Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe (które?)


Fx

Rekomendowane odpowiedzi

DW2500 to klocek do miasta i na krotkie lightowe pojezdzawki.. Jak ktos raz sprobuje DS3000 to juz nic innego nie bedzie zakladac ;-) To ze pyla, piszcza, wiecej tarczy zjadaja to normalne- praw fizyki sie nie da oszukac.

Na tor nic innego jak DS3000 sobie nie wyobrazam, kolosalna roznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz,

 

Jaca ale po zmianie z Hawk HP+ powiem Ci szczerze, hamują nieco słabiej. Dawniej, jak bryknąłem w hamulec, to się w miejscu zatrzymywałem (nawet Bryku pytał mniej nie wiedząc co tam siedzi : co Ty masz za klocek, bo hamuje, jakbyś miał cały zestaw Stiaja ???), a teraz jest nieżle ale bez cudów.

 

Sorry za szczerość ale na razie w moim osobistym rankingu : na zacisku WRXa lepiej sprawuje się w połączeniu z tarczą DBA4000 klocek Hawk HP+.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz,

 

Jaca ale po zmianie z Hawk HP+ powiem Ci szczerze, hamują nieco słabiej. Dawniej, jak bryknąłem w hamulec, to się w miejscu zatrzymywałem (nawet Bryku pytał mniej nie wiedząc co tam siedzi : co Ty masz za klocek, bo hamuje, jakbyś miał cały zestaw Stiaja ???), a teraz jest nieżle ale bez cudów.

 

Sorry za szczerość ale na razie w moim osobistym rankingu : na zacisku WRXa lepiej sprawuje się w połączeniu z tarczą DBA4000 klocek Hawk HP+.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

ja nie jestem jakims oportunista i nie bronie RC5+ jednym bedzie pasowal tylko Pagid, jeszcze innym DS2500 a jeszcze innym Hawk.

 

Adam wkleil fotke klocka RC5+ pod zacisk AP, ktory zostal spalony (o ile dobrze pamietam, bo pisał) na Ułężu, a to jednak tylko mieszanka uliczna, a Adam to szybki kierowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz,

 

Jacek, OK, no offence oczywiście, napisałem jedynie o moich własnych odczuciach. Klocek CL RC5+ jak najbardziej OK ale... :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

PS. Na razie docieram motor, może to to jest przyczyną takiego a nie innego odbioru. Prosze wszystkich czytających aby na ten fakt wzięli również poprawkę. Howhg :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67,

 

Może powinieneś spróbować RC6 lub RC8?

 

to juz hardcore :)

 

komancz,

 

Jacek, OK, no offence oczywiście, napisałem jedynie o moich własnych odczuciach. Klocek CL RC5+ jak najbardziej OK ale... :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

PS. Na razie docieram motor, może to to jest przyczyną takiego a nie innego odbioru. Prosze wszystkich czytających aby na ten fakt wzięli również poprawkę. Howhg :mrgreen:

 

bardzo dobrze, ze piszesz swoje odczucia, tak ma byc :idea:

 

Z tego co mi wiadomo to CL ciagle pracuje nad mieszankami i chca je nadal rozwijac i ulepszac.

 

Czy RC5+ zkładałes na używane tarcze? Ostatnio klient jezdzący w WSMP mial problem z CL po zalozeniu w zamian za Ferodo DS 2.11 , hamulec byl po prstu slaby, Fabryka zasugerowała aby przeczyścic tarcze hamulcowe papierem sciernym, aby usunac resztki ceramiki z tarcz, ktore zostawily po sobie DS 2.11 i jak ręką odjął, skończyly sie problemy z hamulcem.

 

P.S. Co to za motor?

 

-- 07 sie 2010, 21:41 --

 

lub RC8?

 

 

To lepiej od razu sobie z betonu odlać :mrgreen: .

 

Ty nie chciałes RC8

 

 

nie to nie :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RC5+ zkładałes na używane tarcze? Ostatnio klient jezdzący w WSMP mial problem z CL po zalozeniu w zamian za Ferodo DS 2.11 , hamulec byl po prstu slaby, Fabryka zasugerowała aby przeczyścic tarcze hamulcowe papierem sciernym, aby usunac resztki ceramiki z tarcz, ktore zostawily po sobie DS 2.11 i jak ręką odjął, skończyly sie problemy z hamulcem.P.S. Co to za motor?

 

Tak, na DBA 4000 po Hawkach HP+. Spróbuję procedury opisanej przez Ciebie.

 

Motor, jak motor, seria Forkowa po kompletnej odbudowie po Mapteku stage 3 , czyli nówka -sztuka by Edwin :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

Grezgorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie shit happens tylko ten klocek to shit. trzy z czterech klockow tak wygladaja

 

ktos chyba przecenil mozliwosci tych klockow :mrgreen:

 

 

nie sadze, to sie stalo w miescie.

 

 

Adam wkleil fotke klocka RC5+ pod zacisk AP, ktory zostal spalony (o ile dobrze pamietam, bo pisał) na Ułężu, a to jednak tylko mieszanka uliczna, a Adam to szybki kierowca :)

 

to nie jest ten klocek ktory sie spalil w ulezu, w tym ktory sie spalil nie odkleila sie mieszanka od blachy.

to jest klocek ktory sie rozpadl w sobote a ja spalilem rc5+ rok temu w ulezu

 

ps komancz masz mail w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz,

 

Jaca ale po zmianie z Hawk HP+ powiem Ci szczerze, hamują nieco słabiej. Dawniej, jak bryknąłem w hamulec, to się w miejscu zatrzymywałem (nawet Bryku pytał mniej nie wiedząc co tam siedzi : co Ty masz za klocek, bo hamuje, jakbyś miał cały zestaw Stiaja ???), a teraz jest nieżle ale bez cudów.

 

Sorry za szczerość ale na razie w moim osobistym rankingu : na zacisku WRXa lepiej sprawuje się w połączeniu z tarczą DBA4000 klocek Hawk HP+.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

A na DS2500 kiedyś jeździłeś ? Z moich pomiarów wynika że po dogrzaniu droga hamowania na RC5+ jest o 3m krótsza niż na DS2500. Wiem że odczucia wszyscy mamy różne, dlatego ja postanowiłem zrobić dokładne pomiary.

 

Jakby ktoś z was chciał zrobić jakiś pomiary porównawcze innych klocków i sie nimi podzielić tu na forum, to mogę pożyczyć Racelogica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na 'tych samych', ale takich samych - R888 225/45/17.

 

A i tak jakich bym klocków nie założył, to moje całkowicie seryjne Audi S5 zatrzymuje się na ... 34-35m :shock: O 4-5m lepiej niż WRX na zwykłych oponach z półwyczynowymi klockami, 4-tłoczkowymi zaciskami, przewodami w stalowym oplocie i zalane Motulem RBF :D I taka to 'technika' Subaru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz, znaczy że mamy sie bać i czym prędzej wypiep#$%& te klocki na śmietnik??

bo jakoś ani to zabawne ani błahe żeby zlekceważyć

 

spokojnie

 

klocki pod AP byly zamowione przed kilkoma miesiacami, nie mam pojecia co moglo i dlaczego tak klocki wygladaja, czekam na info z Fabryki.

 

Do tej pory z zadnymi klockami nie bylo problemow (sprzedanych mnostwo kpl)

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...