Jump to content

vdc off

Guest IRAZU
 Share

Recommended Posts

Guest IRAZU

Pacjent to OUTBACK 2.5 automat 2000r.

Znowu mi skoczyła temperatura silnika pod czerwone pole i zapala się wtedy kontrolka vdc off . Kontrolka zapala sie tylko przy podniesionej temperaturze i dodaniu gazu . Zdjęcie nogi z gazu powoduje zgaśnięcie vdc off .

Zastanawiam się czy już się martwić o uszczelki głowicy ? Chłodnica jest cała i płynu nie ubyło .

Guest IRAZU
a czyściłeś chłodnicę Marku?

Rano się za nią wezmę . Mam jednak zapewnienie SIP , że ta kontrolka nie ma nic wspólnego z temperaturą silnika i tego sie trzymamy :shock:

Guest IRAZU
a czyściłeś chłodnicę Marku?

Umyłem chłodnicę wodą pod ciśnieniem . Przejechałem dziś tą samą trasę co wczoraj i wygląda na to że alarm można odwołać . Wskazówka temperatury dochodzi do polowy i nie zapala się vdc off . Jest szansa , że w przyszłym tygodniu pojadę do Kiruny . Dwa dni jazdy ze zmiennikiem za kierownicą . Zobaczymy jeszcze po południu stan silnika i potem dopiero decyzja .

Wnerwia mnie wydajność tej chłodnicy . Po powrocie pomyślę o zmianie na większą .

Zasyfiona chłodnica zawsze będzie prowokowała przegrzewanie się silnika i podejrzenia o awarię motoru - padniątą głowice/ę lub uszczelkę/ki. Jeszcze wyrzuć tę szmatę spod silnika, zobaczysz jak auto odżyje. Pzdr, E

Guest IRAZU
Zasyfiona chłodnica zawsze będzie prowokowała przegrzewanie się silnika i podejrzenia o awarię motoru - padniątą głowice/ę lub uszczelkę/ki. Jeszcze wyrzuć tę szmatę spod silnika, zobaczysz jak auto odżyje. Pzdr, E

Tak zrobię , ale muszę dostać się do swojego garażu , bo mam zastawiony maszyną rolniczą .

ELEK - CHCESZ POMUKA ZA TO :?: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Guest IRAZU

Wymontowałem chłodnicą i już jest czysta . Trochę powietrza ze sprężarki i woda załatwiły problem . Mogę za to sprzedać z 2 kilo nasion trawy .

Jeżdżę na ryby po polnych drogach . Ponieważ nie wszyscy są w stanie się przebić przez łąki po wylewach , to niektóre dróżki zarosły wysoką trawą . Swoim zderzakiem zbieram nasiona traw , a wentylatory zasysają ziarenka na chłodnicę . Ziarna są na tyle małe , że przelatują przez pierwszą i zatrzymują się na drugiej chłodnicy - tej od silnika . Cały ten śmietnik jest między chłodnicami i tego nie widać . Mam już dobrze i chyba nic się nie stało ?