Skocz do zawartości

Chorwacja 2 osoby dorosłe + dzieci 3,6,13 lat


akow

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja szanowna małżonka wczoraj mi oznajmiła, że nastąpiła zmiana planów i jedziemy do Chorwacji - 2 połowa lipca na tydzień - w związku z tym ogromna prośba może ma ktoś jakieś sensowne namiary na Camping, apartament, chce odsprzedać wykupione kwatery lub coś w ten deseń - jest dramatycznie późno moim zdaniem. Interesuje nas najchętniej Camping i wynajęcie tam domku kwatery prywatne mniej - chodzi o to żeby dzieciaki miały basen plac zabaw etc coby nie zawracały nam głowy :-))) ewentualnie Włochy wchodzą również w grę. Będę wdzięczny za wszelkie namiary sugestie podpowiedzi...pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku pojechaliśmy w 5 osób w ciemno, po zjechaniu z autostrady kwaterę znaleźliśmy w 15 minut - więc o nocleg bym się nie martwił; w tym roku podobnie - jednak większą brygadą w 9 osób.... wyjeżdżamy 15 lipca, najpierw jednak chcemy pooglądać przez 2 dni Budapeszt (też tam nie mamy noclegu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw jednak chcemy pooglądać przez 2 dni Budapeszt (też tam nie mamy noclegu) ;)

 

Jeżeli ma być po taniości to polecam http://www.grandhostel.hu/ , co prawda pokoje z piętrowymi łózkami trochę klaustrofobiczne ale rekompensuje je super atmosfera na dole w barze i ogrodzie. Dobrze jest tez się wykąpać przed np angielskimi studentami ;) Kilkaset metrów w gore ulicy dobre jedzenie, dojazd do centrum tramwajem (kanary jak u nas, rozpoznać można z daleka), można tez na zwiad wypożyczyć rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja wybieram się w pierwszej połowie sierpnia w okolice Splitu i Makarskiej. Na ok. 15 zapytań tylko o 3krotnie okazało się, że są wolne w tym terminie. Nie mam kompletnie pojęcia jaka jest sytuacja na w innych miejscach.

 

Będę wypatrywał świniaczy na trasie:).Ja jadę od 7 sierpnia do 21 sierpnia na Brać do Sumartin wiocha straszna.Nic poza jednym barem i sklepem.Rozrywka to prom 2 razy dziennie z Makarskiej.Ale właśnie o to mi chodzi.Fajna ekipa set do nurkowania jakaś łódka i wędki........I Gin z tonikiem i Karlovaćko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja trzy lata z rzędu jeździłem w ciemno, i zawsze udało się znaleźć kwaterę - ale to był zawsze 15 sierpnia może wtedy jest już ciut luźniej. Jednak w ubiegłym roku daliśmy zadatek na fajną kwaterkę która się nam spodobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybieram się w pierwszej połowie sierpnia w okolice Splitu i Makarskiej. Na ok. 15 zapytań tylko o 3krotnie okazało się, że są wolne w tym terminie. Nie mam kompletnie pojęcia jaka jest sytuacja na w innych miejscach.

 

Będę wypatrywał świniaczy na trasie:).Ja jadę od 7 sierpnia do 21 sierpnia na Brać do Sumartin wiocha straszna.Nic poza jednym barem i sklepem.Rozrywka to prom 2 razy dziennie z Makarskiej.Ale właśnie o to mi chodzi.Fajna ekipa set do nurkowania jakaś łódka i wędki........I Gin z tonikiem i Karlovaćko :mrgreen:

 

Nie ma świniacza :) ale chyba będę jechał w podobnym terminie. Co tam się łowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma świniacza :) ale chyba będę jechał w podobnym terminie. Co tam się łowi ?

Hmmmm generalnie Ryby ale czasami trzeba ręce umyć bo i g..no się trafi :twisted:.Przy brzegu raczej przynętę a później z łódki coś większego nie wiem dokładnie jak one się po polsku nazywają ale są z rodziny dorszowatych!!.Ja polecam kalmary ale żywą przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szukanie kwatery w ciemno w lipcu i to jeszcze z dziećmi nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym zdarzą się, że właściciele kwater zwyczajnie zawyżają ceny. Bardzo dobre i tanie propozycje noclegów (oraz duże zniżki) możesz znaleźć na stronie www.adriatyk.com.pl. Osobiście polecam miasto Zadar, bardzo fajna baza wypadowa i idealne miejsce na wakacje z rodzinką. :)

 

W biurze Adriatyk za 5 osób w apartamentach prywatnych w Zadarze w apartamencie czteroosobowym (2 sypialnie + pokój dzienny z aneksem kuchennym + możliwość dostawki) w drugiej połowie lipca zapłacisz 2260 złotych! Apartamenty naprawdę fajne, plaża blisko, sam Zadar wart zobaczenia. :) :) :)

 

Na wszelki wypadek tu masz link do oferty: http://www.adriatyk.com.pl/index.php :) :) :)

 

Polecam Chorwację, byłam tam dziesiątki razy i wciąż jestem oczarowana tym krajem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w lipcu zaklepaliśmy pokój hoteliku na wyspie Mali Losinij, a rezerwowaliśmy całkiem niedawno w słoweńskim Tur Servis (taniej niż w PL)

kłopot z rezerwacją bezpośrednio polega na tym, że najlepsze miejsca wykupują biura podróży i potem da się kupić jedynie od nich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod watek - bo w Chorwacji bylem tylko raz i to na pare dni tylkoa, a w tym roku rowniez mysle o tym kierunku. Nie mam kiedy czytac przewodnikow i innych wypracowan. Gdzie polecacie - rowniez z dzieckiem - wazne by plaza byla ladna i piaszczysta a nie betonowa ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie kwatery w ciemno w lipcu i to jeszcze z dziećmi nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym zdarzą się, że właściciele kwater zwyczajnie zawyżają ceny. Bardzo dobre i tanie propozycje noclegów (oraz duże zniżki) możesz znaleźć na stronie www.adriatyk.com.pl. Osobiście polecam miasto Zadar, bardzo fajna baza wypadowa i idealne miejsce na wakacje z rodzinką. :)

 

 

Zadar...eeee...lepiej dalej na południe jechać. Generalnie im dalej na południe tym ładniej. Piaszczyste plaże są w miejszości w Chorwacji ale da się znaleźć.

Co do jechania w ciemno.....w tym roku może być ciężko z kwaterami ze względu na duży popyt (Afryka w tym roku nie cieszy się popularnością:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma świniacza :) ale chyba będę jechał w podobnym terminie. Co tam się łowi ?

Hmmmm generalnie Ryby ale czasami trzeba ręce umyć bo i g..no się trafi :twisted:.Przy brzegu raczej przynętę a później z łódki coś większego nie wiem dokładnie jak one się po polsku nazywają ale są z rodziny dorszowatych!!.Ja polecam kalmary ale żywą przynętę.

 

Z tymi rybami uważajcie. W zeszłym roku mój ojciec złapał takiego niewielkiego ( ok. 25 cm ) " śledzia ". Jak go zdejmował z haczyka to ukłuł się o jego mały kolec przy skrzelach. Ledwo dopłynął pontonem do brzegu. Ręka spuchła jak balon, natychmiast szpital, a i tak po zastrzyku przez 2 dni wył z bólu i prosił o odcięcie ręki. Do tej pory ( prawie rok ) ma opuchliznę.

Okazało się że ta ryba to " pauk" pajak. Uważajcie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Wyjazd do chorwacji to wielka frajda. Byłem trzy razy, drogi, ludzie i klimat wspaniały.

Dla wyjedzajacych polecam lekture ww.cro.pl tam wszystko jest i nie masily zeby ktorys z forumowiczow cro nie byl w jakims miasteczku o ktore zapytasz. Ja jezdze zawsze w ciemno i nigdy mi sie nie zdarzylo aby cos ciekawego nie znalesc. Proponuje dla rodzin wielodzietnych aby wynajac np. nekermanie nocleg z dojazdem wlasnym na 2 dni, a pozniej szukac na wlasna reke (taniej bedzie, lepiej bedziesz mogl poprzebierac w ofertach i tak zwane widzialy galy co braly). Co do plaz tylko te z kamieniami sa ciekawe (95% wszystkich plaz), piaski to nic ciekawego w cro (piach i to czesto o bunatnym kolorze)

Kamyczki sa super rozwniez dla dzieci

Mam nadzeje ze pomoglem, jak cos piszcie to cos jeszcze pomoge.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...