Skocz do zawartości

Pytanie o spalanie legacy 2.0 D MY10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy spalanie rzędu 12,2 litra tak podaje komputer jest prawidłowe w tym modelu - większość jazdy to miasto

Trochę to dla mnie dziwne bo wczęśniej pokazywał spalanie ok 7 litrów. Obie wartości są uzyskiwane w takich samych warunkach i samochód prowadzi się tak samo dobrze nic innego podejrzanego nie zauważyłem, jeżdżę cały czas na klimie.

Czy taki stan może mieć związek z wypalaniem DPF?

Czy powinienem się zgłosić do serwisu?

 

Dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku z tym co Pan napisał mam pare pytań:

- Czy średna spalania jakie pokazuje komputer jest średnią z przejechanych conajmniej 100km (przejechanych w podobnych warunkach jak podczas gdy samochód palił ok 7l/100km)?

- Czy zapaliła się kontrolka filtra cząstek stałych albo inna kontrolka np. check engine?

 

Proszę mieć na uwadze, że spalanie jest strikte związane ze stylem jazdy, zatłoczonymi ulicami (korki), działająca klimatyzacją (ostatnie upały powodują, że klimatyzacja działa na "pelnych obrotach")!

 

Jeżeli powyższe uwagi wg Pana nie maja miejsca to proszę sie udać do ASO, w celu sprawdzenia samochodu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp

Samochód ma przejechane ponad 5000 km i przez ten czas świeciła mi się kontrolka DPF tylko raz na stałe

Wtedy pojechałem w trasę i po 20 minutach jazdy z obrotami w granicach 3000 wszystko się pięknie wypaliło

i kontrolka zgasła

 

Miałem też ale to na samym początku sytuację taką że kontrolka DPF migała, udałem się do serwisu z takiego powodu że od razu zaczęła migać. w serwisie po oględzinach stwierdzili że nie wiele zostało mi a filtr uległ by uszkodzeniu.

w tym samym serwisie powiedziano mi że jak jeżdżę na krótkich dystansach to żebym trzymał samochód na wyższych obrotach i poradzili mi jeżdzić na 3 po mieście. po przeczyszczeniu filtra od tego czasu wszystko było w porządku do momentu zauważenia tego nagłego wzrostu spalania.

 

Obecnie samochód ma spalanie w granicach 8 litrów znowu tyle pokazuje komputer.

Subaru nic a nic się nie dzieje, poziom oleju też w porządku. Klima chodzi cały czas

Może samochód sam sobie ten filtr wypalał i dlatego takie spalanie. Nie wiem poobserwuje jeszcze i jak coś zwrócę się do serwisu

Aha nigdy nie świeciła mi się kontrolka check engine!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy wiesz co bylo powodem takiego spalania??? Mnie nigdy nie udlo sie przekroczyc deselem sredniej 10l nawet gdy robilem wszystko w tym celu (190kmh z przyczepka, 190-200kmh na 200km trasy, na maxa 300km po gorach itp) Normalna jak na mnie jazda to 8.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz co bylo powodem takiego spalania??? Mnie nigdy nie udlo sie przekroczyc deselem sredniej 10l nawet gdy robilem wszystko w tym celu (190kmh z przyczepka, 190-200kmh na 200km trasy, na maxa 300km po gorach itp) Normalna jak na mnie jazda to 8.5l.

 

jak to co, słabo wypalony DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz co bylo powodem takiego spalania??? Mnie nigdy nie udlo sie przekroczyc deselem sredniej 10l nawet gdy robilem wszystko w tym celu (190kmh z przyczepka, 190-200kmh na 200km trasy, na maxa 300km po gorach itp) Normalna jak na mnie jazda to 8.5l.

 

jak to co, słabo wypalony DPF

 

 

raczej częste nieudane próby dopalenia sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...