Jump to content

Subaru impreza GC ró,znice pomiedzy GT, STI, WRX STI-type RA

rutek111
 Share

Recommended Posts

Jestem na formum nowy.

Ale czy ktoś wyjasniłby mi na czym polegaja różnice pomiędzy modelami jak w temacie. Poza oczywiście mocą i wagą samochodów w wersjach EU, a Japońskimi. Czym rózni sie sam STI od Type R?

Może ten temat był już poruszany ale nie mogę znaleźć.

Zwykly sti od type-r?

Przede wszystkim buda - type-r to coupe.

Poza tym skrzynia biegow, abs-em/jego brakiem, seryjnym natryskiem na intercooler, type-r (i type-ra) z tylu maja wieksze zwrotnice/hamulce.

Silnik z grubsza ten sam w konkretnych rocznikach - nie wiem jak z walkami i chyba w zwyklym sti limit jest okolo 7500rpm a nie 8250? ale za to glowy sobie uciac nie dam.

No i oczywiscie pewnie jeszcze pare innych duperelek.

GT to z grubsza przepasc w stosunku do STi, a zwlaszcza wersji Type-R, Type-RA - ale mozna nadlubac :)

,,Przede wszystkim buda - type-r to coupe."

Czy na pewno Type R ro 2 drzwi? Na allegro znalzłem Type R 4 drzwiowe np. :

http://moto.allegro.pl/item1101622265_s ... sti_r.html

z kolei coupe np. ver Colin MC Ree to STI ?

Troche to skomplikowane

NIe wiem czy sti miało alu dach i maskę bo type-R ma, Colin z tego co mówił Maras ma najkrótszą skrzynię, co do coupe to widziałem typa-R i coupe i 4-ro drzwiowego. Nie wiem czemu, ale RA widziałem tylko 4-ro drzwiowego. Poza tym cieńsze szyby.

,,Przede wszystkim buda - type-r to coupe."

Czy na pewno Type R ro 2 drzwi? Na allegro znalzłem Type R 4 drzwiowe np. :

http://moto.allegro.pl/item1101622265_s ... sti_r.html

z kolei coupe np. ver Colin MC Ree to STI ?

Troche to skomplikowane

Type-R to na pewno coupe. To z Twojego linku, to na pewno nie jest Type-R.

Jesli 4-drzwiowe, to ew. Type-RA

To mialem na mysli skrotowo dosc piszac o roznicach w skrzyni biegow - ale fakt, warto to podkreslic.

Generalnie moze nie ma jakiejs strasznie mnogiej ilosci roznic - ale sa one dosc duze, istotne i kosztowne w wymianie.

Zwykly sti od type-r?

Przede wszystkim buda - type-r to coupe.

Poza tym skrzynia biegow, abs-em/jego brakiem, seryjnym natryskiem na intercooler, type-r (i type-ra) z tylu maja wieksze zwrotnice/hamulce.

Silnik z grubsza ten sam w konkretnych rocznikach - nie wiem jak z walkami i chyba w zwyklym sti limit jest okolo 7500rpm a nie 8250? ale za to glowy sobie uciac nie dam.

No i oczywiscie pewnie jeszcze pare innych duperelek.

GT to z grubsza przepasc w stosunku do STi, a zwlaszcza wersji Type-R, Type-RA - ale mozna nadlubac :)

W STI odcinka tez jest na 8250...

STI ma alu maske tylko...

Dzięki za nfo. Poczytam linka. A czy Colin ma DCCD?

co do coupe to widziałem typa-R i coupe i 4-ro drzwiowego. Nie wiem czemu, ale RA widziałem tylko 4-ro drzwiowego. Poza tym cieńsze szyby.

Type-R = 2 drzwi

Type-RA = 4 drzwi

Nie wiem czy jakies tam wersje Colin czy inne maja, czy nie - ale DCCD wystepuje generalnie tylko w TypeR i TypeRA

Tylko w nich ale tylko w wersjach WRX STi type R/RA, były przykładowo WRX Type RA ale bez DCCD.

co do coupe to widziałem typa-R i coupe i 4-ro drzwiowego. Nie wiem czemu, ale RA widziałem tylko 4-ro drzwiowego. Poza tym cieńsze szyby.

Type-R = 2 drzwi

Type-RA = 4 drzwi

Żeby było jasne to jest tak Type-R = 2 drzwi, Type-RA = 4 drzwi, ale był wynalazek jak WRX type RA 2 drzwiowy, był, zdarzył sie i tyle :-)