Jump to content
Sign in to follow this  
pawlaswrc

zestaw naprawczy zacisków WRX

Recommended Posts

Panowie - i Panie - powiedzcie czy ktoś już przerabiał temat alterntywnych - w sensie tańszych niz ori - gumek antykurzowych do zacisków 4 tłoczkowych przód i 2 tłoczkowych tył z WRXa? Potrzebuje wymienić kilka tych gumek i jakos nie można nic dobrać z zamienników nawet od innych aut. Sprawdzałem w katalogu Autofrena ale żeby się tam połapać to trzeba nieźle główkować a efekt raczej kiepski.

Ewentualnie dajcie znać - może kolega Carfit coś wie - jakie są ceny i co obejmuje komplet oryginalny? bo na 4T maja, ale troche drogo, choć wygląda tak, jakby komplet był od razu dla dwóch zacisków (P + L)

Dodam, że tłoczek z zacisku przedniego 4 tłoczkowego ma śrdnicę 40,5 mm; a tylnego 2 tłoczkowego 38 mm.

Przerabiał. Przód.

Nie pamiętam co z tyłu.

Sprawdzę i dam Ci znać.

Ok, to czekam na newsy. Najwyżej jutro zadzwonie, bo nie będe chwile na necie.

Ok, to czekam na newsy. Najwyżej jutro zadzwonie, bo nie będe chwile na necie.

Jutro to szczuru ma relaks :P

W poniedzialek będą newsy. Nie mam materiałów ze sobą.

No dobra już, skoro musisz :roll: . A kto ma relaks to ma, ja weekend w pracy - co prawda na wyjeździe więc może byc wesoło - ale zawsze to praca. W poniedziałek odbieram zaciski od piaskowania i chciałbym zaraz kupic te gumki bo potem mam zamiar wreszcie sie wyurlopować, oczywiście również przy autku :mrgreen:

Sprawdzałeś na www.ebay.co.uk? Ile kosztują te gumki w ASO? Ja miałem wszystkie uszczelki itp. dupsiki wymieniane, ale nie pamiętam już ile mnie to kosztowało.

szczuru sie spisał na medal - przód już mam z autofrena ( cena - REWELKA), więc jak by ktoś wiedział co na tył to będę wdzięczny, żeby szczura nie poganiać :wink:

To zarzuć dla potomnych jaki to autofrenowy numer zestawu. Jak szukałem na ich stronie, to coś nie mogłem znaleźć nic dla imprez > MY00.

Sprawdzałem to juz kilka razy, ale nie pisałem bo nie byłem pewny czy dobrze pamiętam. Teraz tez nie jestem pewny, ale napiszę, żebym nie musiał pamiętać, że mam wreszcie zapamiętać :P : D4407 Autofren

To już trzeba sprawdzic namacalnie, bo problem jest nie tylko w średnicy, ale też wyprofilowanie i przetłoczenia gumki muszą się zgadzac. Póki co wytypowałem sobie jeszcze kilka zestawów do dwutłoczka na tył, bo niektóre auta mają podobny zacisk - może nawet ten sam, tylko muszę poszperac na półkach sklepowych i porównac. Jak do czegoś dojdę to dam znac, ale Twoją opcję też sprawdzę.

rozumiem, ze chodzi o gumki na prowadnice zacisku? temat przerabiany wielokrotnie, na przod pasuja od Toyoty Avensis, dostepne w Inter Carsie. Indeks QB 1341 (o ile dobrze pamietam) Sprawdz trop Toyoty na tyl...

...tylko teraz tak sie zastanawiam czy ja je kupowalem do zaciskow 2 czy 4 tloczkowych...

Bartosz-B, na słowo Lecha postawiłbym te 40PLN :wink:

jakby ktoś znalazł zestaw naprawczy do wrx na tył to proszę o info

Tylko pamietaj zebys zostawil sobie oryginalne metalowe pierscienie co trzymaja gumki. Ja wymienialem reperaturki jak regenerowalem zaciski i je wyrzucilem a od zestawu co kupilem nie pasowaly (byly za male).

Tylko pamietaj zebys zostawil sobie oryginalne metalowe pierscienie co trzymaja gumki. Ja wymienialem reperaturki jak regenerowalem zaciski i je wyrzucilem a od zestawu co kupilem nie pasowaly (byly za male).

Dzięki, wezmę to pod uwagę

Panowie, tak jak już pisałem, na przód 4407 na pewno, bo sam sprawdziłem i jeżdżę. 4409 na oko wygląda tak samo, ale po co kombinować skoro 4407 jest juz pewne.

Na tył mimo wielkich chęci, nie udało mi się dobrać, bo tak jak pisałem problem nie leży tylko w średnicy 38 - bo takich tłoczków jest multum, ale w kształcie osłonki antykurzowej czyli tej gumki. Nie dobrałem i pozostało mi ASO - Marek Kluszczyński z MTS Dzierżoniów załatwił sprawę.

Nie dobrałem i pozostało mi ASO - Marek Kluszczyński z MTS Dzierżoniów załatwił sprawę.

No ba :mrgreen:

Sprawdzałem to juz kilka razy, ale nie pisałem bo nie byłem pewny czy dobrze pamiętam. Teraz tez nie jestem pewny, ale napiszę, żebym nie musiał pamiętać, że mam wreszcie zapamiętać :P : D4407 Autofren

Ja znalazlem i juz komus wysylalem zestaw D4409. Musze zajrzec do obu pudelek i porownac. Strona seinsa.es pokazuje tylko fotke:

http://www.seinsa.es/en/productos/productos3.asp?Id=142256

ale Nissan 300ZX Biturbo ma identyczne klocki, jak WRX/GT 99' wiec chyba

http://www.seinsa.es/en/productos/productos3.asp?Equ=d4409

sa identycznym zestawem.

Strona seinsa.es pokazuje tylko fotke:

http://www.seinsa.es/en/productos/produ ... ?Id=142256

ale Nissan 300ZX Biturbo ma identyczne klocki, jak WRX/GT 99' wiec chyba

http://www.seinsa.es/en/productos/produ ... ?Equ=d4409

sa identycznym zestawem.

dokładnie te same linki wkleiłem powyżej, więc jak masz możliwość to sprawdź w praktyce czym się różnią

mam d4972 i d4430 jak coś, moe zmierzyć co potrzeba. w tym na przód nie ma 'sprężynek' do gumek :shock: