Skocz do zawartości

MY02 - auto nie wchodzi w test mode (reflash)


elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - po włożeniu poniższego konektora pod kierownicą:

 

0102WRXCON_small.gif

 

auto powinno wejść w tzw. test mode, w którym możliwy jest reflash ECU. Towarzyszyć temu powinien migający CEL i włączający i wyłączający się wiatrak chłodnicy. Niestety po umieszczeniu konektora w gniazdku, nic takiego się nie dzieje.

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto powinno wejść w tzw. test mode, w którym możliwy jest reflash ECU. Towarzyszyć temu powinien migający CEL i włączający i wyłączający się wiatrak chłodnicy. Niestety po umieszczeniu konektora w gniazdku, nic takiego się nie dzieje.

 

Jakieś pomysły ?

 

1. to nie prawda, że włożenie tego konektora spowoduje wejście w tryb testowy

2. chcesz wgrać nową mapę, że mieszasz z tym konektorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Po stronie pasażera, pod tym plastikiem idącym od progu, są dwa zielone kostki, i one są spięte:

 

ecuconnector1.jpg

 

Natomiast pod kierownicą jest tylko jedna zielona kostka z jednym pinem/kablem - i jest luzem.

 

Druga, pasująca jest BIAŁA, nie zielona. Do tej właśnie kostki wpiąłem ten jumper który przyszedł z kablem i który podobno jest niezbędny do flashowania ECU w MY01-02:

 

ecuconnector2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem drugą zieloną kostkę :D

 

Po spięciu auto wchodzi w tryb serwisowy - mruga CEL i włącza się wentylator chłodnicy. Czyli tak jak być powinno. Tylko że dalej ECU Flash nie działa !

 

Oto co się dzieje jak nacisnę guzik Read ROM - wyskakuje jakieś puste okienko:

 

ecuflash.jpg

 

Setup:

1. Kabel Tactrix 1.3 USB (działa, bo RomRaider i ECU Explorer chodzą normalnie)

2. System: VIsta

3. ECU Flash wersja 1.42.2595 (czyli chyba najnowsza)

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem drugą zieloną kostkę :D

 

Po spięciu auto wchodzi w tryb serwisowy - mruga CEL i włącza się wentylator chłodnicy. Czyli tak jak być powinno. Tylko że dalej ECU Flash nie działa !

 

Oto co się dzieje jak nacisnę guzik Read ROM - wyskakuje jakieś puste okienko:

 

ecuflash.jpg

 

Setup:

1. Kabel Tactrix 1.3 USB (działa, bo RomRaider i ECU Explorer chodzą normalnie)

2. System: VIsta

3. ECU Flash wersja 1.42.2595 (czyli chyba najnowsza)

 

Jakieś pomysły ?

 

A wybrałeś odp. ,model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okienku, które Ci się wyswietla puste powinny byc modele aut do wyboru, nie wiem dlaczego u Ciebie tego nie ma. Może spróbuj zainstalować jeszcze raz program. Ja mialem problem żeby podłączyć bugeye na wersji 1.42, poszedł dopiero na 1.34. Albo jeszcze zobacz w opcjach czy w zakładce metadata masz wskazany folder z definicjami - powinno chyba być "rommetadata".

Jak bedzie przeinstalowywał program uruchom go - prawy klawisz myszy i uruchom jako administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie przeinstalowywał program uruchom go - prawy klawisz myszy i uruchom jako administrator.

 

To był klucz :D Ustawiłem od razu po instalacji prawidłowy katalog, ale się skasował przy zamykaniu programu. Po uruchomieniu w trybie administratora, ustawiłem ponownie i już jest taki zapisany jak być powinien.

 

Zrobiłem backup oryginalnego ROMu na dysk, na wszelki wypadek porównałem jeszcze to co ściągnąłem z tym co jest w ECU (verify). Działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wgrałem, bo ciągle coś się pierdzieli - teraz dla odmiany nie mogę otworzyć żadnego pliku .hex :-(

 

Ba ! Nie mogę nawet otworzyć swojego ROMu który zgrałem na dysk !

 

Naciskam guzik load ROM file, i wyskakuje mi okienko:

 

ecuflash4.jpg

 

I teraz niezależnie jaki file wybiorę - nawet ten który właśnie sobie zgrałem na dysk ze swojego ECU - dostaję taki komunikat:

 

ecuflash5.jpg

 

Ki czort ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz na innym kompie, najlepiej XP.

2. Odinstaluj ecuflasha, skasuj jego katalog (zrob backup swoich plikow) i zainstaluj jakas starsza wersje.

 

3. Upewnij sie ze masz uprawnienia Admina a nie zwyklego usera - to moze byc problemem, takze jak jakies UAV wyskoczylo i zle kliknales to moglo cos pomieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna tapeta Sony VIAO :D

 

Dobra znalazłem rozwiązanie - dzięki za linka dowodzącego że nie byłem jedyny z takim problemem. Co prawda odpowiedzi w tym linku nie znalazłem, ale poszedłem po śladach i znalazłem rozwiązanie na jakimś forum evo w US:

 

'finally figured out how to open sample ROM file and am able to save my stock ROM to computer. whew....

 

so, all i did was move sample evo8jm9693 into program\openecu\ecuflash folder and it finally opens!!! previously, it was on my desktop.

 

also, i save my stock ROM file in to the same folder and it saves!!!

 

but...it's weird isn't it? if i move hex file to the desk top, it will still not open...'

 

Tłumacząc na polski - trzeba wszystko zapisywać w folderze ECU Flasha. Inaczej nie działa. Przynajmniej na Viście. Ufff :D

 

A teraz idę do garażu zrobić kaaboom !!! :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje troszkę kotleta :)

 

Jak mam zgrać oryginalny ROM, jeśli na liście modeli nie widzę odpowiednika mojej imprezy 2,5 n/a '07 (usa)?

 

Hilfe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...