Skocz do zawartości

[OBK MY96] jak dorwać łożysko skrzyni?


maup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po rozebraniu skrzyni wysypało się z niej w agonalnych drgawkach łożysko. Podwójne, zabezpieczane segerem.

Wybity na nim jest napis: KOYO Japan DAC2565N

Moja nadworna hurtownia łożysk po raz pierwszy poddała partię, nie potrafią tego łodszukać w swoich katalogach. Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu owego dziwa ??

 

To co wiem na ten moment:

Automobil:

Subaru Legacy Outback MY96 rok prod. 1996 silnik EJ22 2.2l 136KM.

VIN: 4S3BG4854T6988424

Skrzynia z biegami manualna, 5 biegów w przód i rakietnyj

AWD

tylny most PONOĆ zeszperowany

Oznaczenie skrzyni biegów: 8M-TY752VABCA nr seryjny 918969

 

Łożysko

jest gdzieś pod koniec skrzyni, to już wyprowadzenie napędu na zewnątrz raczej niż do zmiany przełożeń, podwójne, duże, wygląda tak:

 

p1040556.th.jpgp1040558a.th.jpgp1040560t.th.jpg

p1040564.th.jpgp1040565.th.jpgp1040569k.th.jpg

 

i ma takie wymiary:

lozyskowymiary.th.jpg

 

Jak widać trochę na zdjęciach i trochę na rysunku, w środku są jakby dwa łożyska (koronki z kulkami obracają się niezależnie od siebie). Koyo taka konstrukcję nazywa double row bearing (nie wiem jak po polsku - dwurzędowe?) i zachwala ale do tego modelu się oficjalnie nie przyznaje :/

Zastanawiam się, co by było, gdyby wsadzić tam po prostu dwa osobne łożyska, jedno nacięte, żeby założyć zabezpieczenie, ale może aż tak ekstremalna jazda nie będzie potrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zeszperowaniem tylnego dyfra to trochę kogoś poniosło :lol: , a co do łożyska to nie kombinuj , tylko podjedż do ASO i zamów sobie .Koszt to około 160 zl +- powiedzmy.A i jeszcze jedno,to łożysko jest z tyłu na wałku sprzegłowym, to tylko tak dla przypomnenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zeszperowaniem tylnego dyfra to trochę kogoś poniosło :lol:

Możesz mi to jakoś uzasadnić? Pominąwszy przysięgi sprzedającego, że blokada mostu, można to wyciągnąć z VIN?

 

A i jeszcze jedno,to łożysko jest z tyłu na wałku sprzegłowym, to tylko tak dla przypomnenia. :wink:

Teraz jestem głupi, bo mechanik twierdził, że to na wyprowadzeniu napędu - fakt że z tyłu, może go jeszcze przesłuchać?

 

Co do serwisu, chętnie tylko w mojej mieścinie nie ma takiego, najbliższy chyba w Krakowie - jakby mieli na miejscu można porównać nawet ze zdjęciami, gorzej jak ściągną po kodzie i się okaże że to jednak nie to :(

 

Znalazłem jeszcze jakis schemat - tu jest łożysko łudząco podobne do mojego, też nacięte:

dalejlozysko1.th.jpg

dalejlozysko2.th.jpg

dalejlozysko3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko troche sie tego zrobiło w życiu , więc jestem pewny co do zeszperowania Twojego dyfra.Jak sam nr. skrzyni wskazuje to stara obudowa z resekcją a Ty potrzebujesz tylnego lożyska wałka sprzegłowego,wiec trzeba zamówić nowe w ASO.A i jeszcze jedno, chyba coś nie zgadza sie Vin ,bo cosik nie wchodzi do systemu.Chciałem pomóc w doborze nr. łożyska.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko już jedzie, faktycznie dostępne tylko jako oryginał. Z moim VINem może być tyle problem, że Osiołek jest już dość leciwy, był montowany w US (Indiana o ile pamiętam) - być może jakieś rozbieżności w bazach danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś nie zgadza sie Vin ,bo cosik nie wchodzi do systemu...

 

A faktycznie się nie zgadzał - za grube paluchy ale nie wiem czy to coś da bo to tylko przedostatnia cyfra. Prawidłowy:

4S3BG4854T6988414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Łożysko już jedzie, faktycznie dostępne tylko jako oryginał. Z moim VINem może być tyle problem, że Osiołek jest już dość leciwy, był montowany w US (Indiana o ile pamiętam) - być może jakieś rozbieżności w bazach danych?

 

ile kosztowało łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...