Skocz do zawartości

Koło dojazdowe do Outbacka 2010


Lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw naprawczy zamiast dojazdówki ale nie zamierzam go używać.

Jakich rozmiarów koło dojazdowe mam zakupić, by dało się jeździć i zmieściło się pod podłogą bagażnika.

Outback z 2010 r, nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przyłączam się do pytania. Mam także zestaw naprawczy i myślę o wymianie na koło dojazdowe z uwagi na fakt, iż zestaw jest skuteczny tylko na drobne uszkodzenia punktowe a całkowicie się niesprawcza dla większych uszkodzeń, dziur jak np. rozerwanie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe tez jestem ciekawy rozmiaru. Jak zaczalem sie pytac o takie kolo - to nawet nie wiedzili w aso skad wziac dane. Pogrzebali pogrzebali - nie wystepuje w danych jako czesc zamienna wiec nie wiedza. Czyli radz sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pasuje od nwego Forestera z USA

 

 

W EU nowe Forestery też mają piankę. W US jest inaczej ?

Rozstaw kół jest pewnie 5x100. Standardowa opona ma wysokość profilu 135mm więc może są jakieś przeliczniki.

Jak by ktoś namierzył źródło na takie dojazdówki do OBK MY10 to ja się również piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowaliscie odkrecic standardowe kolo i sprawdzic czy wejdzie? Moze by standardowa jedna zimowke wsadzic?

 

rowiązanie proste i skuteczne -ale takie przeważnie najtrudniej wymyslic :)

osobiscie nigdy nie chciał bym jezdzic z zestawem naprawczym - albo pelny zapas albo dojazdówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowiązanie proste i skuteczne -ale takie przeważnie najtrudniej wymyslic osobiscie nigdy nie chciał bym jezdzic z zestawem naprawczym - albo pelny zapas albo dojazdówka...

 

Ja bym sprawdzil :P ale auto bede mial gdzies za miesiac. Jak ogladalem miejsce na to kolo w salonie - to jest mega ilosc miejsca. Moze wejdzie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowiązanie proste i skuteczne -ale takie przeważnie najtrudniej wymyslic osobiscie nigdy nie chciał bym jezdzic z zestawem naprawczym - albo pelny zapas albo dojazdówka...

 

Ja bym sprawdzil :P ale auto bede mial gdzies za miesiac. Jak ogladalem miejsce na to kolo w salonie - to jest mega ilosc miejsca. Moze wejdzie na styk.

 

podejrzewam, że wejdzie ale trzeba będzie wyciągnąć piankowe wypełnienie z użytecznymi schowkami. dojazdówka pewnie kosztuje mnie chociażby ze względu na koszt opony.

ktoś wie jaki rozstaw śrub mają nowe Legacy / OBK 5 x 100 ?

 

na a... jest trochę dojazdówek 5 x100 ale wszystkie 16cali. Z drugiej strony kiedyś rozwaliłem alufelgę 17stkę w Accordzie i dojazdówka była 16". nie stwarza to problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pełnowymiarowe koło nie zmieści się. Wejdzie na 'wcisk' ale bez powietrza. Z drugiej strony do imprezy sti dojazdówka jest mniejsza ok. 4 cm na średnicy od standardowej opony i wszystko jest ok.Więc dlaczego nie można założyć do outbacka mniejszej opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę więcej niż 4 cm.

Dojazdówka od Imprezy ( nie sadzą żeby od STI była inna ) jest 16cali i ma oponę 135/70/16 to da je nam 494.5 mm średnicy

Normalne koło w OBK ma 560 mm więc różnica ponad 65.5 mm.

Pytanie jak zniesie to napęd .....

Rozwiązaniem bałaby dojazdówka 17" ale te są trudno dostępne i nie wchodzą w miejsce zestawu naprawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 125/80 R17. W innych autach ktore mialem, dojazdowka zawsze byla troche mniejsza. Trudno, naped bedzie musial to zniesc. 8)

 

 

sprawdzałeś czy wejdzie w miejsce zestawu naprawczego ? to będzie ok 62cm średnicy. ja mam zarezerwowane 125/70/18 ale muszę sprawdzić czy wejdzie w OBK MY10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo. 5x100 125/80 R17 wchodzi spokojnie zamiast jednego dolnego styropianu. Drugi sie miesci. Cena 300zl.

Zalozylem na przod czy nie obciera o cos i jest git.

 

Ale nie.... jak sie w salonie zapytalem to...Panie..... GRATIS???? 17 calowe kolo dojazdowe to z 700-1000zl bedzie kosztowalo!.... pomijajac juz, ze sami nie wiedzili jakie rozmiary trzeba by zamowic.

 

A i jeszcze jedno - roznica w srednicy jest naprawde minimalna jak sie kolo na kolo polozy. Nie sadze zeby cokolwiek moglo sie stac, ile na takim kole sie jedzie? 1-5-10km? 20?

Polecam wszystkim zakup. Jak ktos chce wiedziec skad to pw. Pomimo, ze sip i tak nie sprzedaje to nie wiem czy moge tu wkleic link....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A probowaliscie odkrecic standardowe kolo i sprawdzic czy wejdzie? Moze by standardowa jedna zimowke wsadzic?

rowiązanie proste i skuteczne -ale takie przeważnie najtrudniej wymyslic :)

osobiscie nigdy nie chciał bym jezdzic z zestawem naprawczym - albo pelny zapas albo dojazdówka...

Pełny zapas to najlepsze rozwiązanie, szczególnie w dłuższej podróży.

 

1) Zdarzyło mi się podróżując nad morze (jeszcze nie Subaru) złapać gumę. Środek nocy, małe dziecko, dzięki pełnemu zapasowi, można było bezpiecznie kontynuować podróż. W przypadku dojazdówki należy ją wymienić tak szybko, jak to możliwe, ponadto podróżuje się z limitem prędkości 80km/h.

2) W Subaru jeżeli mamy kapcia na przedniej osi i chcemy założyć dojazdówkę, musimy przekładać koła z tyłu na przód, gdyż dojazdówka może być zamontowana TYLKO na tylnej osi.. Niby niewielka niedogodność, ale taka zabawa z kołami w niesprzyjających warunkach (deszcz/śnieg, noc) to nic przyjemnego.

3) Zestaw naprawczy jest już zupełnym nieporozumieniem, więcej z nim kłopotu niż pożytku, a limit prędkości podróżowania to 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, do outbacka nie wchodzi pelnowymiarowe kolo do bagaznika.

 

Podobno wchodzi, ale tylko z letnią oponą. Tak przynajmniej twierdzą w ASO, zresztą zamówiłem już tam pełne koło do Outbacka.

 

Edit: jeśli mówimy oczywiście o rozmiarze zgodnym z homologacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, do outbacka nie wchodzi pelnowymiarowe kolo do bagaznika.

 

Podobno wchodzi, ale tylko z letnią oponą. Tak przynajmniej twierdzą w ASO, zresztą zamówiłem już tam pełne koło do Outbacka.

 

Edit: jeśli mówimy oczywiście o rozmiarze zgodnym z homologacją :)

 

 

Sluchaj aso to daleko zajedziesz :P Mnie np informowano ze za 700-800zl sa 17 calowe kola dojazdowe. W pewnych kwestiach są zalosni. Szczegolnie aso ktore maja mniejszy "przerob" subaru. Wiec w zasadzie wszystkie, poza tymi z Warszawy i Krakowa.

Odkrec i sobie sprawdz czy ci wejdzie. Moja 17 nie wchodzi. Opiera sie bokami opony o scianki bagaznika i lekko wisi nad podloga. Jakby spuscic powietrze to wejdzie :P Tylko opone sie znieksztalci.

Nie mowiac o tym ze nie zmiesci sie styropian na graty. Przy dojazdowce wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yż dojazdówka może być zamontowana TYLKO na tylnej osi.

? Skad masz takie info? Z instrukcji?

Tak, jest taka informacja podana IO.

 

Tak czy inaczej, nieważne czy jest to 4x4, przednio- czy tylno-napędówka, zawsze lepiej mieć dojazdówkę na tylnej osi. Na przodzie są przenoszone duże obciążenia w zakrętach, przód jest najbardziej obciążony podczas hamowania itd.

 

Jeżeli jesteśmy przy temacie kół dojazdowych, czy używa może ktoś opon RunOnFlat? Jakieś spostrzeżenia, uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, do outbacka nie wchodzi pelnowymiarowe kolo do bagaznika.

 

Podobno wchodzi, ale tylko z letnią oponą. Tak przynajmniej twierdzą w ASO, zresztą zamówiłem już tam pełne koło do Outbacka.

 

Edit: jeśli mówimy oczywiście o rozmiarze zgodnym z homologacją :)

 

 

Sluchaj aso to daleko zajedziesz :P Mnie np informowano ze za 700-800zl sa 17 calowe kola dojazdowe. W pewnych kwestiach są zalosni. Szczegolnie aso ktore maja mniejszy "przerob" subaru. Wiec w zasadzie wszystkie, poza tymi z Warszawy i Krakowa.

Odkrec i sobie sprawdz czy ci wejdzie. Moja 17 nie wchodzi. Opiera sie bokami opony o scianki bagaznika i lekko wisi nad podloga. Jakby spuscic powietrze to wejdzie :P Tylko opone sie znieksztalci.

Nie mowiac o tym ze nie zmiesci sie styropian na graty. Przy dojazdowce wchodzi.

 

Do MY09 wchodzi seryjna 16stka. W MY10 nie sprawdzałem 16stki ale potwierdzam, że 17stka 225/60/17 nie wchodzi.

 

-- 6 wrz 2010, o 05:40 --

 

rozmiar tej dojazdówki się zgadza. kwestia tylko czy nośność odpowiednia....

a aa... bieżnik :?: ...nie każdemu może pasować... :roll: :mrgreen:

 

 

ale nośność i felga będzie OK ?

Cena konkurencyjna a zestaw naprawczy :?: aż boję się myśleć jak go użyć :mrgreen:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pełne koło zapasowe (dokładnie takie jak na osi). Z bagażnika należy wyciągnąć wszystkie plastiki. Koło wejdzie, jednak klapa podłogowa nie zamknie się do końca. Dokładnie sprawa wygląda następująco: od strony tylnego siedzenia (po podniesieniu klapy zapasu) płyta podłogowa jest zaczepiona o blachę zatrzaskiem. Po włożeniu zapasu (od strony zderzaka) klapa odstaje na około 7cm. Ja wyjąłem zatrzask, tył płyty podniósł mi się trochę do góry, ale od strony zderzaka klapa się obniżyła. Teraz jest tylko podniesiona o około 4cm.

Wynika to z tego, iż koło zapasowe jest za wysokie i wybrzusza środkową część podłogi.

Martwiłem się, czy po zapakowaniu ciężkiego bagażu, na podłodze nie pojawią się pęknięcia - na szczęście jak do tej pory, mimo jazdy z pełnym ładunkiem nic takiego się nie stało.

To tyle jeżeli chodzi o wyjaśnienia. Starałem się wyjaśnić problem jak najbardziej obrazowo (mam nadzieję że coś pomogłem).

Co do dojazdówki, która pojawiła się w Subaru, otrzymałem informację, że pasuje ona tylko do Legacy, a do Outbacka już nie. Podobno jest szansa, że i do Outbacka taka dojazdówka się pojawi. Powyższe informacje otrzymałem z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...