Skocz do zawartości

opony letnie


rzemanki

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja podlacze sie do dyskusji. Niedawno zostalem szczesliwym posiadaczem Subary Legacy z 2000r.

Mam zalozone opony 205/50/R16 (takie sa podobno zalecane do mojej wersji), musze je wymienic, czy moge zalozyc 205/55/R16? Wiem, ze licznik bedzie troche przeklamywal, ale czy moga byc inne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/16 były seryjnym rozmiarem w Imprezie GT np. z 1999/2000 r.

Jeśli taki był dedykowany do Legasia, to :shock:

Moim zdaniem spokojnie możesz zmienić na 205/55/16. Ja jeździłem na takich kółkach w GT-ku i nic się złego nie działo, w Legasiu chyba tym bardziej nie powinno.

 

Edit. właśnie coś znalazłem, że homologowanym rozmiarem do Legacy z 2000 r. był 175/70/14 :shock: ewentualnie 205/60/16, a nie tak jak Ty napisałeś 205/50/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, a czy nie łatwiej zerknąć na słupek od strony kierowcy i sprawdzić co tam wybite jest? zmiana +-10mm na rozmiarze koła nie robi odczuwalnej różnicy w jeździe tylko wskazania licznika się delikatnie różnią, ale jeśli chodzi o licznik to porównując go z GPS na standardowych kołach też jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o licznik to porównując go z GPS na standardowych kołach też jest różnica

Zwykle. W Imprezie 2.5 N/A US-Spec z 2007 na seryjnych 205/55/16 zgadza sie co do kilometra 8)

Za to Astra na seryjnych kolach jedzie 15km wolniej niz sugestie licznika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego, zgadzać to się będzie być może prze 1000 km, później jak się bieżnik zużyje np. o 2 mm to już się nie będzie zgadzać.

Uważam jednak, że różnica nie która pokaże GPs nie ma znaczenia podczas jazdy chyba, że wszystkie radary macie ustawione na 50 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie 205/50 R 16 seryjnie,jednakże na naszych drogach...więc założyłem profil 55 i jest ok, nic nie obciera nawet pod większym ładunkiem :wink: jedynie co to już w ten sam zakręt nie wchodzę z prędkością 120km/h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...