Skocz do zawartości

wyciek oleju


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

...no dobra, gdyby było zbyt łatwo i bezproblemowo, to nie mogłoby sie to nazywac subaru :evil: :?: :!:

 

zauważyłem dziś, plamy oleju w miejscu gdzie parkuje auto, wiem że na sucho i bez kanału/podnośnika mało mozna stwierdzić, ale dzis jest niedziela (późne popołudnie) i próżno szukać miejsca gdzie można oglądnąć auto od spodu.

 

p1010120hg.jpg

 

p1010119g.jpg

 

starałem sie postawić auto tak jak jest parkowane, jak widać podłozyłem cos pod auto w celu lokalizacji wycieku, po 1,5h obserwacji - prowizoryczny lokalizator, nic nie wykazał - ale teraz silnik jest zimny.

 

We wtorek miałem montowany czujnik temp. oleju - mocowany w głowicy , być może tam ujawniła sie nieszczelność, ale być może jest to nieszczelność gdzieś w okolicy skrzyni - wyciek jest dość znaczny i widoczny po oględzinach, nie tylko w jednym miejscu, na chodniku/drodze.

 

Poziom oleju w skrzyni F, w silnku także.

 

p1010121v.jpg

 

...a tutaj nie wiem skad to sie moglo wziaść :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno tak wróżyć ze zdjęć :wink:

jak masz płytę pod silnikiem, nawet tą plastikową to trudno Ci będzie znaleźć wyciek bez jej zdjęcia...

ale może to nie olej ? może po prostu kapie z klimy ? ....

 

Eeee, z klimy to nie - sama woda by poleciała, po pewnym czasie by wyschła i ślad by nie został, a to coś faktycznie na żywo wygląda na olej (tłuste i lepkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dotykales i wachales ?

 

Olej w skrzyni ma nieco inna konsystencje i zapach niz ten w silniku. W ten sposob bedziesz mial juz jakas podpowiedz.

 

Wnioskujac z Twego postu - zerknij w miejsce czujnika temp oleju, ktory dokladales - moze go trzeba jeszcze dociagnac lub lepiej uszczelnic gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już wszystko wiem, głupota - dobrze ze skonczyło sie tylko na chwilowym strachu - dziekuje wszystkim za pomoc

 

To teraz już musisz napisac co i jak.

 

Moj strzal - po montazu czujnika troche zostalo na oslonie i sobie kapalo delikatnie z plastiku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...