2.0 165KM 4 wałki rozrządu jest z avcs (zmienne fazy rozrządu wałków dolotowych).

2,5 2 wałki rozrządu BEZ avls (system częściowego wzniosu jednego zaworu dolotowego w niskim i średnim zakresie obrotów) jest taki sobie. Chyba wolałbym dwu litrówkę jak wyżej.

Z avls chyba 178KM jest na prawdę dobry...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..2.0 165KM 4 wałki rozrządu jest z avcs (zmienne fazy rozrządu wałków dolotowych).

2,5 2 wałki rozrządu BEZ avls (system częściowego wzniosu jednego zaworu dolotowego w niskim i średnim zakresie obrotów) jest taki sobie. Chyba wolałbym dwu litrówkę jak wyżej.

Z avls chyba 178KM jest na prawdę dobry...."

 

czyli jak zrozumiałem :arrow:

2.0 DOHC , zmienne fazy -> Active Valve Control System (AVCS)

http://www.drive.subaru.com/Win05_WhatsInside.htm

 

2.5 SOHC z Active Valve Lift System

http://en.wikipedia.org/wiki/Active_Valve_Control_System

 

Z technologicznego punktu widzenia AVCS może i lepszy niż AVLS :roll: , malutki in minus silnika 2.0 165KM to przypadłość zamulania co prawda z receptą softową ale ja wolałbym 2.5 :), tak jak szczur75 napisał:

od dużej pojemności jest lepsza tylko większa pojemność...
:mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w szczegóły techniczne a biorąc pod uwagę samą przyjemność jazdy to 2.5 w Legacy jest naprawdę fajny. Nie jeździłem Legasem 2.0 ale wszystkie moje poprzednie auta były właśnie 2.0 - pomimo iż 2.5 nie ma tych koni specjalnie dużo to jednak odczucia są zupełnie inne - oczywiście na korzyść 2.5 - szczególnie przyspieszanie z dolnych obrotów jest bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję, że będzie to 2.5. Jeśli kupię 2.0 to tylko w przypadku bardzo korzystnej oferty.

 

jak już będzie to proszę nie zapomnij się nim pochwalić i podzielić wrażeniami :)

 

powodzenia

Kupisz 2,0 - to będziesz płacił niższe OC :mrgreen:

- będzie Ci trochę mniej palił :D

- wolniej będziesz jeżdził :mrgreen:

- mniejsze prawdopodobieństwo mandatów :mrgreen:

- silnik trwały ( nie sypią się uszczelki ) :D

- nie będziesz ryzykował przy wyprzedzaniu bo nie ma czym :!:

- nie będziesz kawy pił u mechanika :mrgreen:

 

 

Musiałem swojego pochwalić :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...