Skocz do zawartości

Spostrzeżenia po miesiącu ...


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

Forester 2.0 d ... 9200 km :D

Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nie ma w tym samochodzie regulacji nawiewu na srodku konsoli ?

Ponadto jestem zdumiony że zwisającym kabelkiem od nawigacji wytarłem imitacje metalu tuz obok radia... masakra.

Jadąc po dziurach wolno , czasem załacza sie kontrola trakcji ..tego nie kumam ale zapytam w serwisie :D

Felgi się dziwnie brudzą osadem jakby sie coś paliło :D

inne ...

Należy wyłaczać światła podczas zwiększonego pryskania na szybę bo 5 litrów to za mało ...

Prędkościomierz ma przekłamanie około 8-12 km chyba że da sie jechać 205 km / h

inne...

poza tym daje radę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

iech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nie ma w tym samochodzie regulacji nawiewu na srodku konsoli ?

 

Dlaczego nie wiem - ale w imprezach my06-07 tez nie bylo. Taka norma subaru :P

 

wytarłem imitacje metalu tuz obok radia... masakra.

 

Bo to imitacja nie? :P Metalu bys nie wytarl.

 

adąc po dziurach wolno , czasem załacza sie kontrola trakcji ..tego nie kumam ale zapytam w serwisie

 

Zalezy jaka predkosc i jak duze te dziury, wydaje mi sie, ze w ekstremalnych sytuacjach moze sie tak dziac. Kola podstakakuja, traca przeczepnosc, system to interpretuje jako niebezpieczenstwo utraty przyczepnosci. Ale pytaj aso.

 

Felgi się dziwnie brudzą osadem jakby sie coś paliło

 

Moze to pyl z klockow? Jak masz czarny to... mozesz zmienic klocki na inny kolor, np na czerwony :P

 

ależy wyłaczać światła podczas zwiększonego pryskania na szybę bo 5 litrów to za mało ...

 

Jak sie psika krotkimi przycisnieciami to spryskiwacze reflektorow sie nie wysuwaja.

 

Prędkościomierz ma przekłamanie około 8-12 km chyba że da sie jechać 205 km / h inne...

 

W kazdym aucie klamie, w jednym wiecej w drugim mniej. Jest taki przepis nawet, ze auto moze zawyzac predkosc - ale nigdy zanizac. 8km/h przy 200km/h licznikowyc - to normalne przeklamanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wyłaczać światła podczas zwiększonego pryskania na szybę bo 5 litrów to za mało ...
Bardzo fajny pomysł! Dzięki za podpowiedź.

Może kiedyś wreszcie zdrowy rozsądek w RP zwycięży, ale do tego czasu warto posiłkować się Twoim sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wyłaczać światła podczas zwiększonego pryskania na szybę bo 5 litrów to za mało ...

Wystarczy krócej naciskać przycisk spryskiwacza, wówczas spryskiwacz reflektorów się nie włącza, można kilka razy bo szybko reaguje.

 

poza tym daje radę. :D

Też tak uważam. Na szutrze czy drogach gruntowych - bezkonkurencyjny, na asfalcie też nie daje sobie w kaszkę dmuchać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczna nawigacje i zaden kabelek nie zwisa. Chyba, ze masz nawigacje zasilana z gniazdak zapalniczki to wtedy bedzie zwisal... :D

 

Tak samo mialem w CRV i w Accordzie, jesli za szybko sie jedzie po wybojach kola traca przyczepnosc i lampka sie pali.

 

Mnie tez sie brudza, szczegolnie przednie. Moze sie dotrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wyłaczać światła podczas zwiększonego pryskania na szybę bo 5 litrów to za mało ...
Bardzo fajny pomysł! Dzięki za podpowiedź.

Może kiedyś wreszcie zdrowy rozsądek w RP zwycięży, ale do tego czasu warto posiłkować się Twoim sposobem.

 

To jest POMYSŁ? :shock:

 

Przecież to oczywiste :). Robię tak od momentu zakupu imprezy. Szczególnie zimą, gdy napada śniegu na zderzak i nie chcę, by siłowniki od spryskiwaczy świateł siłowały się z leżącym na nich śniegiem 8). Robię to też zazwyczaj stojąc na światłach i jednocześnie naciskam na hamulec, bym z tyłu był dobrze widoczny 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyłączania i włączania świateł:

 

ksenonom to bardzo szkodzi

 

szkodliwy jest restart na gorących żarówkach. Bardzo tracą na żywotności

 

co do dmuchania z konsoli środkowej,

 

ustaw nawiew na dół i po kłopocie

 

co do kontroli trakcji

 

we fiacie stilo też tak mam jak jadę na bardzo dużych nierównościach z dodaniem gazu.

 

co do imitacji, to bardzo szkodzi jej pryskajaca cola z uchwytu na kubki

 

co do felg - normalka

 

co do szyby, psikaj pulsacyjnie lub dołóż dodatkowy guzik. w MY 06-08 jest na to miejsce nie wiem jak u Ciebie

 

w każdym aucie prędkościomierz kłamie - aby właściciel się czuł bardziej macho :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie potraficie tak spryskać szyby by się spryskiwanie reflektorów nie włączyły że potrzeba dodatkowych przycisków? :-)

A tak BTW to czy przycisk podgrzewania lusterek i przedniej szyby nie jest czasem podświetlany? U mnie to chyba zechło, bo dwa obok się świecą, a ten trzeci nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyłączania i włączania świateł:

 

ksenonom to bardzo szkodzi

 

szkodliwy jest restart na gorących żarówkach. Bardzo tracą na żywotności

 

:shock:

 

Nie wiedziałem. To by wyjaśniało, dlaczego jeden żarnik u mnie świeci jakby słabiej - ostatnio coś nie kontaktowało i przygasał przy najechaniu na nierówność. I pewnie to wykończyło ten żarnik... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Mi prawdopodobnie też przez to padły, na początku słabiej świeciła porem różowiała a na koniec nie zawsze chciała wystartować.

Kiedy zdycha żarówka, przetwornica jest coraz bardziej obciążana. Przetwornica potrafi paść kiedy, żarówka się nie świeci.

 

wymienia się komplety

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 d ... 9200 km :D

Prędkościomierz ma przekłamanie około 8-12 km chyba że da sie jechać 205 km / h

ciesz sie ze nie masz US speca :)

tu jest jazda z predkosciomierzem i wyskalowaniem w km/h.

sprawdzalem z GPS i przy kazdej predkosci poza 100km/h przeklamanie to ok. 5~6km/h ( sprawdzane do 130 )

natomiast przy 100km/h na liczniku, gps pokazuje roznice 10km/h :) chyba im kreska sie nie w tym miejscu narysowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie ze nie masz US speca

 

w eu spec też są bardzo duże przekłamania, sprawdzałem kiedys u siebie - przy licznikowych 130 gps pokazuje ok. 120

 

A to nie potraficie tak spryskać szyby by się spryskiwanie reflektorów nie włączyły że potrzeba dodatkowych przycisków?

A tak BTW to czy przycisk podgrzewania lusterek i przedniej szyby nie jest czasem podświetlany? U mnie to chyba zechło, bo dwa obok się świecą, a ten trzeci nie.

 

ale jaki sens ma wciskanie spryskiwacza na cwierc sekundy? tyle plynu poleci co kot naplakal :roll:

a ten przycisk nie jest podswietlany, nic ci nie zdechlo :) przyciski z wyposazeniem standardowym maja podswietlanie lub kontrolki inaczej niz te opcjonalne, dlatego czasem tak dziwnie to potem nie pasuje do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie ze nie masz US speca :)

tu jest jazda z predkosciomierzem i wyskalowaniem w km/h.

sprawdzalem z GPS i przy kazdej predkosci poza 100km/h przeklamanie to ok. 5~6km/h ( sprawdzane do 130 )

natomiast przy 100km/h na liczniku, gps pokazuje roznice 10km/h :) chyba im kreska sie nie w tym miejscu narysowala :)

Standardowe przekłamanie prędkościomierza to 10%. Taką tez tolerancję mają radary policyjne. (podobno)

Nowoczesne samochody potrafią wsakazać dokładną prędkość przy 180km/h ale to wynika już bardziej z gps'a na pokładzie który podaje prędkośc na szynę magistrali sterującej dosłownie wszystkim, nawet klaksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie potraficie tak spryskać szyby by się spryskiwanie reflektorów nie włączyły że potrzeba dodatkowych przycisków? :-)

A tak BTW to czy przycisk podgrzewania lusterek i przedniej szyby nie jest czasem podświetlany? U mnie to chyba zechło, bo dwa obok się świecą, a ten trzeci nie.

 

Jest podświetlany :idea: (jedynie ten od przeciwmłowych tylnych się nie świeci - bo ma kontrolkę na tablicy z zegarami) Raz mi wymieniano diodę/żarówkę przy okazji przeglądu w ASO, a potem i tak na kilka dni przestało świecić - przypadkowo pomogło trzaśnięcie klapką tego schowka na drobniaki, który jest pod przełącznikami :D Świeci do dzisiaj :mrgreen:

Tak więc, Boombastic, "przed użyciem wstrząsnąć" - spróbuj, może u Ciebie też zadziała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie potraficie tak spryskać szyby by się spryskiwanie reflektorów nie włączyły że potrzeba dodatkowych przycisków? :-)

A tak BTW to czy przycisk podgrzewania lusterek i przedniej szyby nie jest czasem podświetlany? U mnie to chyba zechło, bo dwa obok się świecą, a ten trzeci nie.

 

Jest podświetlany :idea: (jedynie ten od przeciwmłowych tylnych się nie świeci - bo ma kontrolkę na tablicy z zegarami) Raz mi wymieniano diodę/żarówkę przy okazji przeglądu w ASO, a potem i tak na kilka dni przestało świecić - przypadkowo pomogło trzaśnięcie klapką tego schowka na drobniaki, który jest pod przełącznikami :D Świeci do dzisiaj :mrgreen:

Tak więc, Boombastic, "przed użyciem wstrząsnąć" - spróbuj, może u Ciebie też zadziała :wink:

 

Ciekawe... ten od tylnych przeciwmgielnych u mnie jest podswietlany, bez wstrzasania... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki sens ma wciskanie spryskiwacza na cwierc sekundy? tyle plynu poleci co kot naplakal :roll:

a ten przycisk nie jest podswietlany, nic ci nie zdechlo :) przyciski z wyposazeniem standardowym maja podswietlanie lub kontrolki inaczej niz te opcjonalne, dlatego czasem tak dziwnie to potem nie pasuje do siebie

 

Ma taki sens że jak przytrzymasz kilka sekund to się włączy natrysk na reflektory, bo tak to ozstało zaprojektowane by to kierowca o tym decydował a nie jak w niemieckich konstrukcjach gdzie musisz najpierw kilkarazy spryskać szybę by się właczyły spryskiwacze reflektorów. Przednią szybę spryskujesz krótkimi impulsami i po kłopocie.

A podgrzewanie lusterek nie jest opcjonalne, tylko standardowe i według mnie było podświetlane. Czyli będzie to druga awaria w Foresterze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdycha żarówka, przetwornica jest coraz bardziej obciążana. Przetwornica potrafi paść kiedy, żarówka się nie świeci.

 

wymienia się komplety

 

To nie będę czekał, wymienię od razu (zamówiłem oczywiście dwie). W końcu 300 PLN raz na ponad cztery lata to żaden wydatek. Szczególnie, jak się weźmie pod uwagę wszystkie inne moje wydatki na ten samochód :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forka (w końcu) 6 miesięcy. Przejechane 22k. Zaliczone Plejady. Mam zerdzewiały wydech, porysowany lakier, zaliczoną stłuczkę ale silnik i napęd daje radę! To wystarczy! :lol:

Aha ,jeszcze porysowałem kluczykiem imitację metalu na drzwiach. :oops:

Ten samochód to wół roboczy i tak trzeba go traktować! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma taki sens że jak przytrzymasz kilka sekund to się włączy natrysk na reflektory, bo tak to ozstało zaprojektowane by to kierowca o tym decydował a nie jak w niemieckich konstrukcjach gdzie musisz najpierw kilkarazy spryskać szybę by się właczyły spryskiwacze reflektorów. Przednią szybę spryskujesz krótkimi impulsami i po kłopocie.

 

u mnie spryski reflektorow odpalają sie w ciagu pol sekundy a nie kilku sekund, dlatego nie chce mi bawic w takie "klikanie" spryskiwacza i w rezultacie mazanie wycieraczkami na suchej szybie :roll:

 

A podgrzewanie lusterek nie jest opcjonalne, tylko standardowe i według mnie było podświetlane.

 

masz racje, cos mi sie pomylilo z przyciskiem do skladania lusterek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...