Jump to content

Turbiny w Subaru

jarek-legacy
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie na które niestety nie potrafią mi odpowiedzieć w serwisie - wierze że pomożecie:)

Mam Subaru Legacy 2.5 GT z 2007r. z turbina IHI VF46 - przez głupotę mechanika niestety pojawił się problem i 2 alternatywy: wymiana lub regeneracja.

Zależy mi na tym, żeby zrobić to profesjonalnie bez krótkotrwałych rozwiązań, samochód ma jeździć tak jak jeździć powinien a nawet lepiej bo myślę o podniesieniu mocy do ok 300KM.

Moje pytanie - jeśli zdecyduję się na wymianę (nie ukrywam że jest spory problem z dostępnością IHI VF46) to czy jest możliwość założenia innej turbiny o nie gorszych parametrach bez dokonywania przeróbek? Porównywałem zdjęcia z VF43 - jest różnica w ilości łopatek wirnika (9 i 11) oraz lokalizacji przewodów olejowych oraz powietrza (VF46 przykręcony na śruby, VF43 ze zdjęcia wygląda na opaskę).

Jakie są możliwości w tej kwestii i co doradzacie:

PS.

Jeśli regeneracja to w jakiej firmie - z tego co się dowiadywałem to godne polecenia REAM-POLAND Lublin oraz MOTO-REMO Iława - koszt ok 1400-1500 netto. Czy polecacie coś innego?

Z góry dzięki za wskazówki.

jarek

Zrobiłem dokładnie tak samo:) tzn prawie tak samo bo kupiłem w US jedną - za to niewielki przebieg, pewny sprzedający, przyzwoita cena na poziomie kosztu regeneracji w Polsce (1400-1500 netto). A więc turbinka konkretna już jest teraz po głowie chodzą pomysły dodania Subarynce troszkę więcej mocy:)