Jump to content

Laickie pytanie o opony ;)

dwaksu
 Share

Recommended Posts

Pozdrawiam w gorace dni ....

Jestem szczesliwym posiadaczem n/a, w cieplejsze dni spotkalem sie z dziwnym zajawiskiem. Przy ostrzejszych manewrach stockowe opony YOKOHAMA 205/55R16 89V ADVAN (A349) przerazliwie piszcza, co wywyoluje u mnie naturalny ;) odruch obawy o utrate przyczepnosci. Pytanie brzmi czy po prostu sie nie przejmowac czy zmienic na cos innego ? .. rok produkcji opony to koniec 2008

Nikt nie jezdzi na stockowych oponach aby podzielic sie wrazeniami ;), wiem ze lanos do tego n/a nie w modzie, lecz moze ktos jezdzi na takich oponach. U mnie na wiosce z tramwajami, ciezko spotkac jakies dziwne suzuki impreza (jak to pan w ubezpieczalni powiedzial), wiec nie ma sie kogo podpytac. Czasami tylko jakies takie niebieskie cos z duzym spoilerem chyba opel calibra mi mignie ;). A te 2 lub 3 z naklejkami z BRAVO GIRL z tylu STI (to chyba ma zwiazek z tym Justtynem Bjeberem) to boje sie spytac, bo jak ktos jezdzi z naklejka, a do tego z dziurawym wydechem to na motoryzacji sie nie zna ;)

Jak jest ciepło, to opony piszczą nawet jak nic się nie dzieje. Z opisu wygląda, że to nie takie złe opony, więc raczej obawy o utratę przyczepności są zupełnie nieuzasadnione. Przyzwyczaj się. Zresztą fala zwrotnikowego powietrza pewnie zaraz sobie od nas pójdzie, a wraz z nią i piszczenie :D

za ostro w zakręty wchodzisz...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ogólnie nic nadzwyczajnego - upał jak cholera, guma robi się po prosty bardziej miękka i szybciej piszczy - załóż np. RE070 albo slicka jakiegoś to nie będzie jęczeć... tzn. będzie ale później :twisted:

Tak czy siak, jak opona traci przyczepność to piszczy... jedyna rada to pokonywać zakręty z mniejszymi prędkościami 8)