Skocz do zawartości

Koło dojazdowe do Outbacka 2010


Lapa

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jednak moje ASO nie kłamało :) Właśnie przywiozłem pełne koło zapasowe, na feldze 17-calowej, opona letnia Dunlopa jak najbardziej prawidłowa, 225/60/17. Mieści się pod podłogą bagażnika, klapa podłogowa zamyka się do końca bez problemu. W felgę włożyłem jeszcze wszystko to, co było wcześniej w styropianach (podnośnik, narzędzia, apteczka, olej, nawet ta głupia pompka weszła). Zamyka się wszystko, nie lata, koło pełne, banan na gębie :D

 

felga alu czy stalowa ??

 

wiadomo, że wchodzi ale wiadomo też, że 225 jest lekko za wysoko i podłoga odstaje parę centymetrów. Może użyć 215/65/17....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

felga alu czy stalowa ??

 

Alu, ale inna niż te fabryczne. Podłoga naprawdę nie odstaje ani o milimetr - zobaczcie zresztą na zdjęciu. Jedyny dyskomfort to to, że te duperele włożone do koła stukają na bruku, wybojach... Będę to musiał trochę wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga alu czy stalowa ??

 

Alu, ale inna niż te fabryczne. Podłoga naprawdę nie odstaje ani o milimetr - zobaczcie zresztą na zdjęciu. Jedyny dyskomfort to to, że te duperele włożone do koła stukają na bruku, wybojach... Będę to musiał trochę wyciszyć.

 

qrtka na wacie ! Az odkrecilem kolo z zimowa opona i mierzylem, mierzylem,... nie wchodzi bo opona za szeroka, moze duzo zalezy od samej opony... a poza tym od strony kanapy we wnęce na koło mam parapet ktory na oko uniemozliwia schowanie calego kola nawet ja srednica by nie przeszkadzala...

 

A coraz wiecej osób twierdzi ze chowala do wnęki pełnowymiarowe kolo, co robie nie tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrtka na wacie ! Az odkrecilem kolo z zimowa opona i mierzylem, mierzylem,... nie wchodzi bo opona za szeroka, moze duzo zalezy od samej opony... a poza tym od strony kanapy we wnęce na koło mam parapet ktory na oko uniemozliwia schowanie calego kola nawet ja srednica by nie przeszkadzala...

 

A coraz wiecej osób twierdzi ze chowala do wnęki pełnowymiarowe kolo, co robie nie tak :-)

 

Przeczytaj mój poprzedni post, ten ze zdjęciami - opona musi być letnia, zimowe nie wchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał paszczak wchodzi koło 225/60R17 LETNIE, zimowe nie wchodzi.

Mieści się tzn. wchodzi na styk i jeszcze trochę trzeba dopchnąc (pokombinowac), dotychczas wkładaliśmy klientom opisane Dunlopy i Yokochamy, ale nie Geolandar G95a(często są przez długi czas niedostępne na naszym rynku-niestety), ale G95a też mieści się - próbowaliśmy.

Co do pianek (styropianów czy też organizerów - można to nazywac jak kto chce) to wypadają dwie sztuki, można w to miejsce zastosowac wkładkę okrągłą ze starszego OBK.

Mieści się trochę mniej, ale nic nie stuka. Pokrywa koła zapasowego nie odstaje, ale opiera się na oponie, jest na styk. Koło w pełni napompowane gotowe do użytku.

 

paszczak jeśli jesteś zainteresowany wkładką to proszę o kontakt w przyszłym tygodniu (w tym mnie nie ma).

 

ASO Szczecin

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , to w końcu już jest koło zapasowe do OBK homologowane przez SIP ? Nie wyobrażam sobie żeby importer olał ten temat a kierowcy kombinowali na wlasną rękę :shock: . Mój kuzyn jechał w Alpy i pierdutnął w Czechach w dziurę tak że opona sie przecięła. Zestaw naprawczy w Subru to sobie można po mieście wozić ale w długą trasę to nie radzę.

Jezeli SIP nadal nie oferuje oficjalnej dojazdówki do OBK to trzeba mocniej zainterweniować.To auto jest stworzone do jazdy w gorszych warunkach a więc ryzyko rozpieprzenia opony jest duże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj złożyłem oryginalnego geolandara 225/60R 17( przebieg ok.10 tys.km) na dokupioną alufelgę i umieściłem w bagażniku pod podłogą. Koło mieści się , choć trochę na ukos ale pokrywa zamyka się i nic nie odstaje. Tak, że można mieć w zapasie pełnowartościowe koło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yokohama geolandar 225/60R 17 to oryginał kupiony z samochodem. No chyba, że nie to miałeś na myśli.

 

Zgadza się ale koledzy piszą o oryginalnym kole dojazdowym.

 

 

tak dokładnie. zamienniki/używki jakieś tam są na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi proponowali na dojazdówkę 155/90R 17 ale obliczyłem, że jest o 0,9 cm różnicy na średnicy, w związku z czym stwierdziłem, że normalnej wielkości koło będzie lepsze, skoro się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ten rozmiar koła ma inną wysokość niż opona 225/60R 17. Różnica - chyba 38mm

 

Tak, roznica jest 38.1mm

Ale dlaczego porownujesz do opony 225/60 R17?

 

Czy wszystkie Outbacki sa sprzedawane na stopowych obreczach z oponami o rozmiarze 225/60 R17 ?

 

Pokazana na zdjeciu opona jest ORGINALNYM zapasem do samochodu na stalowych obreczach z oponami o rozmiarze 215/60 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i nośność opony wskazywałby, że pochodzi od poprzedniej wersji >MY09. To nie wcale nie dziwi. W US wszystko jest możliwe.

W każdym razie jak u nas założysz taką dojazdówkę, ona pęknie i przywalisz w drzewo to może być problem jak ubezpieczyciel dopatrzy się opony o zbyt małej nośności. W homologacji jest wpis o min. indeksie 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was był zmuszony użyć tego fabrycznego zestawu naprawczego i z jakim skutkiem :?:

ten zestaw to jest porażka, działa dobrze przy małej dziurze, przy większych upaskudzisz koło i tyle.

co najważniejsze koło takie jest już do wywalenia.

ja od razu kupiłem koło dojazdowe jak było dostępne za 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...