Skocz do zawartości

Dystanse pod głośniki przód Impreza MY99


kenross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Krótkie pytanko. Czy w Subaru montowania głośników w przednich dziwach są takie same w Imprezie, foresterze i innych ???

Pytanie dlatego że posiadam Subaru Impreze MY99 i potrzebuje do niej dokupić dystanse pod głośniki.

Na alledrogo znalazłem tylko do Subaru Forester-a...

 

http://www.allegro.pl/item1062550023_im ... ester.html

 

I moje pytanie czy będą pasować do drzwi w Imprezie MY99 ??? (na zdjęciu wyglądają na pasujące)

Ewentualnie gdzie dostać takie dystanse do Imprezy MY99 ???

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. używałem wyszukiwarki ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu dlatego postanowiłem sam napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Forka nie pasują. Sprawdzałem i rozmawiałem również z producentem tych dystansów, które są na alledrogo.

Kolega ma rację - nie jest to jakieś mega trudne, choć trochę smykałki trzeba mieć.

Ja nie miałem czasu i temat ogarnął dla mnie znajomy stolarz, korzystając z ori dystansu plastikowego pod głośnik 13 cm (rozstaw śrub taki sam), zrobił mi dystanse pod 16,5 cm. Pasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dystanse uniwersalne z MDF-u i sam sobie dopasuj, więcej roboty jest z rozebraniem i ponownym poskładaniem tapicerki, także nie musisz się bać piłowania ;)

Przy okazji możesz wykleić drzwi matami ... APP albo Dynamat ...

więcej znajdziesz pewnie w tym wątku : viewtopic.php?f=26&t=102183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i samemu, ale imprezowe dystanse nie maja jednakowej grubości całego profilu - na dole są grubsze, aby "zgubić" krzywiznę drzwi i aby głośnik był skierowany idealnie w stronę wnętrza, a nie w kierunku podłogi.

Nie wszystkim to przeszkadza oczywiście.

Do wygłuszenia polecam maty APP - pasztet cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i propozycję rozwiązania problemu. Już sobie z tym poradziłem.

Dostałem na wolumenie bardzo podobne dystanse do oryginalnych z Imprezy (nie mają jednakowej grubości całego profilu).Problem w tym że pod głośniki 13 (otwór montażowy 121mm) i nie do końca taki rozstaw śrub montażowych w drzwi jak w Imprezie. Trochę piłowania, trochę wiercenia, trochę dodatkowych śrub i nakrętek i pasują idealnie do drzwi :). Na dodatek weszły głośniki 165mm z tak zwanym "głębokim koszykiem" (Głębokość montażu 59 mm) :) Niestety z MDF-u nic nie znalazłem więc są plastikowe.

Pozostało tylko zamontować zwrotnice i gwizdki :) No i mata wygłuszenia :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ja mam dystanse dedykowane do forka, tylko nie z allegro a z tej strony http://www.powe.com.pl/product_info.php ... cts_id/326. Musiałem wywiercić chyba jedną dziurę bo rozstaw jest trochę inny, a poza tym to pasują idealnie. Tylko przed wywierceniem dziury przyłóż głośnik z dystansem i zobacz czy nie będzie dotykał szyby, jak tak to trochę przesuń dystans zaznacz i do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie to za dużo waży :P ale te dystanse to muszę zrobić bo teraz mam na ori plastykach i głośnik nie jest w nie do końca włożony i dźwięk idzie chyba na boki w każdym razie nie gra jak bym chciał. Dzięki za rady coś muszę pomyśleć, chyba kupię te uniwersalne po 6 zł sztuka i dopasuje ( mam nadzieje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...