Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Na 2 DIN z nawigacją ale konkretnie nie mam jeszcze faworyta.

Ramka to nie problem:

http://allegro.pl/ramka-radiowa-subaru-legacy-outback-4-zlacze-iso-i5346643052.html

http://metraonline.com/files/products/INST95-8904B_web.pdf

 

Sterowanie z kierownicy:

http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-subaru-impreza-outback-xv-i5119922676.html

 

Problemem jest koszt bo jak policzę że radio + wygłuszenie drzwi przednich + głośniki +  wzmacniacz+ akcesoria + montaż to wychodzi mi nie mniej niż 3,5 k PLN. Czyli dla mnie na chwilę obecną sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 DIN z nawigacją ale konkretnie nie mam jeszcze faworyta.

Ramka to nie problem:

http://allegro.pl/ramka-radiowa-subaru-legacy-outback-4-zlacze-iso-i5346643052.html

http://metraonline.com/files/products/INST95-8904B_web.pdf

 

Sterowanie z kierownicy:

http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-subaru-impreza-outback-xv-i5119922676.html

 

Problemem jest koszt bo jak policzę że radio + wygłuszenie drzwi przednich + głośniki +  wzmacniacz+ akcesoria + montaż to wychodzi mi nie mniej niż 3,5 k PLN. Czyli dla mnie na chwilę obecną sporo.

@Ayu, myślę, że 3,5k PLN przy takim zakresie to i tak bardzo optymistycznie. Też stoję przed wyborem 2 DIN navi i szału z wyborem to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ja jeszcze wpadłem na pomysł, że wezmę oryginalne radio z STi MY15 - właśnie 2 DIN (odbieram na dniach auto) a do STI włożę wtedy lepszą jednostkę ( co poprawi dźwięk głośników Harmann Kardon)  i tymczasem nic innego nie będę kombinował  ale muszę sprawdzić wykonalność i opłacalność tej operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z wymianą radia jeszcze poczekał pojawia się coraz więcej stosunkowo tanich rozwiązań jak

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/299/35829/SPH-DA120/page.html

dla Applowców z Apple Car Play a dla Androidowców z Android Auto, niech się to odrobinę spopularyzuje

mnie jakość sygnału audio "po wysokich" z fabrycznego radia Subaru by Clarion made in China naprawdę zaskoczyła, wygląda jak coś za 5 groszy ale jakość sygnału okazała się odwrotnie proporcjonalna do wyglądu ;-)

 

niegłupia byłaby kolejność w stylu

- wzmacniacz z DSP

- zmiana wooferów w drzwiach z ich wytłumieniem i zamknięciem

- do testów zostawić średnio-wysoko tonowe fabryczne (te z XV są bardzo ciekawie grającymi)

 

taki zestaw daje już duże możliwości i co ważne nie koliduje z późniejszymi zmianami w miarę potrzeb/możliwości

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple Car Play to coś czego szukam, czy znana jest  lista aplikacji , które można zaciągnąć z iphona? Czy jeśli mam w telefonie Yanosika to wyświetlę go na stacji multimedialnej? Czy wgram jakieś inne mapy niż z iphona? Sterowanie z kierownicy i kamera cofania obsługiwane? Jak dla mnie jeszcze dużo pytań pozostaje otwartych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem radio na Pioniera FT40BT  bez wymiany glosnikow (ramki to byly juz w 2010) i gra podobnie lub lepiej od HK w nowym MY15 . Oczywiscie Audiomaniak powe cos innego ale dla mnie jest ok. Na wygluszenie sie nie zdecydowalem. Zrobie w nastepnym aucie zaraz na poczatku. Drzwi, nadkola oraz okolice nog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w XV średnio-wysokotonowe w desce są zaskakująco ciekawe i można by było spokojnie próbować "poprawiać" system zostawiając je na swoim miejscu 

 

wzmacniacz i to z DSP jest niezbędnym i najtańszym rozwiązaniem przy takiej modyfikacji 

żeby zagrało potrzebny jest "prąd" a taki wzmacniaczyk w radiu go nie ma za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne radio w OBK MY10 NAVI miało około 2 x 15-20W a głośniki to "karykatury". Nawet najlepszy wzmacniacz w tym przypadku nie pomoże.


 

 

na Pioniera FT40BT bez wymiany glosnikow (ramki to byly juz w 2010) i gra podobnie lub lepiej od HK w nowym MY15

 

Haubi proszę. :)

Głośniki w MY10 to był dramat nad dramaty. Najtańsza chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zmienilem radio na Pioniera FT40BT  bez wymiany glosnikow (ramki to byly juz w 2010) i gra podobnie lub lepiej od HK w nowym MY15
 

 

nowe radio ma lepszy wzmacniacz  ;)


tak ale wtedy orginalne glosniczki sie rozleca. Jezeli wzmak to trzeba glosniki wymienic

 

czemu miałyby się rozlecieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne radio w OBK MY10 NAVI miało około 2 x 15-20W a głośniki to "karykatury". Nawet najlepszy wzmacniacz w tym przypadku nie pomoże.

 

 

na Pioniera FT40BT bez wymiany glosnikow (ramki to byly juz w 2010) i gra podobnie lub lepiej od HK w nowym MY15

 

Haubi proszę. :)

Głośniki w MY10 to był dramat nad dramaty. Najtańsza chińszczyzna.

nie wiem nie widzialem :) dla mnie gra wystarczajaco. w OBK MY05 wymienilem glosniki dalem wzmaka wyciszylem drzwi balo lepiej ale bez szalu. Zebu tu cos osiagnac trzeba innego auto, ktore z natury jest masywne i dobrze wyciszone.

Produ to moze nie dostana za duzo (biora ile chca) ale bardzo rozkrecona glosnosc spowoduje ze zaczna rzezic. Przy malych mocach jest w miare ok ale czym wyzej tym gorzej. To myslalem piszac o rozleceniu.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był skrót myślowy. Membrana "dostanie" zbyt dużej amplitudy i stanie się to co pisze Haubi. W wysokich cewki powiedzą pa pa.

 

 

 

w OBK MY05 wymienilem glosniki dalem wzmaka wyciszylem drzwi balo lepiej ale bez szalu.

 

niestety dobranie odpowiedniego zestawu do danego auta to nie jest prosta sprawa.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w OBK zależy oprócz jakości dźwięku, BT także  na nawigacji bo tym autem jeżdżę w dalekie trasy.

 

@ketivv wzmacniacz z DSP dobra opcja.

 

Jeszcze się zastanawiam czy nie zrobić tego etapami - czyli wygłuszyć drzwi, zmienić radio i głośniki a potem ewentualnie dokładać wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 DIN z nawigacją ...

 

Dzięki za info :)

Pokopałem trochę głębiej i raczej pozostanę przy fabrycznym radyjku z kiepskim BT. Cóż, cena czyni cuda.

 

We wgłębieniu na konsoli (nad radiem) przykleiłem taki krążek montażowy od tomtoma:

0883e85c0676935dd865447f0841b7c2.jpg

Do tego na przyssawkę przyczepiam navi.

Tylko prestiżu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rok bez kilku dni z OBK za mną. Przelot 13 k km. Mankamenty auta w większości znamy, nie ma sensu powielać. Generalnie auto bezproblemowe, silnik pracuje dobrze, skrzynia biegów również, napędy - wiadomo. Spalania nie bardzo obserwuję w mieście, w trasie jest okey bo nie latam więcej niż 160 km/h po autostradach. Wymieniłem fabryczne audio, założyłem 18" felgi na lato, przyciemnione szyby. Mam jakieś pomysły na modyfikacje ale to tylko jak będzie naprawdę wolny pieniądz bo wszystko idzie w STi ;)

 

Czy wybrałbym to auto jeszcze raz? Nie. Bo już  jest Levorg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...