Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Gryzli chcesz zrobić z OBK "wieś tuning" ?

 

 

Nie chce, tylko pytam czy tez tak macie :?:

Swiatlo swieci tylko jak go z pilota otworze takie podswietlenie ziemi co by trafic do samochodu - ale ja tego niedokladalem taki juz kupilem w salonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba mieć promili żeby nie trafić na fotel kierowcy ? :mrgreen:

a na poważnie to w wersja EU zwolnieniu blokady centralnego zamka pilotem (lub ręką w keyless ) zapala się oświetlenie wnętrza auta a po otwarciu drzwi dodatkowa dość silna lampka w drzwiach oświetlająca próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu drzwi dodatkowa dość silna lampka w drzwiach oświetlająca próg.

No ta lampke jak otworze drzwi to tez mam 8) Ale widze ze tego bayeru z podswitleniem jezdni zanim otworze drzwi nie ma w wersji EU... Bo nikt nie wie o co caman :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje lampki są białe.

A już myślałem, że w Camelia Red podświetlenia są czerwone :lol:. W zasadzie byłoby to logiczne. Swoją drogą mam wszystkie lampki, o których pisaliście z wyjątkiem tych z ostatniego linka (wersja UA czyli Comfort bez szyberdachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikomu z Was nie przeszkadza, wg. mnie zbyt wysoki podłokietnik między przednimi fotelami.

Mam siedzenie opuszczone na maxa( i ciągle ocieram łokciem o podłokietnik przy zmianie biegów.

Doszedłem już do tego, że podnoszę czasem górną pokrywę podłokietnika i wtedy jest O.K. ???

Przejechałem już ok. 8,5 tys. km i do tego jednego nie mogę się jakoś przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikomu z Was nie przeszkadza, wg. mnie zbyt wysoki podłokietnik między przednimi fotelami.

Mam siedzenie opuszczone na maxa( i ciągle ocieram łokciem o podłokietnik przy zmianie biegów.

Doszedłem już do tego, że podnoszę czasem górną pokrywę podłokietnika i wtedy jest O.K. ???

Przejechałem już ok. 8,5 tys. km i do tego jednego nie mogę się jakoś przyzwyczaić.

Nie, nie przeszkadza. Jest wrecz super.

Wkoncu samochod w ktorym jest prawie tak wygodnie jak bylo w Volvo 740.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 185 i jest ok.

 

Przejechałem 3500.

Do skrzyni można się przyzwyczaić, chociaż mogłaby działać precyzyjniej. Szybciej jestem w stanie zmieniać biegi w Yaris 1.4 D4D :D

Denerwujący jest metaliczny odgłos gdy puszcza się szybko pedał hamulca. Czy zapomnieli dać jakiejś podkładki czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,72m wzrostu i nie za bardzo mogłem się wpasować w wygodna pozycję z kółkiem OBK MY10

 

1. oparcie lewego łokcia na drzwiach jest zrobione dla długich przedramion, aby można było sie wygodnie oprzeć. Mój łokieć na 2 jazdach próbnych lądował w dziurze jaka jest przeznaczona do zamykania drzwi. Nie było to na krótka metę (jazda ok 8km) denerwujące, ale na dłuższą metę sądzę sprawi to problem niższym, a co z tym idzie i z krótszymi przedramionami, osobom.

 

2. Ustawienie fotela kierowcy. Próbowałem w salonie ok 15min dojść do ustawienia wygodnego dla mnie i mojego kręgosłupa (akurat sport wyczynowy to samo zdrowie :mrgreen: i 2 dyski mam do wymiany, a nawet złamałem trzon kręgowy na szczęście bez przemieszczeń, to zaznaczam bo szczególnie zwracam uwagę na pozycję za kółkiem) i nie doszedłem do takiego ustawienia. To akurat subiektywna opinia, ale myślę warto ją nakreślić. Otóż, aby swobodnie wciskać pedał sprzęgła do końca; co w subaru jest niezwykle istotne; musiałem dość mocno przybliżyć fotel do przodu. Ustawiłem taka pozycję, aby noga nie prostowała mi się w kolanie i aby pozostawała lekko ugięta. Zwiększyłem kąt przodopochylenia fotela, czyli podparcie pod kolanami idzie w dół, tyłek w górę, aby też nieco skrócić dystans do końca wciśniętego sprzęgła i.... w takiej pozycji mogłem skręcać kierownicą brodą... Wsunąłem maksymalnie kolumnę kierownicy w kierunku deski rozdzielczej. W tym ustawieniu miałem bardzo ugięte łokcie, niemal jak w aucie WRC. Aby skorygować odległość od wyprostowanego nadgarstka do górnej krawędzi kierownicy, musiałem znacznie pochylić oparcie do tyłu. W tej pozycji dosłownie leżałem na oparciu w pozycji pół siedzącej... Dla niektórych być może, to nie jest przeszkodą, ale dla mnie dyskwalifikacja, kręgosłup bolał mnie po 15 minutach jazdy do końca dnia.

 

Nie neguję tutaj komfortu tego auta, ale pozycja za kółkiem dla mniejszych osób może sprawić nieco problemów. To zależy od pozycji jaka mamy wyuczoną, ale w tej cenie producent moim zdaniem powinien zadbać o lepszą bądź szerszą regulację. Doszedłem do wniosku iż kolumna kierownicza bardzo mocno "odstaje" od deski rozdzielczej w pozycji maksymalnego wsunięcia. Wnęka na pedały jest dość głęboka pewnie z uwagi na długi przód samochodu (chodź tu mogę się mylić, odniosłem takie wrażenie). To subiektywna opinia i finalnie nie kupiłem tego auta, a bardzo chciałem. Wybrałem forka gdzie pozycja za kółkiem dla mnie jest o niebo wygodniejsza. (Fotel w OBK był elektryczny więc precyzja ustawiania była możliwie najwyższa).

 

P.S.

Tak czy tak kupiłem subaru więc jest pięknie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,72m wzrostu

 

ale pozycja za kółkiem dla mniejszych osób może sprawić nieco problemów.

 

Nie becz. Wcale nie jestes mały. Prawda chlopaki? :mrgreen:

 

 

Ja mam 182cm i udalo mi sie zajac idealna pozycje w obk. Mam automat, wiec u mnie przeszkadzajacy podlokietnik odpda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. tym wyższym też przeszkadza. Już się przyzwyczaiłem ale na początku faktycznie wkurzało mnie, że łokieć wpada do tej "dziury".

Ad2. trochę to dziwne bo fotele są zdecydowanie pomyślane o osobach raczej nie mających 2m wzrostu. stosunkowo niskie oparcie i zagłówek. U siebie miałem mieszane odczucia co d komfortu foteli ale po pierwszej trasie 800km z jednym tankowaniem złego słowa nie powiem. Nawet prawa noga mi nie drętwieje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 185 i jest ok.

 

Denerwujący jest metaliczny odgłos gdy puszcza się szybko pedał hamulca. Czy zapomnieli dać jakiejś podkładki czy ten typ tak ma?

 

No ja tez to zauwazylem. One chyba tak maja.

 

Nie jest to na tyle "intrygujace" bym tam zanurkowal i sprawdzil co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm wzrostu i podłokietnik pasuje jak ulał.

 

Cholera mnie tylko bierze jak muszę przestawiać fotel po żonie (165cm)...

 

Chociaż poszliśmy na kompromis i przynajmniej nie rusza kierownicy i lusterek... :D

 

 

niezbyt dbasz o żonę. niewiele widzi. chyba, że ma 189cm wzrostu :mrgreen:

 

-- 16 lis 2010, o 16:00 --

 

Macie u siebie objaw braku komunikacji navi z telefonem po BT ?

U mnie na początku działało super ale teraz rozmowy przychodzące wyświetla i jest OK ale zadzwonić nie można.

Wybieranie numeru niby działa, komórka wybiera numer i jest cacy radio nie przełącza się na komórkę i gra cały czas radio lub DVD. Powrót do ustawień fabrycznych nie pomogło.

Pojechałbym do ASO ale jak znam życie to nie wiele poradzą a czasu ostatnio mam mało.

 

poratuje ktoś ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...