Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe (które?)


Fx

Rekomendowane odpowiedzi

Ebl, ale z opisie RC5+ nic nie ma nt. Carbon Deposit :wink:

 

No właśnie piszą że nie ma tego problemu :D W DS2500 na pewno jest - wystarczy zrobić 2-3 kółka w Ułężu bez schłodzenia hamulców, czego sam doświadczyłem.

 

'It’s extremely wear resistant, and doesn’t destroy rotors with pad deposits like the majority of street pads do when pushed to their temperature envelope.'

 

Właśnie zamówiłem dla siebie RC5+ w 4T w Mysiadle :twisted: Powinny być na piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebl, ale z opisie RC5+ nic nie ma nt. Carbon Deposit :wink:

 

No właśnie piszą że nie ma tego problemu :D W DS2500 na pewno jest - wystarczy zrobić 2-3 kółka w Ułężu bez schłodzenia hamulców, czego sam doświadczyłem.

 

'It’s extremely wear resistant, and doesn’t destroy rotors with pad deposits like the majority of street pads do when pushed to their temperature envelope.'

 

Właśnie zamówiłem dla siebie RC5+ w 4T w Mysiadle :twisted: Powinny być na piątek.

 

Problem jest z osiagalnoscia tej mieszanki do WRXa, Fabryke przeroslo zainteresowanie do czego sie oficjalnie przyznaja, nie nadazaja z produkcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że piszesz - będę musiał zamówić od razu 2 pary, aby nie obudzić się z ręką w nocniku. W tym roku już 4 pary DS2500 u mnie poszły ... strasznie szybko to idzie.

 

A na RC6E (E = Endurance) ktoś jeździł ? Na papierze wygląda na to, że może to być nawet lepsza alternatywa niż RC5+ do upalania / fast road ... większe Mu (0,49 vs 0,4), a przy tym wersja Endurance jest podobno bardzo trwała (podają nawet kilkakrotnie większą żywotność klocka w stosunku do typowych Race Compound) i jednocześnie łagodna dla tarcz. Jedyny minus to cena, większe pylenie, no i piszczenie - dla mnie to jednak nieistotne.

 

cl_pad_mu_comparison_resized_700.jpg

cl_compound_wear_rate_chart_resized_700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że piszesz - będę musiał zamówić od razu 2 pary, aby nie obudzić się z ręką w nocniku. W tym roku już 4 pary DS2500 u mnie poszły ... strasznie szybko to idzie.

 

A na RC6E (E = Endurance) ktoś jeździł ? Na papierze wygląda na to, że może to być nawet lepsza alternatywa niż RC5+ do upalania / fast road ... większe Mu (0,49 vs 0,4), a przy tym wersja Endurance jest podobno bardzo trwała (podają nawet kilkakrotnie większą żywotność klocka w stosunku do typowych Race Compound) i jednocześnie łagodna dla tarcz. Jedyny minus to cena, większe pylenie, no i piszczenie - dla mnie to jednak nieistotne.

 

cl_pad_mu_comparison_resized_700.jpg

cl_compound_wear_rate_chart_resized_700.jpg

 

tak, RC6E jest super, ale bardzo droga (drozsza od RC8) i rzeczywiscie swietnie dziala np przy dlugotrwalej szybkiej jezdzie gdzie uzywa sie sporo hamulca (szybkie tory z ostrymi zakretami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 50km - nie sprawdzamy jeszcze ile mogą i czy jest lepiej ale sporadycznie popiskują jak są rozgrzane. Przy końcówce zatrzymywania, i też nie zawsze:twisted: Przy cofaniu piszczą bardziej :twisted: ale mnie to nie przeszkadza, sąsiadom być może :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wolf

 

OMP właśnie dojechałem i mi nie starczyły do miasta... niestety ;)

także dla mnie ta opcja nie wchodzi już więcej grę...

 

ale to niemozliwe, skoro WRX spala Ci 8L/100km :D

 

chodzilo mi o to ze omp to turlania sie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak porównać CL RC5+ do Hawka HP+ ?

 

HP+ to raczej tylko do szybszego turlania się po ulicy. Co najwyżej do lekkich, niezbyt mocnych aut na pojeżdżawki.

Essex does not recommend the HP+ for track driving unless your car is light, has low power, and is on street tires. The HP+ does not have a high enough max operating temperature to work well on the track for most cars. The HP+ is an appropriate street pad for owners who want the ability to drive them a little harder than the typical street pad, and are willing to sacrifice some noise in exchange for increased performance.

 

HP+

Composition: Semi-metallic

Category: Street

Max Operating Temp*: 1000F

Dust: Moderate

Noise: Moderate

Bite / Mu: Moderate

Judder/Vibration: Low

Pad wear: Low to Moderate

Rotor wear: Low

 

RC5+

Composition: Sintered

Category: Club Sport/Full Race

Max Operating Temp*: 1800F

Dust: Moderate

Noise: Low to Moderate

Bite / Mu: Moderate to High

Judder/Vibration: Very Low

Pad wear: Low

Rotor wear: Low

 

RC5+ ma wyższy Mu, wyższą max temp pracy, a przy tym jest cichszy i trwalszy :D Jedyny minus to cena.

 

Tak naprawdę, to RC5+ trzeba by porównywać do HT-10 lub DTC-70 bo są odpowiedniki z oferty Hawka, a nie HP+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć na materiał z jakiego są wykonane RC5+ to są one porównywalne do Blue9012 o których nikt tu nie pisze lub można trochę podciągnąć pod DTC-30. lub HT-10 jeśli patrzeć na temperaturę .

 

Mieszanki RC6 i RC8 to będą HT-14 i HT-15 compound ( te ostatnie to wspomniane wcześniej DTC-70 ). Wiele jest opini , że RC8 są jeszce wyższa klasa w Motorsporcie niż DTC-70.

 

Proponuję żeby ktoś kto jeżdził na CL RC5+ założył Blue9012 albo HT-10 i się osobiście wypowiedział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć na materiał z jakiego są wykonane RC5+ to są one porównywalne do Blue9012 o których nikt tu nie pisze lub można trochę podciągnąć pod DTC-30. lub HT-10 jeśli patrzeć na temperaturę .

 

Mieszanki RC6 i RC8 to będą HT-14 i HT-15 compound ( te ostatnie to wspomniane wcześniej DTC-70 ). Wiele jest opini , że RC8 są jeszce wyższa klasa w Motorsporcie niż DTC-70.

 

Proponuję żeby ktoś kto jeżdził na CL RC5+ założył Blue9012 albo HT-10 i się osobiście wypowiedział .

 

 

Problem polega na tym ze HAwk nie robi klockow pod wiekszosc wyczynowych zaciskow m.in Alcona, AP, Brembo :( przez to CL poza Ferodo nie ma konkurencji w pewnych segmentach (Rajdy, Wyscigi), a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda target Hawka jest inny , robi pod Stop Techa, Brembo i Wilwood kilka modeli Alcona ale sam wiesz że w skali światowej Stop tech czy Brembo jest dużo bardziej popularny niż AP Racing.

Ależ oni maja w swojej ofercie klocki pod AP racing ( Essex) i te o które ci chodzi tylko, że w mieszankach HPS i Performance Ceramic . Rozmawiałem z Hawkiem, i jeśli było by zapotrzebowanie to nie ma problemu zrobić w innych mieszankach np Blue9012 czy DTC-70 pod CP7040 czy CP555 etc. po prostu " custom order".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi...czy RC+5 nie ywmagają mega upalania zeby sie nagrzać żeby jakoś normalnie zacząć hamować, tak?

 

Potrzebuje hamulce głównie do miasta(normalne i szybsze przemieszczanie się) + czasami trasa. Czy nie bedzie tak że zanim zacznie mi hamować(kiedy się nagrzeją) to wyląduję komuś w (_!_) ?? :)

 

 

 

Jasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi...czy RC+5 nie ywmagają mega upalania zeby sie nagrzać żeby jakoś normalnie zacząć hamować, tak?

 

Potrzebuje hamulce głównie do miasta(normalne i szybsze przemieszczanie się) + czasami trasa. Czy nie bedzie tak że zanim zacznie mi hamować(kiedy się nagrzeją) to wyląduję komuś w (_!_) ?? :)

 

 

 

Jasiek.

 

Jeździłem na RC8 i RC6. Te nie potrzebują rozgrzewki.

ZTCW RC5+ też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi...czy RC+5 nie ywmagają mega upalania zeby sie nagrzać żeby jakoś normalnie zacząć hamować, tak?

 

Potrzebuje hamulce głównie do miasta(normalne i szybsze przemieszczanie się) + czasami trasa. Czy nie bedzie tak że zanim zacznie mi hamować(kiedy się nagrzeją) to wyląduję komuś w (_!_) ?? :)

 

 

 

Jasiek.

 

nie potrzebuja rozgrzewania ani ukladania, hamuja zawsze tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że są bardziej przewidywalne i sprawne w każdej chwili niż zwykłe. W turbowannie przy normalnej jedzie różnicy praktycznie nie czuć, ale jak dochodzi do sytuacji gdzie po jeździe z górki albo po kilku zakrętach potrzebujesz depnąć bo wyjechał Ci jakiś traktor to ten hamulec jest taki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...