Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie: punktem odniesienia jest średnie spalanie. Wskazówka na "+" spalasz więcej niż średnie.

 

U mnie pukanie pedału hamulca praktycznie ustało samo..... OBK żyje własnym życiem..... :D

 

 

A u mnie jest odwrotnie :)

"+" oznacza ze jestes na plusie z ekonomika spalania

"-" ze jestes na minusie, znaczy pali wiecej niz srednie ..

 

Co do "pzycisku" hamulca, tez chyba przestalo stukac. Albo sie przyzwyczailem.

 

PS. czy slowo "pedal" jest nadal legalne.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: koledzy nie jestesmy na forum mazdy :twisted: "+" jest jak palisz duzo a "-" jak mniej przeciez to widac dodajac gazu :roll: Mi ciagle nic nie stuka i puka ale na letnich oponach spalanie wyraznie wzroslo 7,5. Rozmiar 215/50/17 zimowki byly 205/60/16,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na letnich oponach spalanie wyraznie wzroslo 7,5. Rozmiar 215/50/17 zimowki byly 205/60/16,

u mnie się utrzymuje średnie 6,8, ale to tylko na komputerze...

jeżeli liczyć wg faktycznego przebiegu (fabryczny licznik zaniża) oraz faktycznego zużycia, mierzonego podczas tankowania, to zużycie wynosi już niestety ok. 1 litr więcej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest odwrotnie :)

"+" oznacza ze jestes na plusie z ekonomika spalania

"-" ze jestes na minusie, znaczy pali wiecej niz srednie ..

"+" jest jak palisz duzo a "-" jak mniej przeciez to widac dodajac gazu

Obaj macie rację. W wersjach amerykańskich jest tak jak napisał TyrTyr (mpg, + oznacza więcej przejechanych mili na galonie paliwa), w wersjach europejskich tak jak napisał haubi65 (l/km, + oznacza więcej zużytego paliwa na przejechany kilometr).

 

Zatem + w obu przypadkach ma zupełnie przeciwstawne interpretacje (efektywność vs nieefektywność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spala srednio wg. kompa 7.0. Co ciekawe wlasnie jechalem do wloch. Na polskiej ropie po autostradzie (predkosc około 140 - 150) splanie 6,6. Nalałem niemieckiej ropy. spalanie 6,4:) Kiedy ktos sie wezmie za sprawdzenie parametrow naszej ropy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spala srednio wg. kompa 7.0. Co ciekawe wlasnie jechalem do wloch. Na polskiej ropie po autostradzie (predkosc około 140 - 150) splanie 6,6. Nalałem niemieckiej ropy. spalanie 6,4:) Kiedy ktos sie wezmie za sprawdzenie parametrow naszej ropy?!

 

No bez przesady, 0.2 to jak dla mnie w granicach bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda u was zużywanie oleju?

 

Przejechałam około 8 000 km (głownie trasy, trochę autostrady, niewiele jazdy miejskiej)- poziom oleju mierzony zawsze dokładnie 5 minut po zgaszeniu silnika...Dolana już porcjami zapasowa butelka quazara, rozpoczęta kolejna...

Nie zmieniałam oleju po 5 000 km, ale właśnie myślę o tym, żeby wymienić przed pierwszym przeglądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oleum to różnie bywa ...

Ja pierwszą dolewkę (ok. 0,5L) robiłem po 7 tys km.

Potem był przegląd po 15K KM (realnie 12800) , wymiana na M1, i wypad na narty do Włoch - samochód dość zdecydowanie gonił po autostradach , na dachu trumna z deskami .

W drodze powrotnej "poprosił" o dolewkę - znowu 0,5 l.

W ub. tygodniu - przebieg 20500 i kolejne 0,5 l.

Niestety - jak widać żłopie oliwę, wychodzi ok. 1L dolewek między przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO powiedzieli że niepokojące byłoby, gdyby zużywał 1,5 l na 1000 km

Producent ponoć nie podaje żadnej normy, dotyczącej zużycia oleju...

a przy jeździe autostradowej ma prawo zużywać więcej...

 

Więc mam się JESZCZE nie martwić? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja głównie ganiam w cyklu "pozamiejskim" - trudno powiedzieć że autostradowym , bo tych jak na lekarstwo, ale jednak poza miastem.

I cholera - pije olej.

Ale jako że ASO twierdzi że nie ma powodu do niepokoju i wszystko jest w granicach normy to martwię się tylko tym że ten olej jest praktycznie niedostępny na stacjach i muszę do specjalnie szukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa z dolewaniem ma się następująco; 7,5kkm od ostatniej wymiany, do silnika poszło około 1,3l. - raz przelałem ok. 100ml ale natychmiast skonsumował :lol: . Jazda mieszana, raczej spokojnie ale z momentami :wink: . Olej sprawdzam dość często i zawsze staram się trzymać poziom "max". Nawet jak trzeba dolać 200ml to dolewam.

Dobrze że oleju ubywa a nie przybywa jak w niektórych dieslach z DPF`em - tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że oleju ubywa a nie przybywa jak w niektórych dieslach z DPF`em - tak mi się wydaje...

 

Mój diesel jest z DPF - oleju ubywa...

to dobrze, gorzej jakby przybywało :mrgreen:

 

Chociaż jednak my tu, w Poznaniu, zawsze wolimy jak czegoś przybywa a nie ubywa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz dolewałem przy przebiegu ok 100kkm.. z tym, że było prawie min (nie dolewam jak jest połowa skali :P może niedobrze :wink: )

teraz zmieniam co 12-13 kkm i nie było potrzeby na razie dolewać

90% jazda poza miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że oleju ubywa a nie przybywa jak w niektórych dieslach z DPF`em - tak mi się wydaje...

 

Mój diesel jest z DPF - oleju ubywa...

to dobrze, gorzej jakby przybywało :mrgreen:

 

Chociaż jednak my tu, w Poznaniu, zawsze wolimy jak czegoś przybywa a nie ubywa :mrgreen:

 

Kawa po poznańsku :

 

"Kochanie jaką ci zrobić z pół łyżeczki czy słabą" bez urazy :-)

 

P.S Ya$ śmiga dużo, na Castrolu ubywało na Mobilu nie dzieje się nic jak do tej pory :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...