Jump to content

opony letnie

rzemanki
 Share

Recommended Posts

Jeździ ktoś na letnich oponach w rozmiarze 205/55 R 16 w Legacy? Jakie wrażenia?

Seryjnie mam 215/45 R17 ale po rozcięciu 3 opony w tym sezonie letnim nie mam już siły i chce się przerzucić na 16.

Ja, mam założone 205/55 R16, od zawsze takie miałem :) . Sprawdzają się, przynajmniej dla takiego dupowozu jak ja mam - 2.0/NA. W rocznikach 04-06 był to chyba rozmiar seryjny. Dopiero po lifcie standardem były 17".

Pozdr.

To i ja podlacze sie do dyskusji. Niedawno zostalem szczesliwym posiadaczem Subary Legacy z 2000r.

Mam zalozone opony 205/50/R16 (takie sa podobno zalecane do mojej wersji), musze je wymienic, czy moge zalozyc 205/55/R16? Wiem, ze licznik bedzie troche przeklamywal, ale czy moga byc inne problemy?

205/50/16 były seryjnym rozmiarem w Imprezie GT np. z 1999/2000 r.

Jeśli taki był dedykowany do Legasia, to :shock:

Moim zdaniem spokojnie możesz zmienić na 205/55/16. Ja jeździłem na takich kółkach w GT-ku i nic się złego nie działo, w Legasiu chyba tym bardziej nie powinno.

Edit. właśnie coś znalazłem, że homologowanym rozmiarem do Legacy z 2000 r. był 175/70/14 :shock: ewentualnie 205/60/16, a nie tak jak Ty napisałeś 205/50/16.

wg niemieckiego katalogu:

katalogde2.jpg

zimówki mam 195/65R15

letnie 205/55R16,

nigdy nic nie obcierało, te oryginalne rozmiary są droższe i mają małą nośność

• 3 months later...

Panowie, a czy nie łatwiej zerknąć na słupek od strony kierowcy i sprawdzić co tam wybite jest? zmiana +-10mm na rozmiarze koła nie robi odczuwalnej różnicy w jeździe tylko wskazania licznika się delikatnie różnią, ale jeśli chodzi o licznik to porównując go z GPS na standardowych kołach też jest różnica.

jeśli chodzi o licznik to porównując go z GPS na standardowych kołach też jest różnica

Zwykle. W Imprezie 2.5 N/A US-Spec z 2007 na seryjnych 205/55/16 zgadza sie co do kilometra 8)

Za to Astra na seryjnych kolach jedzie 15km wolniej niz sugestie licznika :lol:

Szanowny kolego, zgadzać to się będzie być może prze 1000 km, później jak się bieżnik zużyje np. o 2 mm to już się nie będzie zgadzać.

Uważam jednak, że różnica nie która pokaże GPs nie ma znaczenia podczas jazdy chyba, że wszystkie radary macie ustawione na 50 km/h :)

ja miałem u siebie 205/50 R 16 seryjnie,jednakże na naszych drogach...więc założyłem profil 55 i jest ok, nic nie obciera nawet pod większym ładunkiem :wink: jedynie co to już w ten sam zakręt nie wchodzę z prędkością 120km/h :P

• 1 month later...

205/55 R16 lub 205/60 R15 są jak najbardziej odpowiednie do modelu Legacy 1999-2003 a z ciekawości dodam ze na profilu 50 opony (205/50 R16) droga na długości 400km wydłużyła się o około 14km :), ile oszukiwało na prędkościomierzu tego nie wiem :)