Jump to content

Tłumik w Legacy 94

ostr1991
 Share

Recommended Posts

Czy do Legacy 2.2 po face z 1994 pasuje tłumik od forestera lub Imprezy?przyznam,iż chodzi mi o podkreslenie subtelnego basu z starego boksera:)Czy taki tłumik coś da w moim przypadku?A standardowo mam 2kominy,czy mozna je na jeden wymienic :D

W zasadzie puszka podejdzie bez problemu... ale Legacy jest dłuższy i będzie wymagał przedłużenia rury jak i samych końcówek wydechu (przynajmniej w kombi), dodatkowo chyba inne mocowania wieszaka - ale dobry warsztat ogarnie bez problemu. Ilość końcówek bez znaczenia, w wycięciu mojego zderzaka akurat idealnie się mieściła końcówka z STI, dwururka z WRX już nie wyglądała tak atrakcyjnie i trąciła wioską. Cała operacja ma sens, jak tłumik masz za jakieś śmieszne pieniądze lub za friko. W innym razie raczej daj sobie spokój. albo szukaj tłumika na podstawie lektury postów z tego tematu:

viewtopic.php?f=26&t=121977&start=0

ja dla przykladu wycialem kata i srodkowy tlumik zastepujac te dwie rzeczy zwykla prosta przelotowa rura, efekt jest przyjemny, glownie slyszalny od 3,5 tys obrotow w gore, zatem i ucho nie cierpi :)

• 3 weeks later...

W moim Legasiu 1.8 1994 r. wpakowałem puche z allegro za 100 zł ,wyciełem kata i zamiast niego wspawałem 2,5 " z kwasówki,dzwiek jaki przy tym wydaje tłumik jest poprostu genialny,może kapke zbyt głosny :twisted: ale nawet z tego 1.8 da sie wykrzesac maly płomyk przy strzale z ominiecia kata xF