Jump to content

wyciek oleju

carlos-wrx
 Share

Recommended Posts

...no dobra, gdyby było zbyt łatwo i bezproblemowo, to nie mogłoby sie to nazywac subaru :evil: :?: :!:

zauważyłem dziś, plamy oleju w miejscu gdzie parkuje auto, wiem że na sucho i bez kanału/podnośnika mało mozna stwierdzić, ale dzis jest niedziela (późne popołudnie) i próżno szukać miejsca gdzie można oglądnąć auto od spodu.

p1010120hg.jpg

p1010119g.jpg

starałem sie postawić auto tak jak jest parkowane, jak widać podłozyłem cos pod auto w celu lokalizacji wycieku, po 1,5h obserwacji - prowizoryczny lokalizator, nic nie wykazał - ale teraz silnik jest zimny.

We wtorek miałem montowany czujnik temp. oleju - mocowany w głowicy , być może tam ujawniła sie nieszczelność, ale być może jest to nieszczelność gdzieś w okolicy skrzyni - wyciek jest dość znaczny i widoczny po oględzinach, nie tylko w jednym miejscu, na chodniku/drodze.

Poziom oleju w skrzyni F, w silnku także.

p1010121v.jpg

...a tutaj nie wiem skad to sie moglo wziaść :?:

trudno tak wróżyć ze zdjęć :wink:

jak masz płytę pod silnikiem, nawet tą plastikową to trudno Ci będzie znaleźć wyciek bez jej zdjęcia...

ale może to nie olej ? może po prostu kapie z klimy ? ....

trudno tak wróżyć ze zdjęć :wink:

jak masz płytę pod silnikiem, nawet tą plastikową to trudno Ci będzie znaleźć wyciek bez jej zdjęcia...

ale może to nie olej ? może po prostu kapie z klimy ? ....

Eeee, z klimy to nie - sama woda by poleciała, po pewnym czasie by wyschła i ślad by nie został, a to coś faktycznie na żywo wygląda na olej (tłuste i lepkie).

A dotykales i wachales ?

Olej w skrzyni ma nieco inna konsystencje i zapach niz ten w silniku. W ten sposob bedziesz mial juz jakas podpowiedz.

Wnioskujac z Twego postu - zerknij w miejsce czujnika temp oleju, ktory dokladales - moze go trzeba jeszcze dociagnac lub lepiej uszczelnic gwint.

ok, już wszystko wiem, głupota - dobrze ze skonczyło sie tylko na chwilowym strachu - dziekuje wszystkim za pomoc

To teraz już musisz napisac co i jak.

Moj strzal - po montazu czujnika troche zostalo na oslonie i sobie kapalo delikatnie z plastiku :mrgreen: