Skocz do zawartości

Koło dojazdowe do Outbacka 2010


Lapa

Rekomendowane odpowiedzi

A ja założyłem teraz Nokiany z indeksem 103 XL W. Powinny wytrzymać :)

 

Byłem bliski założenia tych opon ale w ASO zapronowali mi też Pirelli P7 Cinturato 99V na które ostatecznie się zdecydowałem wyrzucając Yokohamy.

Czy te 103XL nie powodują że auto jest twardsze :?:Chociaż być może to i dobre rozwiązanie na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bliski założenia tych opon ale w ASO zapronowali mi też Pirelli P7 Cinturato 99V na które ostatecznie się zdecydowałem wyrzucając Yokohamy.

 

Pirelli P7 Cinturato to bardzo dobra opona (testy ADAC), opis wrażeń z użytkowania mile widziany :). Też zastanawiam się na wymianą Yokohama G95 tyle że w rozmiarze odpowiednim dla OBK nie ma za dużo do wyboru. Jak że często poruszam się po drogach gruntowych trochę obawiam się czy opony klasy high-performance nie będą sprawiać kłopotów (błoto, piach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 czemu nie wybrałeś Turanza ER300 ? To lider w tej klasie.

 

Liderów jest zawsze kilku :wink: Co do Pirelli P7 to generalnie nigdzie nie znalazłem złej opinii o tej gumie . Jeździ mi się rewelacyjnie ,guma jest cicha, niesamowicie odprowadza nadmiar wody i ponoć wcale szybko się nie zużywa.

Zaletą jest także to że w razie czego raczej nie będzie kłopotów z dostępnością tej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 czemu nie wybrałeś Turanza ER300 ? To lider w tej klasie.

 

Liderów jest zawsze kilku :wink: Co do Pirelli P7 to generalnie nigdzie nie znalazłem złej opinii o tej gumie . Jeździ mi się rewelacyjnie ,guma jest cicha, niesamowicie odprowadza nadmiar wody i ponoć wcale szybko się nie zużywa.

Zaletą jest także to że w razie czego raczej nie będzie kłopotów z dostępnością tej gumy.

 

 

zgadza się. Tak tylko pytam czy były konkretne za lub przeciw. Sam przymierzam się do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie a co tam -chce wymienic na nastepny sezon "nasze" Geo na Turanza ER300 lub Pirelli P7- orientujecie sie jakie sa roznice tych opon? za i przeciw

te nasze budza podziw na zakretach, rądach w miescie- pisku co niemiara :lol: -czasem mi sie to podoba 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie brałem pod uwagę Bridge Turanza gdyż najzwyczajniej mi ich nie zaproponowano a co za tym idzie nie robiłem żadnego rozeznania odnośnie tej gumy.

Zaproponowano mi NOKIAN Z G2 , Dunlop SP SPORTMAXX (w jakiejś kosmicznej cenie) i P7 Cinturato.

Poczytałem trochę na necie i stwierdziłem że P7 ma najlepsze opinie i stąd ten wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie a co tam -chce wymienic na nastepny sezon "nasze" Geo na Turanza ER300 lub Pirelli P7- orientujecie sie jakie sa roznice tych opon? za i przeciw

te nasze budza podziw na zakretach, rądach w miescie- pisku co niemiara :lol: -czasem mi sie to podoba 8)

 

 

ER300 mają dość twarde boki co pozytywnie wpływa na OBK. Trzymają rewelacyjnie na mokrym nawet na zimno. Ale to opona typowo szosowa podobnie jak P7. Podejrzewam, że nie różnice między tymi oponami będą niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem teraz Nokiany z indeksem 103 XL W. Powinny wytrzymać :)

 

Byłem bliski założenia tych opon ale w ASO zapronowali mi też Pirelli P7 Cinturato 99V na które ostatecznie się zdecydowałem wyrzucając Yokohamy.

Czy te 103XL nie powodują że auto jest twardsze :?:Chociaż być może to i dobre rozwiązanie na nasze drogi.

 

 

Nie czuję, że jest twardsze ale oponki są ciche i o wiele lepiej trzymają na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
4 godziny temu, Michał Górski napisał:

2010r czyli lV gen OBK tylko że chyba założę LPG i wtedy miejsce zajmie butla wiec dojazdówka była by lepsza.

 

Jeżeli dojazdówka zmieści się na butli, to oczywiście będzie lepsze rozwiązanie. Pod warunkiem, że znajdzie się takowa, bo z tym jest niestety u nas wieczny problem, z którym SIP nie umie sobie poradzić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.09.2018 o 21:42, GREGG napisał:

 

Masz OBK IV gen.? To nie ma się co bujać z szukaniem dojazdówki, pełny zapas na 17' wchodzi bez problemu :)

 No to kupilem felge taka jak mam, założyłem oponę letnią 225/65 r17 i niestety pełen nie mieści się, wystaje albo przodem albo tylem ok 2cm. Ehhhh... 

Komuś się udało wcisnąć pełen wymiar w miejsce zapasu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Górski napisał:

No to kupilem felge taka jak mam, założyłem oponę letnią 225/65 r17 i niestety pełen nie mieści się, wystaje albo przodem albo tylem ok 2cm. Ehhhh... 

Komuś się udało wcisnąć pełen wymiar w miejsce zapasu? 

 

A czemu dałeś większą oponę niż standardowy profil 225/60/17? U mnie koło na standarowej oponie wchodziło bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, moj błąd, opona faktycznie jest 225/60 r17. Na takich oponach kupilem OBK. Niestety u mnie nie ma opcji żeby zmieści to koło. 

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

A czemu dałeś większą oponę niż standardowy profil 225/60/17? U mnie koło na standarowej oponie wchodziło bez problemu 

GREGG możesz mi podesłać zdjęcie miejsca na zapas ze swojego auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Górski napisał:

Przepraszam, moj błąd, opona faktycznie jest 225/60 r17. Na takich oponach kupilem OBK. Niestety u mnie nie ma opcji żeby zmieści to koło. 

GREGG możesz mi podesłać zdjęcie miejsca na zapas ze swojego auta? 

 

Auta już nie mam od kilku miesięcy... To był OBK MY12 więc taka wersja jak twoja. Zapas wchodził bez problemu, oczywiście  po wyjęciu wkładek, a wszystkie graty spokojnie się dało potem upchnąć w kole, podłoga zamknięta na równo. Nie wiem czemu u ciebie nie chce wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zapasu kupiłem jakiegoś używanego Continentala - może dzięki temu, że już był zużyty, ten centymetr na obwodzie się stracił. Ale jakoś bardzo wciskać koła nie musiałem.

 

Może spróbuj spuścić trochę powietrza - potem w razie czego można dopompować kompresorkiem z zestawu naprawczego  

 

Aha, sprawdziłem teraz, że ty masz US-spec, ja miałem wersję EU, może tu się kryje zagadka - mniejsza wnęka na zapas? 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...