Skocz do zawartości

Trening/pojeżdżawka w NMnP 24.07 (sobota) - szybki temat...


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dokładnie, w lancerze żony na slalomie miałem ponad 170 to co dopiero Wy w swoich turbo potworach :shock:

 

W imieniu naszej trójki dziękujemy wszystkim nowo poznanym :D

dobre kiełbaski :D

carlos-wrx, autko zbiera się wspaniale :)

Grzywaczewski, dzięki za żarcie :D

pzdr,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super bylo, bardzo szybko, choc moje saxo to max do 150 sie rozpedzalo :P w sumie zrobilem 130km po lotnisku ale na koniec, to przednie opony slabo wygladaly, a tylnych klockow mialem wiecej na feldze niz w zacisku. I co okrazenie, to mialem wrazenie, ze coraz wiecej dziwacznych odglosow wydobywa sie z saxo :P ale warto bylo! :mrgreen: dzieki za super impreze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zas mam mieszane odczucia.

 

In plus

* swietny obiekt z doskonala lokalizacja

* wyjezdzilem sie jak nigdy... ponad 200km :mrgreen:

* 2/3 imprezy trening, pozniej jazda z pomiarem czasu, swietny pomysl

 

In minus

Wprawdzie pisze to jako kierowca najslabszego samochodu (Astra ma ze 60KM teraz) ale trasa byla za szybka, za dluga i za malo techniczna.

 

Za malo techniczna, bo jednak 100 pacholkow na tak gigantycznym terenie to 3 - 4 razy za malo. Troche wygladalo to jak polaczenie prob technicznych z dojazdowkami... tylko ze wszystko jako jedna proba. Mozna bylo zrobic to na polowie tej trasy, albo jeszcze mniejszym obszarze, a zagescic szykany, dolozyc jeszcze ze dwie patelnie, kilka nawrotow na bocznych placykach etc. Raz ze bysmy sie wiecej nauczyli, dwa slabsze auta mialyby szanse na nawiazanie rywalizacji z tymi mocniejszymi.

 

Trasa byla tez za szybka, bo jednak odcinki gdzie amatorzy bez kaskow rozwijaja 200kmh to przesada. Zwlaszcza, ze zachowanie niektorych kolegow zostawialo sporo do zyczenia. Jadac z Romkiem Urbanem raz zostalismy wyprzedzenina nawrocie - ja pojechalem 'na okraglo' a koles przycial na recznym i gdybym nie hamowal, to by byl dzwon. Drugi raz zostalismy wyprzedzeni w slalomie... przez dwa auta ktore sie ze soba scigaly. Sytuacja w ktorej zamiast szukac toru jazdy musze "pilnowac w lustrku" jest delikatnie mowiac do dupy.

 

Mimo tych niedociagniec, serdecznie dziekuje za udana impreze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie pisze to jako kierowca najslabszego samochodu (Astra ma ze 60KM teraz) ale trasa byla za szybka, za dluga i za malo techniczna.

 

Za malo techniczna, bo jednak 100 pacholkow na tak gigantycznym terenie to 3 - 4 razy za malo. Troche wygladalo to jak polaczenie prob technicznych z dojazdowkami... tylko ze wszystko jako jedna proba. Mozna bylo zrobic to na polowie tej trasy, albo jeszcze mniejszym obszarze, a zagescic szykany, dolozyc jeszcze ze dwie patelnie, kilka nawrotow na bocznych placykach etc. Raz ze bysmy sie wiecej nauczyli, dwa slabsze auta mialyby szanse na nawiazanie rywalizacji z tymi mocniejszymi.

 

Generalnie był to trening/pojeżdżawka + zlot chłopaków w seatach,gdzie nie chodziło o napinkę i rywalizację tylko o spotkanie,luźną atmosferę i możliwość wyszalenia się w bezpiecznych warunkach.Jeśli chcesz się czegoś nauczyć,pojeździć na próbach technicznych to zapraszam 14.08 do NMnP na typowe szkolenie firmy Pro-Sprint Promotion a jeśli chodzi Ci o rywalizację to zapraszam do Kielc na SuperOES...Fakt,że było dość szybko :mrgreen: ale specyfika NM jest taka,że grzechem było by nie wykorzystać atutów tak wielkiego lotniska.Tam często robi się dość szybkie próby a z kolei w Kielcach sporo wolniejsze ale bardziej techniczne.Należy pamiętać,że nikt nikomu nie każe jechać 140km/h w slalomie.To kwestia indywidualnego podejścia i własnych umiejętności oraz możliwości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszqa - jak skonczyła sie próba czasowa? srebrne sti, zdołalo ruszyć (nie to Czoperowe)? pokonało evki?

 

ktoś tam pstrykal fotki, pytać u Ciebie czy szybciej na forum Leona?

 

jak zamontuje, przynajmniej stabilizatory, to 14stego tez wpadne

 

że nikt nikomu nie każe jechać 140km/h w slalomie

 

:D fakt 140 to byłby "ciekawy" wynik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zachwycony i wyjeżdżony. 150km sprawiło, że znów mam srebrne felgi zamiast białych. Szybka próba była w sam raz dla mojego traktora, który nie wpadał ciągle w turbodziurę. :)

 

Dziękuję wszystkim!

 

waszka, dałoby się wrzucić wyniki prób czasowych?:)

 

Type-R szybki na prostej, szkoda, że nie pojechał próby czasowej, ale ze szperą mógłby sobie dać nieźle radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, to co napisalem o bezpieczenstwie, napisalem ze zwyklej zyczliwosci, a nie zeby Ci powytykac.

 

Razem widzielismy jak jeden kolega w seacie juz za meta "trzy najgorsze sekundy w zyciu". Jezdzac z Romkiem mielismy dwie wspomniane wyzej sytuacje. Innym razem zostalismy wyprzedzeni po czym po kilku sekundach - tam przy schronach gdzie sie krowy pasly - gosciu hamowal, zatrzymal sie i... wysadzil dziewczyne z aparatem. Kurcze, to nie jest dyskusja czy powinno byc wiecej prawych czy lewych i czy nawroty posypac piaskiem. Wiem ze jestem oldboy i pewnie nie czaje atmosfery... ale jak jest dobrze, to wszyscy Ci beda slodko pierdziec. Jak sie jednak cos zlego stanie, to sie nagle dowiesz ze niewinnych i nieswiadomych ludzi pod przymusem na trase wyslales.

 

I tak jak napisalem - wyjezdzilem sie jak nigdy, za co SERDECZNIE CI DZIEKUJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, to co napisalem o bezpieczenstwie, napisalem ze zwyklej zyczliwosci, a nie zeby Ci powytykac.

 

Razem widzielismy jak jeden kolega w seacie juz za meta "trzy najgorsze sekundy w zyciu". Jezdzac z Romkiem mielismy dwie wspomniane wyzej sytuacje. Innym razem zostalismy wyprzedzeni po czym po kilku sekundach - tam przy schronach gdzie sie krowy pasly - gosciu hamowal, zatrzymal sie i... wysadzil dziewczyne z aparatem. Kurcze, to nie jest dyskusja czy powinno byc wiecej prawych czy lewych i czy nawroty posypac piaskiem. Wiem ze jestem oldboy i pewnie nie czaje atmosfery... ale jak jest dobrze, to wszyscy Ci beda slodko pierdziec. Jak sie jednak cos zlego stanie, to sie nagle dowiesz ze niewinnych i nieswiadomych ludzi pod przymusem na trase wyslales.

 

I tak jak napisalem - wyjezdzilem sie jak nigdy, za co SERDECZNIE CI DZIEKUJE!

 

Luz.Masz rację tylko takich sytuacji się nie uniknie i dlatego zawszę kładę nacisk na rozsądek osób uczestniczących w treningu.Tu masz odpowiedź dlaczego trasa miała ponad 4 km a nie 1,5 km...Przy tak długiej trasie naście osób może sobie spokojnie jeździć w dużych odstępach minimalizując przy tym ryzyko jakiejś kolizji.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem widzielismy jak jeden kolega w seacie juz za meta "trzy najgorsze sekundy w zyciu"

 

...to było dobre, ale widać że dla Niego to była nie pierwszyzna, z godzine wczesniej, z Marcinem widzieliśmy jak podobny numer odwalił na wylocie z lasu, od zakonczenia dnia na nasypie dzielił go dosłownie"włos" - agresywny "Hiszpan" z polskim paszportem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na tej prostej to czasem do 150 sie rozpedzalem, ale rzadko, i hamowalem tam 3 razy za wczesnie i malo agresywnie, zeby hamulce sobie troche oszczedzic. Z reszta na tej prostej i tak w polowie slalomu to wrzucalem sobie 5 i bez spiny cwiczylem jazde blisko slupkow. Najbardziej podobal mi sie poczatek proby tak do slalomu (szczegolnie te 2 ciasniejsze bramki - raz zrobilem na nich to co kolega w seacie "najgorsze 3 sekundy", ale oczywiscie conajmnjiej dwa razy wolniej jechalem :P), a potem ta czesc lesna z krowami :) taka oesowa troche :) fajnie mi sie przejezdzalo ten lewy 90 i nawrot prawy na wjezdzie z placyku na ta droge wlasnie. Tak wiec dlugie proste traktowalem jak dojazdowki, zeby sobie poszalec na bardziej kretych odcinkach. A i na szczescie nie spotkalem na trasie zadnych wariatow starajacych sie mnie wyprzedzic za wszelka cene. Raz jak zobaczylem, ze gdzies za mna w oddali ktos jechal chyba na czas, a ja bylem na okrazeniu zjazdowym, to sobie spokojnie zjechalem na bok zeby nie przeszkadzac (moje saxo do najszybszych nie nalezalo :P), z dala od toru jazdy, poczekalem, puscilem przodzem i pojechalem dalej swoim chlodzacym hamulce tempem gdy w zasegu wzroku nikogo nie bylo juz :)

 

Tak wiec ja sie wyjezdzilem, bez zbytniej spiny, uniknawszy jakiechkolwiek sytuacji niebezpiecznych i bez wiekszych zniszczen w aucie :) najpowazniejsze jakie odkrylem do tej pory to peknieta gumka ( :mrgreen: ) przy wieszaku tlumika i ten teraz sie telepie :P

 

Jeszcze raz dzieki wielkie za imreze, bardzo mnie sie podobalo!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faldżip, juz nie sciemniaj... szybki ten saxofon, a Ty ladnie ogarniasz 8)

:) dzieki za mile slowa, ale smiem przypomniec, ze Clio bylo szybsze na czasowce o jakies 19s :shock:

No ale gdyby nie moja dziewczyna na prawym, ktora przypominala "prawy!", "lewy!", "pamietaj, ze ten bedzie ciasniejszy!", to pewnie czas bylby gorszy i to znacznie :mrgreen:

 

 

P.S. Czasem tez "ale wez juz tak nie rob, ok?" (po tym, jak troche za pozno mi sie przypomnialo, ze ten zakret to jest jednak ciasniejszy i pojechalismy kawalek bokiem zamiatajac troche trawy :P), poczym sprawdzila czy nie da sie pasow jednak jeszcze troche mocniej sciagnac :mrgreen: jak widac nie trzeba estiaja, zeby dostarczyc dreszczyku emocji :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka - dokupić ekstra 50 słupków i będzie gites :D Teren duży to u słupków od cholery idzie. Nic na tonie poradzisz. Za szybka próba to IMO więcej problemów niż pożytku, o mniejszym bezpieczeństwie nie wspominając.

 

Jak będę mógł to przyjadę na następny trening :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka - dokupić ekstra 50 słupków i będzie gites :D

 

Zrobi się panie kierowniku.Następnym razem będzie więcej.Generalnie to byłem pewien,że na torze będą opony,które ostatnio ciężarówką przywiozłem (ok 400 szt.) i ustawię szykanki i fajne zakręty ale ktoś je zabrał z toru a samochodem osobowym rozwieźć te opony i ustawić to bite 3-4 godziny,więc trzeba było jakoś sobie poradzić mając do dyspozycji 100 słupków :|

 

Za szybka próba to IMO więcej problemów niż pożytku, o mniejszym bezpieczeństwie nie wspominając.

 

Każdy kij ma dwa końce.Szybka próba ma też swoje zalety :wink: Generalnie gdy zachowamy zdrowy rozsądek,to zawsze będzie bezpiecznie.Szczególnie z takim podejściem do tematu :

 

Raz jak zobaczylem, ze gdzies za mna w oddali ktos jechal chyba na czas, a ja bylem na okrazeniu zjazdowym, to sobie spokojnie zjechalem na bok zeby nie przeszkadzac (moje saxo do najszybszych nie nalezalo :P), z dala od toru jazdy, poczekalem, puscilem przodzem i pojechalem dalej swoim chlodzacym hamulce tempem gdy w zasegu wzroku nikogo nie bylo juz :)

 

Tak wiec ja sie wyjezdzilem, bez zbytniej spiny, uniknawszy jakiechkolwiek sytuacji niebezpiecznych i bez wiekszych zniszczen w aucie :)

 

I tak trzymać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu w czasie takich imprez u ludzi nie ma zdrowego rozsądku.Ty mówisz jedno ludzie robią co innego.niestety.

 

Generalnie ja mam jedną zasadę po moim treningu kiedy chłopak wsiadł na pierwszy os i ztrzelił mega dacha.

 

KASKI jesli ktoś go nie ma to won ! Pamietaj Grzesiu że jeśli komuś się coś stanie to prokurator będzie u ciebie częstym gościem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja mam jedną zasadę po moim treningu kiedy chłopak wsiadł na pierwszy os i ztrzelił mega dacha.

 

KASKI jesli ktoś go nie ma to won ! Pamietaj Grzesiu że jeśli komuś się coś stanie to prokurator będzie u ciebie częstym gościem :roll:

 

Każdy z nas (organizatorów) zdaje sobie z tego sprawę.Fakt,że w NM można pomyśleć o kaskach,gdy próby będą szybkie ale takie pojawiają się sporadycznie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...