Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


Saval

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak).

Niby dedykowane do Brombo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Saval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak) z przodu.

Niby dedykowane do Brembo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Saval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak).

Niby dedykowane do Brombo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Saval

 

nie ma takiej opcji zeby by taki luz, może być 1-3 mm góra, a to ze sportowe klocki moga stukac przy manewrach przód /tył to normalne i nie ma sie czym przejmować, klocki do sportu musze miec luz ze wzgledu na temp. w jakich moga pracowac i rozszerzalność cieplna , dlatego czesto seryjne klocki klocki sie zapiekają , a sportowe rzadziej . Jak przyłożysz do siebie klocek OEM i np. DS3000 to widac róznice , z innymi jest podobnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak).

Niby dedykowane do Brombo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Saval

 

nie ma takiej opcji zeby by taki luz, może być 1-3 mm góra, a to ze sportowe klocki moga stukac przy manewrach przód /tył to normalne i nie ma sie czym przejmować, klocki do sportu musze miec luz ze wzgledu na temp. w jakich moga pracowac i rozszerzalność cieplna , dlatego czesto seryjne klocki klocki sie zapiekają , a sportowe rzadziej . Jak przyłożysz do siebie klocek OEM i np. DS3000 to widac róznice , z innymi jest podobnie :roll:

 

Bóg Ci zapłać Carfit za (kolejną) dobrą nowinę! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu:

 

Na dniach muszę w moim STi wymienić przednie klocki hamulcowe i przed zabraniem się do roboty chciałbym się upewnić że mogę zrobić taką operację samemu :?:

 

Mam na myśli to czy taki zabieg nie wiąże ze sobą jakiś problemów czy komplikacji - zapowietrzenie układu, czy też konieczność posiadania jakiś specjalnych przyrządów :roll:

 

Zaznaczam, że nie mam 2 lewych rąk i jak miałem WRX'a to przednie klocki wymieniłem samemu w kilka chwil, mimo że robiłem to pierwszy raz - wszystko było proste i intuicyjne.

 

Czy z dużymi i złotymi heblami brembo też jest tak szybko i prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...