Skocz do zawartości

Przednia szyba - wymiana


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do mojego przypadku to w oczekiwaniu na info od Carglass o terminie wymiany szyby zadzwoniłem do mojego dealara/serwisu z pytaniem o poradę w tej sprawie i na szczęście okazało się, że wymienie szybę na orginalną w serwisie Subaru po tych samych kosztach własnych tj. 75 EUR(Resztę pokrywa ubezpieczyciel) jak w Carglass. W czwartek będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To tak jak zawsze - nie wiadomo na kogo się trafi. W tym Jann'ie jest kilku (może 2 dwóch) widać że fachowców znających się na rzeczy i pracujących z pasją i reszta pracująca jakby za karę. Jak ma się pecha to trafia się właśnie na takiego.

 

Tego się własnie boję, że trafię na jakiegoś paproka, i potem będę jeździc do nich na ponowne wklejanie szyby, a co deszcz, to woda będzie mi zalewać auto (już raz tak miałem, z Matizem zony).

 

Postanowiłem, że na początek ze swoich zapłacę te 120zł za zaklejenie uszkodzenia żywicą (żeby w zimie szyby szlag nie trafił), jak bedzie OK, to OK, a jak pęknie to i tak by była do wymiany.

Dopóki nie będę musiał to jej nie ruszam.

 

Ja podobnie jak crem trafiłem za pierwszym razem na twardziela, co pozbawił mnie kilku spinek. Później dowiedziałem się w ASO, że prawie nie ma możliwości zdjęcia słupka bez ich urwania. :P Ale na szczęście szyba była dobrze wklejona i nic nie ciekło, tylko do poprawki były zapinki :wink:

Co do szyby to mam zamiennik i jest ... w zasadzie był OK bo terez ma już kolejny kamień i jest już do wymiany ze zwględu na miejsce uszkodzenia.

A co do napraw to po pierwszej w Jaanie szyba pękła po tygodniu i musieli dać nową (zamiennik z grzaniem i paskiem) - tylko u nich klejenie kosztowało chyba 300 ale z gwarancją wymiany na nową jakby co. W moim przypadku "jakby co" się opłacało, bo przez dłuższą chwilę miałem nową szybę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo pogubiono / połamano zapinki z podszybia. Nie byłem tego świadomy i zorientowałem się dopiero gdy zam je na wszelki wypadek demontowałem. Zapinki kupiłem w ASO za grosze. Co do słupków do fachowcy szukając gdzie jest podłączone ogrzewanie załatwili najpierw lewy, a następnie ten właściwy - prawy :evil:.

 

Przerażenie bierze na samą myśl czym skończyło by się np. demontowanie poza ASO szyb drzwiowych, szyby klapy tylnej itd. Chyba kasacją auta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kamlot potłukł mi szybę czołową, pojechałem na wymianę z pakietu "AutoSzyba" do Jaana ( brałem pod uwagę oryginał w serwisie z AC ale zniżki poleciałyby mi na 4 autach, czy jakoś tak). Wymiana poszła sprawnie, nic nie popsuli, tylko odnoszę wrażenie, jakby ta nowa szyba była jaśniejsza od starej - stojąc przy przednim słupku i patrząc na kolor tapicerki (jasny)częściowo przez szybę czołową, a częściowo przez boczną jest zauważalna rożnica - nie wiem czy mam omamy wzrokowe, czy istotnie NordGlass ma jaśniejszy odcień niż miała fabryczna szyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi założyli Pilkingtona - wydaje się identyczny jak oryginał. Te NordGlassy reklamowane są jako szyby diamentowe - może to te diamenty tak rozjaśniają szybę :) .

 

Taaa, to na pewno przez te "diamenty" :P , , generalnie troszkę mi to przeszkadza i odnoszę wrażenie, jakbym bez szyby jechał, wiem, stara szyba miała większe i mniejsze mikroodpryski, ale to chyba nie do końca przyczyna takiej różnicy przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ok, dostałem kamyczkiem :evil:

 

Jak myślicie wytrzyma do wiosny, czy wymienić :?: uszkodzenie jest wielkości opuszka małego palca :? Ile w ASO sobie życzą za szybę do forka 07 z ogrzewaniem :?:

 

Jedź czym prędzej do jakiegoś magika od szyb i niech Ci to zaleje żywicą. Chodzi o to żeby paprochy tam nie wpadały, a tym bardziej teraz jak jest zimno to woda Ci tam wleci, a w nocy zamarznie i po szybie.

 

Ja mam dwa takie uszkodzenia, na szczęście nie są na środku, oba zalałem żywicą za chyba 160zł i na razie jest ok. Trochę mniej widać te slady, ale najwazniejsze jest to że nie ruszałem szyby.

 

Cenę nowej z ogrzewaniem do 07 z uszczelką podam Ci po weekendzie. Mam na mailu w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedź czym prędzej do jakiegoś magika od szyb i niech Ci to zaleje żywicą. Chodzi o to żeby paprochy tam nie wpadały, a tym bardziej teraz jak jest zimno to woda Ci tam wleci, a w nocy zamarznie i po szybie.

 

Ja mam dwa takie uszkodzenia, na szczęście nie są na środku, oba zalałem żywicą za chyba 160zł i na razie jest ok. Trochę mniej widać te slady, ale najwazniejsze jest to że nie ruszałem szyby.

 

Cenę nowej z ogrzewaniem do 07 z uszczelką podam Ci po weekendzie. Mam na mailu w robocie.

 

Dzięki ... jutro rano podjadę do jakiegoś el magico :mrgreen: zobaczymy co powiedzą ...

Gdybym jednak skusił się na szybką (nie wiem czy mają na stanie) wymianę (PZU zapłaci) to co brać :?:

 

1. ASO

2. NordGlass

3. Pilkington

4. inne :?:

 

bo widzę, że zdania są/były podzielone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ... jutro rano podjadę do jakiegoś el magico :mrgreen: zobaczymy co powiedzą ...

Gdybym jednak skusił się na szybką (nie wiem czy mają na stanie) wymianę (PZU zapłaci) to co brać :?:

 

1. ASO

2. NordGlass

3. Pilkington

4. inne :?:

 

bo widzę, że zdania są/były podzielone ;)

 

Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie Auto Szyba w PZU na kwotę 2000zł to na oryginał z ASO Ci nie starczy. Ja zgłosiłem szkodę do Jaan Glass coś pod koniec sierpnia. Powiedzieli że poszukają tańszego zamiennika i do mnie oddzwonią... i do dzisiaj czekam na telefon (to znaczy nie czekam, ale nie zadzwonili).

 

Pamiętam że jak liczyłem to szyba z ASO + wymiana w JaanGlass = około 2600zł brutto, czyli musisz wykupic ubezpieczenie na kwotę 3000zł za stawkę 70zł (co tez uczyniłem). Albo sam dopłacić różnicę.

 

Ci z Jaanglass maja podobno szyby z Nord Glass.

 

Te z ASO to podobno to samo, ale z naklejką Subaru.

 

Ja się ubezpieczyłem na więcej i wolę ASO.

 

I jeszcze jedno: naprawy żywicą raczej nie pokryjesz z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie Auto Szyba w PZU...

Nie, nie mam tego dodatku ... naprawa pójdzie z AC ... dlatego pytałem czy te inne niż w ASO są lepsze/gorsze bo nie ma znaczenia gdzie będzie wymiana. Liczy się jakość samej szyby i sprawna wymiana. Przy okazji może uda się wyeliminować ten "gwizd" powyżej 180km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wykupione ubezpieczenie Auto Szyba w PZU...

Nie, nie mam tego dodatku ... naprawa pójdzie z AC ... dlatego pytałem czy te inne niż w ASO są lepsze/gorsze bo nie ma znaczenia gdzie będzie wymiana. Liczy się jakość samej szyby i sprawna wymiana.

 

To ja Ci nie powiem która szyba jest lepsza, a która gorsza. Ja zawsze domyslnie zakładam, że to pod czym sie podpisuje Fabryka, czy też ASO jest najlepsze.

 

Podobno wszystkie szyby na świecie robione są przez dwie czy też trzy fabryki. Jak wyjdą z fabryki to dostają tylko inne naklejki w zależności od tego kto dalej je sprzedaje. Przypominam że tylko tak słyszałem.

 

Ja na Twoim miejscu bym naprawił szybę żywicą. Jak skonczy Ci się ubezpieczenie to wykup sobie pakiet na 3000zł i czekaj aż będziesz MUSIAŁ wymienić szybę, czego oczywiście nie życzę.

 

Dla takiego małego pypcia nie ryzykowałbym wymiany szyby.

 

A jeżeli juz się uparłeś to jedź do warsztatu w którym mają doświadczenie i robią duzo szyb.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skonczy Ci się ubezpieczenie to wykup sobie pakiet na 3000zł i czekaj aż będziesz MUSIAŁ wymienić szybę, czego oczywiście nie życzę.
Obawiam się, że do 05.10.2011 to może nie wytrzymać :cry:

 

Thomas dziękuję za zainteresowanie i pomoc, dam znać jak się zakończyła sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam już ceny (brutto) z ASO:

 

1. szyba /65009SA140NU/ 2283PLN

2. "gąbki" pod szybę /65058SA000/ 206PLN

3. uszczelka /65045SA000/ 72PLN

4. Klej & montaż 700PLN

 

cusamen : 3.261PLN :shock: shame on you :evil:

 

Wymiana u "konkurencji" ... cena za szybę wraz z montażem: 950-1100PLN, w zależności od miejsca. Cena oczywiście za szybkę noname :wink:

 

Pilkington, Sekurit /WS7928GGHZ/ Baltic Auto Glass, Nord Glass /7928AGNGNH/... zamienniki z ogrzewaniem i zielonym paskiem są w cenie 1.000 - 1.800PLN plus wymiana 140PLN

 

ps. Thomas mogę ci "zaśmiecać" wątek, czy mam się przenieść do nowego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę w wątku chciałbym dodać, że w Holandii gdzie czasowo przebywam i tu też mój Forester jest zarejestrowany i ubezpieczony, naprawa szyby żywicą jest za free (Każdy ubezpieczyciel w NL pokrywa koszt takiej usługi). Miesiąc temu wymieniłem szybę w ASO (Pilkington z logo SUBARU) bo naprawa niestety nie powiodła się i kosztowało mnie to tylko 75 EUR, resztę pokrywa ubezpieczyciel gdzie w tym przypadku faktura opiewa na blisko 1000 EUR i wszystko to bez wpływu na wysokość zniżek jak i miesięcznej kwoty ubezpieczenia (50 EUR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trzecią szybę 2 x OEM, 1 x Pilkington. Ta ostatnia nie różni się funkcjonalnie od OEM. Różnica jest / może być w montażu, który w ASO będzie pewniejszy bo i doświadczenie większe. Po montażu poza ASO za każdym razem musiałem dokupować połamane spinki od słupków "A", regulować wycieraczki, itd. Czyli zwrócił bym raczej uwagę na montaż niż na markę szyby.

 

W rozkopanej Warszawie przestałem się do przedniej szyby przywiązywać bo kamyczków spod kół tutaj sporo. Dodatkowo wykupiłem oddzielne ubezpieczenie na szyby (Liberty Direct) i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso nie wymienia szyb

 

Zależy które. Z tego co pamiętam w ASO A. Koper wymieniają. Kiedyś p. Andrzej nawet coś o tym pisał. Chyba, że kiedyś wymieniali, a teraz nie wymieniają...

 

Masz rację, źle się wyraziłem ... miejscowe aso samodzielnie nie wymienia szyb...

sorry :)

 

edit:

Chwilowo zdecydowałem się na zabezpieczenie/naprawę szyby żywicą ... żeby było śmiesznie po 12 dniach od zgłoszenia szkody odezwał się pan rzeczoznawca w sprawie oględzin. Na moją sugestię, że jest lekko po terminie (7dni zgodnie z OWU) dostałem info o 1.300 osobach w okolicy oczekujących na oględziny ... No nic zobaczymy jakie stanowisko zajmie ubezpieczyciel, a już jestem lekko naładowany :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...