Jump to content

GRUNWALD/ZALGIRIS - 600 lat

eddie_gt4

Recommended Posts

A no wygrali nam Litwini i litewski król bitwę :twisted:.

Przemeq, bys sie zdziwil: na Litwie, wsrod Litwinow, panuje przekonanie, ze to Polacy probuja "ukrasc" im zwyciestwo... :roll: :lol:

Przemeq, bys sie zdziwil: na Litwie, wsrod Litwinow, panuje przekonanie, ze to Polacy probuja "ukrasc" im zwyciestwo... :roll: :lol:

Bo próbują :). U nas nikt nie mówi o tym, że Polska była największa wtedy, gdy była w Unii z Litwą, a na tronie zasiadała dynastia litewska. Denerwujemy się na Niemców, że przywłaszczają sobie Kopernika, na Francuzów, że to samo robią ze Skłodowską-Curie, a sami sobie przywłaszczamy historię, w której znaczącą role odegrali Litwini.

Kudlaty - Jagiello, od ktorego zaczela sie dynastia Jagiellonow oraz unia z Litwa byl tylko i az Wielkim Ksieciem Litewskim - tylko dzieki polityce i zamyslom politykow krakowskich zostal mezem naszego krola :mrgreen: bo Jadwiga byla koronowana na krola wlasnie ;)

taka ciekawostka, na filmiku wklejonym przez Eddiego jest koles z podgolona czupryna - w tamtych latach szlachta polska nosila dlugie wlosy, a moda na podgalanie glowy i zostawianie czupryny na gorze przyszla dopiero pod koniec XVI w. i byla spowodowana doswiadczeniami polskiej szlachty nabranymi w wyprawach pod Stefanem Batorym na Turcje i Woloszczyzne - a mianowicie Wolosi bardzo lubili wieszac polskich szlachcicow na drzewach za dlugie wlosy ;) to Polacy zaczeli podgalac te czupryny ;)

Wielkie dzięki Eddi za wrzucenie tego teledysku Armii. Fakt sam teledysk lekko mija się z epoką. Ale kawałek zespołu Armia w sam sobie genialny. Zresztą to ich nie pierwszy kawałek odnoszący się do wydarzeń historycznych.

No nie - nie mamy w historii wiele zwycięstw, więc nie odbieraj nam (Ty i inni niepolacy, czytający GW i głosujący na PO :mrgreen:) akurat tego! :twisted:

Brazylię, liczę że się odkuli po MŚ 8) , nie wiem czy mi kupon wszedł bo chyba wciąż się piorą :D

powzniej pisząc, był ktoś z was? mysle że mogło być zarąbiście :twisted: , nastepnej tak okrągłem rocznicy chyba nie doczekamy :twisted:

No nie - nie mamy w historii wiele zwycięstw, więc nie odbieraj nam (Ty i inni niepolacy, czytający GW i głosujący na PO :mrgreen:) akurat tego! :twisted:

Zapomniałeś, że jestem jeszcze krypto-żydo-komuna :mrgreen:.

mam dosyc ograniczony dostep do neta i ciezko mi znaleźć wiarygodne info, mozecie mi powiedzieć KTO WYGRAŁ?

Jak zwykle.

Tj. Tomaszki, a drugi był Bęben :mrgreen:.