Skocz do zawartości

Bilstein czy Tein czy co??


Matzerath

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jurek Pyzel w swoim STI... zlamal mu sie przedni na zapoznaniu w Nowym Miescie nad Pilica. Niedlugo po zalozeniu postukiwac zaczal, a pozniej zrobil sie negatyw jakiego BMW nie widzialo :(

 

Ciekaw jestem jak pojdzie reklamacja i czy to jeden taki slaby sie trafil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po założeniu spręzyn TEINa do swojego WRXa i powiem szczerze że jest twardo :mrgreen: . Spodziewałem się, że będzie hmm bardziej komfortowo. Chętnie bym sie przejechał na TEINe SS przy maksymalnym komfortowym ustawieniu- czy jest bardziej komfortowo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie,przepraszam z góry za herezje. Jak można utwardzic zawieszenie, nie ingerując np w wymiane sprężyny czy całego amortyzatora ? Czy można poprostu wymienić olej w amortyzatorze ? Czy jest to raczej niewykonalne ? Czy można znacząco utwardzić, np rozpórkami, stabilizatorami etc. etc ?

 

Pytam sie dlatego że, jak sie kupuję np Tein'a SS, to wiąże sie z obniżeniem samochodu którego chce uniknąć. Mógłbym obniżyc ale maksymalnie 15 mm a nie 35mm :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zmienic olej. Sa firmy, ktore rozwiercaja amortyzator, spuszczaja olej, zakladaja zawor i wtlaczaja nowy. Tylko nikt nie da Ci gwarancji na to i nie ma tez pewnosci, ze bedzie to odpowiadalalo Twoim oczekiwaniom. Rzecz tez w tym, ze sila tlumienia amortyzatora musi byc dopasowana do skoku i twardosci sprezyny, choc mysle ze sama zmiana olejum zmiesci sie w tolerancji.

 

Mam taki kontakt na 'regeneracje amortyzatorow': +48 895 14 83 24, Barczewo miedzy Olsztynem a Mragowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie dlatego że, jak sie kupuję np Tein'a SS, to wiąże sie z obniżeniem samochodu którego chce uniknąć. Mógłbym obniżyc ale maksymalnie 15 mm a nie 35mm :shock:

 

przeciez Tein SS ma mozliwosc regulacji na gwincie, w defaulcie wychodzi nisko, to fakt, ale docelowo mozna uzyskac przeswit jak seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy jak podkrecasz w góre dolny pierścień, to czy ściskasz sprężyne powodując ze samochód jest twardy jak skała ?

 

materiały pomocnicze :arrow:

 

Tein ss ma helper spring, ktory w pierwszej kolejnosci sciska sie nie powdujac zwiekszenia naprezenia wstepnego sprezyny, ogolnie u mnie po podkreceniu jest malinowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za objasnienie, jak Tobie sie jeździ porownujac z seria ?

Ja prawie jednoczesnie zainstalowalem stabilizatory whiteline P+T, Teina SSM a potem whiteline ALK i auto juz nie ryje przodem jak dawniej, szczegolnie po ALK czulem wyrazna poprawe.

Co do samego zawieszenia jest ok, wreszcie nic nie stuka a jezdze z 1,5 roku, wybiera fajnie nierównosci, jest troche twardziej od serii STi, zaraz po zalozeniu wydawalo mi sie ze jest duzo twardziej (na komfort ustawieniu) ale po jakims czasie sprawdzalem z autem braciaka i nie jest duzo sztywniej, mysle ze gdyby nie gorne mocowania na uniballu to byloby naprawde komfortowo, dodatkowo 16 ustawien twardosci, mozna eksperymentowac.

Ogolnie ja osobiscie polecam, gdy kupowalem nie mialem wielu alternatyw, choc obecnie nie wiem czy nie usmiechnalbym sie w strone bilsteina pss9

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool, a jak ustawiasz twardość w swoim Tein SS bo są różne sposoby i zdania na ten temat?

jesli dobrze pamietam to max. w lewo krecilem az przestal klikac, potem pol obrotu w prawo az czuc bylo klikniecie - i to ustawienie przyjalem jako najtwardszy setup (zgodnie z instrukcja), wiec skoro jest 16 ustawien to po 15 kliknieciach od tego wyjsciowego ustawienia zostawilem w przekonaniu ze jest to najbardziej komfortowy setup :mrgreen:

gdzies czytalem (nie wiem czy tez nie w instrukcji czasem) ze najbardziej miekki setup jest 16 klikniec od maks. skreconego ale to by wskazywalo ze jest w takim razie 17 ustawien, wiec prewencyjnie zeby nie rozwalic zawiasu zostawilem jak wyzej.

nie wiem czy to jest zrozumiale co napisalem i nie jestem do konca pewien czy o to tak naprawde pytales :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...