Skocz do zawartości

[Outback] Kratka


Frugo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i internet i nie znalazłem potwierdzenia informacji którą dostałem od brokera (zamierzam we wrześniu kupić Outbacka) że Outback z kratką może być zarejestrowany na 3 osoby.

Wydaje mi się to bzdurą. czy ktoś może się wypowiedzieć konkretnie, może ktoś ma outbacka z kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarejestrowany na 5 osób . Ładowność 500 kg . Kratka nigdy nie była zamontowana . Przez trzy lata , tylko raz policjant zwrócił mi uwagę na brak kratki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłam jakiś czas bez kratki, co miało swoje zalety, ale zamontowałam ją z powrotem. Boję się że mi dowód zabiorą :mrgreen: .

 

 

Marek, jak możesz mieć na 5 osób zarejestrowany? A co z pasem środkowym? Masz go cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobił poprzedni właściciel , ale mam tak jak napisałem . Mogę Ci Aga przesłać skan dowodu na emalię . Półtora roku temu zatrzymali mnie pod Kielcami - zajechali z tyłu gdy jechaliśmy między ciężarówkami . Zapłaciłem mandat za prędkość , ale policjant poradził mi jednak zamontować kratkę , bo następnym razem zabierze dowód :wink: Mam wszystkie pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci Aga przesłać skan dowodu na emalię .

 

Koniecznie :mrgreen:

 

:wink:

 

 

PS PW do Ciebie nie dochodzi chyba, zresztą kilka osób ma z tym problemy na forum, może warto to zgłosić Moderatorom w odpowiednim wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zgłaszać zepsutego forum . Nie chce mi się . Ty masz mój adres i telefon i wystarczy . Nie mam ochoty czytać , że ktoś zna moje PW do innych osób - a to już kiedyś przeczytałem .

Zaraz Ci wyślę skan . Ma pięć osób i 530 kilo ładowności , pasów jest pięć . Nigdy nie miałem naklejonej naklejki na szybę i zwykle nie montuję środkowego zagłówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zgłaszać zepsutego forum . Nie chce mi się . Ty masz mój adres i telefon i wystarczy . Nie mam ochoty czytać , że ktoś zna moje PW do innych osób - a to już kiedyś przeczytałem .

Zaraz Ci wyślę skan . Ma pięć osób i 530 kilo ładowności , pasów jest pięć . Nigdy nie miałem naklejonej naklejki na szybę i zwykle nie montuję środkowego zagłówka .

Marku, ja żartowałam :wink: :mrgreen: Skanów mi nie przysyłaj, przecież Ci wierzę 8) .

 

naklejki na szybie? tej z numerami rej. z przodu? Spoko, to Twój samochód :wink:

 

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteś, chyba jeszcze w PL? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci wysłałem . Ponownie jestem w domu i nie wiem jak długo . Naklejki nie mam , bo jak jest brudna tablica rejestracyjna to numer odczytują z szyby na zdjęciach cyfrowych :wink: Naklejki nie mam bo zmieniałem szybę kilka dni temu :wink: W razie czego to mam ją w schowku . Kratkę chyba zamontuję , bo czasami wożę psa i próbuje się przedostać do kabiny .

OBK nie jest na firmę . Na firmę mam za to imprezę , aby odliczać części i inne koszty na firmę . Nie mogę tyko odliczyć paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według homologacji załączonej do auta to powinno być na 4 osoby. Sama obecność pasa czy zagłówka o niczym nie świadczy.

Odnośnie kratki to lepiej nie demontować. Zwłaszcza jeżeli auto jest użytkowane firmę. Konsekwencje mogą być bardzo bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kratki to lepiej nie demontować. Zwłaszcza jeżeli auto jest użytkowane firmę. Konsekwencje mogą być bardzo bolesne.

 

Tzn. jakie mogą być te konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ale pewnie można to znaleźć z sieci.

Z tego co jaj wiem w trakcie kontroli policji i stwierdzeniu braku kratki mogą ( podejrzewam , że nawet muszą ) zgłosić to do urzędu skarbowego. Potem czeka nas zwrot odliczonego vatu i podatku dochodowego + kara skarbowa. Do tego dojdzie nakaz zmiany przeznaczenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos kratki - OBK ma dość płytki bagażnik, ale długi. Sam nie mam kratki, ale myślałem o niej pod kątem załadowania bagażnika, Przy kratce można wrzucić torby jedna na drugą, co przy większej wyprawie byłoby niezłym rozwiązaniem i przy ilości rzeczy które moja druga połowa pakuje :)

Chyba że jest jakieś inne ciekawsze rozwiązanie zapakunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A czy przy zamontowanej kratce da się złożyć oparcia tylnych foteli? Logika homologacji ciężarowej mówi, że nie, ale... od czego jest pomysłowość plus ewentualna luka w przepisach :)

 

siedzenia da się złożyć ale za nimi ukaże Ci się płyta oddzielająca przetrzeń bagażową od pasażerskiej :P na której wyżej montowana jest kratka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zamontowanej kratce da się złożyć oparcia tylnych foteli? Logika homologacji ciężarowej mówi, że nie, ale... od czego jest pomysłowość plus ewentualna luka w przepisach :)

 

miałem kiedyś w fordzie tzw. kratkę przelotową, czyli płyta za siedzeniami odkręcana na kilka śrubek, można było złożyć siedzenia i wcisnąć coś długiego do bagażnika w razie potrzeby :) ale nie wiem czy obecnie takie sprytne kratki ktoś robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie, gdzie mi powiedziano, że Outbacka z kratką można dostać w każdej wersji wyposażenia, czyli również w Active, Tymczasem czytając to forum odniosłem wrażenie, że z outbacków da się homologować tylko wersję podstawową, czyli Trend. Czy ktoś ma pewną informację na ten temat? A może ktoś już kupił Outbacka z kratką w wersji wyżej niż Trend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w fordzie tzw. kratkę przelotową, czyli płyta za siedzeniami odkręcana na kilka śrubek, :wink:

ja w moim też mogę odkręcić tą płytę,jest to co prawda nie kilka a kilknaście śrub ale da radę :)

 

no widzisz, i to jest praktyczne rozwiązanie. kratka jest, ale od biedy dłuższe (chociaż tylko wąskie) przedmioty się wciśnie w razie potrzeby. w żony służbowym vw zrobili przegrodę pancerną taką, że ruszyć się tego nie da bez palnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Byłem dzisiaj w salonie, gdzie mi powiedziano, że Outbacka z kratką można dostać w każdej wersji wyposażenia, czyli również w Active, Tymczasem czytając to forum odniosłem wrażenie, że z outbacków da się homologować tylko wersję podstawową, czyli Trend. Czy ktoś ma pewną informację na ten temat? A może ktoś już kupił Outbacka z kratką w wersji wyżej niż Trend?

Informacja udzielona w salonie jest prawidłowa.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...