Jump to content

Klocki hamulcowe

Saval
 Share

Recommended Posts

Szanowni,

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak).

Niby dedykowane do Brombo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

Z góry dzięki za pomoc.

Saval

Szanowni,

Wymieniłem ostatnio klocki na Carbon Lorraine RC 5+ (czy jakoś tak) z przodu.

Niby dedykowane do Brembo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

Z góry dzięki za pomoc.

Saval

Sprawdzajcie Panowie i proszę o wnioski na forum, bo leżą takie u mnie i czekają na wymianę. DS Performance trochę mi właśnie w ten sposób "strzelały" i mnie to drażniło :(

Szanowni,

Niby dedykowane do Brombo sti a wyraźnie stukają przy hamowaniu, tj. mają wzdłużny luz ok. 0,5-1 cm. Czy owe przemieszczanie się klocków z łoskotem może doprowadzić do uszkodzenia zacisków i lepiej je wymienić? Czy ten typ tak ma? Czy może jest jakiś sposób na ich unieruchomienie (bo hamują zacnie, przyznać muszę).

Z góry dzięki za pomoc.

Saval

nie ma takiej opcji zeby by taki luz, może być 1-3 mm góra, a to ze sportowe klocki moga stukac przy manewrach przód /tył to normalne i nie ma sie czym przejmować, klocki do sportu musze miec luz ze wzgledu na temp. w jakich moga pracowac i rozszerzalność cieplna , dlatego czesto seryjne klocki klocki sie zapiekają , a sportowe rzadziej . Jak przyłożysz do siebie klocek OEM i np. DS3000 to widac róznice , z innymi jest podobnie :roll:

Szanowni,

Z góry dzięki za pomoc.

Saval

nie ma takiej opcji zeby by taki luz, może być 1-3 mm góra, a to ze sportowe klocki moga stukac przy manewrach przód /tył to normalne i nie ma sie czym przejmować, klocki do sportu musze miec luz ze wzgledu na temp. w jakich moga pracowac i rozszerzalność cieplna , dlatego czesto seryjne klocki klocki sie zapiekają , a sportowe rzadziej . Jak przyłożysz do siebie klocek OEM i np. DS3000 to widac róznice , z innymi jest podobnie :roll:

Bóg Ci zapłać Carfit za (kolejną) dobrą nowinę! :-)

Przyłącze się do tematu:

Na dniach muszę w moim STi wymienić przednie klocki hamulcowe i przed zabraniem się do roboty chciałbym się upewnić że mogę zrobić taką operację samemu :?:

Mam na myśli to czy taki zabieg nie wiąże ze sobą jakiś problemów czy komplikacji - zapowietrzenie układu, czy też konieczność posiadania jakiś specjalnych przyrządów :roll:

Zaznaczam, że nie mam 2 lewych rąk i jak miałem WRX'a to przednie klocki wymieniłem samemu w kilka chwil, mimo że robiłem to pierwszy raz - wszystko było proste i intuicyjne.

Czy z dużymi i złotymi heblami brembo też jest tak szybko i prosto?

Czy z dużymi i złotymi heblami brembo też jest tak szybko i prosto?

Tak - jest niemal identycznie jak w WRXie

Pozdrawiam

Dzięki - taką miałem nadzieję 8)