Skocz do zawartości

Przednia szyba - wymiana


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znam już ceny (brutto) z ASO:

 

1. szyba /65009SA140NU/ 2283PLN

2. "gąbki" pod szybę /65058SA000/ 206PLN

3. uszczelka /65045SA000/ 72PLN

4. Klej & montaż 700PLN

 

cusamen : 3.261PLN :shock: shame on you :evil:

 

 

:cry::cry::cry:

 

Pilkington, Sekurit /WS7928GGHZ/ Baltic Auto Glass, Nord Glass /7928AGNGNH/... zamienniki z ogrzewaniem i zielonym paskiem są w cenie 1.000 - 1.800PLN plus wymiana 140PLN

 

to już wygląda lepiej :mrgreen:

 

-- Cz gru 23, 2010 10:48 am --

 

gdzie można to zrobić w warszawie po ASO bo sorry ale cena jest zabójcza jak za szybę :| a przy moim szczęściu szybka nie wytrzyma pół roku :(

może i za to podpadam pod regulamin :| ale bywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

A mi pekla przednia szyba w lewym dolnym narozniku. Ot taka rysa ktora "idzie" w strone srodka szyby. Nie wiem dlaczego, tak sobie mysle ze moze przez te mrozy a auto stalo na lotniskowym parkingu przez miesiac i po tym wjechalem gdzies na kraweznik? Sam nie wiem:(

Czy ktos moze polecic dobry zaklad wymiany szyb w Trojmiescie? Moj Forek to MY08 wersja US. Szyba podgrzewana.

Jest do niej europejski odpowiednik?

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tez wymieniales podgrzewana szybe? Ile zaplaciles jesli mozna wiedziec?

Jak z jakoscia uslug? Nie bylo popawek pozniej?

Dzisiaj Pani zapytala sie mnie o kolor przedniej szyby i czy jest zielona. Szczerze mowiac ja nie widze zadnego zielonego koloru. Moze jestem daltonista, a moze chodzi o gorny pasek szyby?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłem nie pamiętam ale negocjuj cenę, bo można i to nawet bardzo. Co do jakości usługi to tak jak pisałem - super. Dużo lepiej niż w Łodzi.

Szyba z podgrzewaniem ma tylko jeden kolor a pasek przyciemniający jest zielony .... nawet bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podłączę się do wątku z pytaniami. Auto to Forester XT MY06 US-spec; szyba z podgrzewaniem wycieraczek:

 

Czy można dostać oryginalną, przednią szybę BEZ zielonego paska u góry? Jeśli oryginału nie da się kupić bez paska, to może któryś z producentów alternatywnych ma taką szybę? Na razie wiem, że Pilkington jest tylko z paskiem.

 

Co trzeba wiedzieć kupując szybę do US-spec? Czy jest ta sama co w EU-spec, czy może mocowanie lusterka jest inne?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma doświadczenie z szybami bez podgrzewania? (czy komputer albo inne cudo nie krzyczy jak tego brak?)

Ja ogólnie nie jestem zadowolony z podgrzewania - rano fajnie odmarzają wycieraczki ale z racji tego że jest to spięte z podgrzewaniem lusterek z którego korzystam często to mam taki problem że w trasie lód roztapia mi się na styku wycieraczki z szybą i po chwili zamarza na wycieraczce ok 0,5cm od szyby. Po czym po przejechaniu kilku km zamiast lekkiej ładnie zbierającej wycieraczki mam metalowy kijek oblepiony lodem który rysuje i rozmazuje bród na szybie;(

Czy tylko ja tak mam -czy ktoś też męczy się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tymi szybami w forkach. Raz wymieniałem, ale ten okropny dźwięk uderzenia w szybę słyszałem już kilka razy. Wg mnie to wina braku chlapaczy w nowych samochodach :). Opony z łatwością wyrzucają kamyczki spod kół. Od jakiegoś czasu staram się nie jeździć "na zderzaku" a raczej z większym odstępem od poprzedzającego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma doświadczenie z szybami bez podgrzewania? (czy komputer albo inne cudo nie krzyczy jak tego brak?)

Ja ogólnie nie jestem zadowolony z podgrzewania - rano fajnie odmarzają wycieraczki ale z racji tego że jest to spięte z podgrzewaniem lusterek z którego korzystam często to mam taki problem że w trasie lód roztapia mi się na styku wycieraczki z szybą i po chwili zamarza na wycieraczce ok 0,5cm od szyby. Po czym po przejechaniu kilku km zamiast lekkiej ładnie zbierającej wycieraczki mam metalowy kijek oblepiony lodem który rysuje i rozmazuje bród na szybie;(

Czy tylko ja tak mam -czy ktoś też męczy się z takim problemem?

Mam Forka trzecią zimę, ale jeszcze ani razu nie miałem potrzeby włączenia tego wynalazku. Gadżet zwyczajny.

No bo skoro i tak skrobię resztę szyby.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed montażem szyby obejzyjcie jaką wam zamówili. nie tak dawno kuzynowi odbieralem forka (SF) od szybiarza i okazało sie ze górny pasek przeciwsloneczny jest na szerokosc 1/4 powierchni szyby miał chyba ze 25cm szerokosci :) i nie był cieniowany a granica odciecia koloru była na wysokosci wzroku :) podczas jazdy znaki drogowe jak i sygnalizacja swietlna przy skrzyzowaniach była elegancko na zielono :) dzieki naszej stanowczej reklamacji udało sie wyciac ową szybe i zamówić z oryginalnym cieniowanym i wąskim paskiem przeciwslonecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten pasek na oryginalnej szybie już jest za szeroki. Jak ktoś zna producenta szyby do Forestera SG bez paska, to z chęcią poznam.

 

Jak pisałem wyżej: Pilkington tylko z paskiem. Dowiedziałem się, że oryginał w ASO też tylko z paskiem. W Nordglass nie potrafią udzielić informacji mimo kilku prób (ale po opiniach o tych szybach tu dałem sobie spokój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...