Skocz do zawartości

Bilstein czy Tein czy co??


Matzerath

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I teraz do sedna sprawy. Do tej pory myslałem o powyższym zestawie, ale pojawiła sie opcja kupna w dobrej cenie Teina SS po małym przebiegu i w super stanie. Narazie używam auta na co dzień, i zastanawiam się jak by się miał taki Tein SS do Agxów ze sprężynami FK. Przede wszystkim chciałbym, żeby ktoś się jaśniej (niż do tej pory) wypowiedział w kwestii twardości i trwałości Teina. Pomożecie?????

 

Cały wątek jest praktycznie o tym ...

 

Ale niech będzie

 

Ja na SS jeżdżę już rok, kupiłem po minimalnym przebiegu i jestem zadowolony. Jeżdżę na maksa rozkręconym i jest twardo - ale czuć jak że amorki pracują - ładnie wybierają. Bylem parę razy zimą w NMNP i też dawały radę. Tylko raz skręciłem mocniej - jeżdżąc po mazurskich drogach - zabawa fajna ale twardo na maksa. Nie mam serv - ale regulacja jest bardzo prosta - nie zajmuje więcej niż 5 minut na wszystkie koła.

 

CO do trwałości to zdania są podzielone - jedni piszą że nie do zajechania innym wylewają po kilku tysiącach kilometrów. Wbrew pozorom są trwalsze od Mono flexów (chociaż podobno ostatnio MF poprawili) - monoflexy tak się sypały że 4T nie dawało na nie gwarancji - na SS są 2 lata.

 

I jeszcze jedno do zawieszeń tego typu (twardych) trzeba mieć dobre gumy - teraz jeżdżę na pojeżdzawkowych 16' i wszystkie zalety zawiasu są marnowane przez pływające gumy - nie da się wchodzić tak szybko w zakręty jak na letnich potenzach 17'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek w Wwie ponoć dobry do regeneracji amorów Bilsteina. Choć jak ja chciałem wysłać swoje B16 to coś nie bardzo chciał robić (wymiana uszczelka goleni)...

 

w Krk, jest firma która też się tym zajmuje :wink:

 

Nawet 2 :) firmy

 

A ma ktoś u siebie HKS gwint ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...