Skocz do zawartości

drżący drążek skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji iż użytkownikiem Subaru (diesl) Legacy jestem zaledwie od kilku miesięcy mam pytanie czy to normalne iż drążek zmiany biegów drży (tak samo prace silnika czuć na pedale gazu)., raz mocniej raz słabiej., tłumaczyłem to sobie mocą silnika ale po sprawdzeniu w swoim drugim aucie Mondeo TDCi 130 KM., takiego efektu nie zauważyłem.

 

Drugie pytanko., jeżeli auto pracuje na luzie., co ok. 20 sek., pod maską słychać jakby metaliczne stuknięcie i na moje wrażenie delikatne zwiększenie obrotów lub zassanie/wyssanie powietrza, czy to normalna praca sprężarki czy co tam jest zamontowane :) ?

 

Wybaczcie moje laickie pytania :)

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drgania nie sa jakies przesadnie duże to jest to normalne.

Co do falowania obrotów to też normalne. Przy załączeniu sie wentylatora wzrastają obroty silnika.

Możesz spać spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że drążek drży to w razie jakiejś awarii w skrzyni szybko będziesz mógł zauważyć różnicę. :)

 

A co do drugiej kwestii to przy uruchomionej klimatyzacji co jakiś czas (w zależności od zmian temperatury w kabinie) uruchamia się sprężarka zamontowana w komorze silnika. Załącza się ona przy użyciu sprzęgła elektromagnetycznego i to jest to charakterystyczne "stuknięcie". Po zasprzęgleniu napędzana jest z paska osprzętu. Wentylator nie zawsze się włącza, tylko wtedy gdy konieczne jest wymuszenie przepływu powietrza przez skraplacz. Zwykle gdy pojazd dłuższą chwilę stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi :) wyglada ze wszystko ok :)

 

A tak z innej beczki dzisiaj przy wyprzedzaniu (przyznam ze na wysokich obrotach) wydawalo mi sie ze slysze jakis swist, dodam ze nie byly to otwarte okna :) ? zdarza sie cos takiego ?

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...