Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe (które?)


Fx

Rekomendowane odpowiedzi

Jacool no faktycznie do kapelusza Ci daleko :mrgreen::mrgreen:

Tak poważnie to mam sporą zagwostkę. Używam samochodu do codziennej jazdy i jak narazie jest OK.

Mam nadzieję że będzie tak dalej.

 

ponoć nadzieja umiera ostatnia :twisted:

 

statystycznie rzecz ujmując szanse na naturalne dokonanie żywota przez Twój komplet klocków są nadal spore choć ostatnio przybyło fuckupów RC5+ jak grzybów po deszczu (w sumie to leje cały lipiec to trudno się dziwić :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool no faktycznie do kapelusza Ci daleko :mrgreen: :mrgreen:

 

to nie jest kwestia kapeluszowej jazdy, tylko regularnego użytkowania, kapelusznikowi który jeździ regularnie po kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów dziennie nic z tymi klockami się nie stanie, bo woda jest regularnie odprowadzana i odparowuje ze struktury klocka.

 

W rajdach nie ma w ogóle takiego problemu, klocek wystarcza na kilka oesów i już go nie ma...

 

I co mi zostaje ?

 

Jeżeli auta używasz na co dzień, nie jest to Twój 2 lub 3 samochód to śmiał możesz zakładać.

 

W tej chwili schodzi u mnie 4-ty kpl klocków RC5+, poprzednio były w STI teraz w rodzinnym Legacy, zmieniam klocki regularnie co 20000-25000km (nawet kolor blachy nie zdąży się zmienić) i nic złego się nie dzieje

 

Wszystko zależy od użytkowania, RC5+ znakomicie hamują, nie wymagają rozgrzewania, są delikatne dla tarcz, nie pylą, ale gwarantująca tak wyjątkowe właściwości mieszanka nie toleruje po prostu wystawiania nosa z garażu na krótką chwilę - raz na tydzień/dwa. Można albo o tym pamiętać i się na odpowiednie użytkowanie zgodzić albo zgodzić się na TRW czy Boscha, hamulec z pewnością będzie szatan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, a może OMP :?: Nie jeździłem na nich, ale czytałem o nich dobre opinie.

 

No widzisz, ja czytałem że tylko średnio. Rzeczony sklep znam, czasami przeglądam co mają (pomarzyć każdy może ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może OMP :?: Nie jeździłem na nich, ale czytałem o nich dobre opinie. W czterechnieASO widziałem takie.

 

Jak kupiłem auto to miałem OMP założone, generalnie na miasto to spoko mieszanka.

Miały natomiast jeden ogromny minus, zjadły tarcze (oem brembo) w tempie ekspresowym.

Teraz mam Performance Friction, hamują zdecydowanie lepiej, co do trwałości to jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany czy ferodo ds2500 ma homologacje na ulice?

kolega mi znalazł i "z" i "bez" homologacji

dokładnie tego jeszcze niesprawdziłem , ale niby jedną litrerką w oznaczeniu sie różnią

kilka tygodni temu zalozylem juz 3-ci komplet DS2500, i zaden z nich nie mial homologacji, tzn. na kazdym z nich byla wskazowka "not for street use"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Osobiście mam w WRX 06 kloce Ferodo Premier i muszę przyznać że są za słabe. Na zimno i do dynamicznej jazdy po mieście mogą być ale długa trasa i kilka hamowań z dużych prędkości powoduje praktycznie brak hamulca co jest bardzo niebezpieczne. Jako że śmigam głównie krótkie odcinki i miasto to raczej zużyję je jeszcze trochę i dopiero zamienię. Co ciekawe mam już na zmianę CL RC6 i cieszę się że klocki te cieszą się wśród Was dobrą opinią. Poprzedni właściciel kupił auto z tymi klockami i po przejechaniu kilku tysięcy wymiękł ze względu na piszczenie klocków na zimno ale jak to określił "stawał dęba". No chyba że ktoś skusi się na ten zestaw zanim go założę bo osobiście chciałbym zacząć przygodę z doborem klocków od DS2500 lub Hawka. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na pw i będzie pani zadowolona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo Premier

 

 

Premier to kompletnie budżetowa mieszanka, do baaaardzo delikatnego hamowania. RC6 trzeba porozgrzewać bo inaczej zjedzą Ci tarcze. Bierz Hawka HP+ albo DS2500.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

PS. Uwaga Hawki potrafią pisnąć również. Jeżeli zależy Ci na ciszy to zostaje DS2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku81, jak chcesz coś lepszego od premier, czy nawet OMP (których osobiście nie polecam do wrxa - miałem i kiepsko się spisywały) - to proponuję zaryzykować klocki winmax arma sr. Mam je teraz i jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze hamują, nie piszczą, szybko się rozgrzewają, a są sporo tańsze od DS2500 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk HP+ trochę potrafi piszczeć gdy kondensacja pary wodnej w powietrzu jest wysoka w upalne dni przez dużą ilość metalowych składników w mieszance ale robi robotę. Trzeba go dobrze dotrzeć wtedy służy nam dłużej i jest cichszy choć i tak zużycie tarcze jest na poziomie DS2500 jak nie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Temu Misiu oczko wypadło

oooopssss ... idę zobaczyć w takim razie jak moje wyglądają :|

 

hmm :) są nadal w dobrym stanie ... ale ...

 

następnym razem z powodu niekompatybilności CL z moim zaciskiem (inny wymiar :? ) wezmę HP+ ... mają (te) same zalety jak to opisał Grzesiek_67 :mrgreen: /popiskiwanie, skrobanie, buczenie/

 

btw ... przy okazji "kontroli" CL przejechałem tarcze i klocki drobnym papierem, odtłuściłem itd... przejechałem kilka 'kółek' rozgrzałem całość, a potem kilka razy dałem mocniej po heblach i .... ten klocek musi "dostać" żeby poprawnie funkcjonował...

 

/ trochę mnie zemdliło :oops: /

 

... mam wrażenie, że jest lepiej w sensie braku 'buczenia' czyli szklenia się klocka ... ale czas pokaże na ile operacja ponownego ułożenia pomogła :?:

 

edit: kilka dni pojeździłem na klockach nazwijmy to kategorii "premier" :? jest przeeeeeeeeeeee...paść pomiędzy skutecznoscią hamowania w porównaniu do CL, o oem nie ma nawet co wspominać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Pytanie apropos winmaxa wszyscy chwalą, że niby super ale nikt nie wspomina o mieszance? Jakiej mieszanki używacie bo winmax ma ich 8. A wiadomo, że nie ma co porównywać ferodo premier do ds2500

nlup.jpg

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropos winmaxa wszyscy chwalą, że niby super ale nikt nie wspomina o mieszance?

ja mam "czerwone" Winmax ArmaSR, (Street, albo Sport, sprawdzę pudełko )

http://winmax.jp/pc/fix_data/index.cgi

 

czy może ktoś zna symbol klocków ds2500 na tył do sti 06?

FCP1562H ?

 

mieszanka N20

http://dropmocks.com/mCBz3R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...