Jump to content

MY02 - auto nie wchodzi w test mode (reflash)

elberoth
 Share

Recommended Posts

Mam problem - po włożeniu poniższego konektora pod kierownicą:

0102WRXCON_small.gif

auto powinno wejść w tzw. test mode, w którym możliwy jest reflash ECU. Towarzyszyć temu powinien migający CEL i włączający i wyłączający się wiatrak chłodnicy. Niestety po umieszczeniu konektora w gniazdku, nic takiego się nie dzieje.

Jakieś pomysły ?

auto powinno wejść w tzw. test mode, w którym możliwy jest reflash ECU. Towarzyszyć temu powinien migający CEL i włączający i wyłączający się wiatrak chłodnicy. Niestety po umieszczeniu konektora w gniazdku, nic takiego się nie dzieje.

Jakieś pomysły ?

1. to nie prawda, że włożenie tego konektora spowoduje wejście w tryb testowy

2. chcesz wgrać nową mapę, że mieszasz z tym konektorem?

No więc tak. Po stronie pasażera, pod tym plastikiem idącym od progu, są dwa zielone kostki, i one są spięte:

ecuconnector1.jpg

Natomiast pod kierownicą jest tylko jedna zielona kostka z jednym pinem/kablem - i jest luzem.

Druga, pasująca jest BIAŁA, nie zielona. Do tej właśnie kostki wpiąłem ten jumper który przyszedł z kablem i który podobno jest niezbędny do flashowania ECU w MY01-02:

ecuconnector2.jpg

Dobra, znalazłem drugą zieloną kostkę :D

Po spięciu auto wchodzi w tryb serwisowy - mruga CEL i włącza się wentylator chłodnicy. Czyli tak jak być powinno. Tylko że dalej ECU Flash nie działa !

Oto co się dzieje jak nacisnę guzik Read ROM - wyskakuje jakieś puste okienko:

ecuflash.jpg

Setup:

1. Kabel Tactrix 1.3 USB (działa, bo RomRaider i ECU Explorer chodzą normalnie)

2. System: VIsta

3. ECU Flash wersja 1.42.2595 (czyli chyba najnowsza)

Jakieś pomysły ?

Dobra, znalazłem drugą zieloną kostkę :D

Po spięciu auto wchodzi w tryb serwisowy - mruga CEL i włącza się wentylator chłodnicy. Czyli tak jak być powinno. Tylko że dalej ECU Flash nie działa !

Oto co się dzieje jak nacisnę guzik Read ROM - wyskakuje jakieś puste okienko:

ecuflash.jpg

Setup:

1. Kabel Tactrix 1.3 USB (działa, bo RomRaider i ECU Explorer chodzą normalnie)

2. System: VIsta

3. ECU Flash wersja 1.42.2595 (czyli chyba najnowsza)

Jakieś pomysły ?

A wybrałeś odp. ,model ?

W tym okienku, które Ci się wyswietla puste powinny byc modele aut do wyboru, nie wiem dlaczego u Ciebie tego nie ma. Może spróbuj zainstalować jeszcze raz program. Ja mialem problem żeby podłączyć bugeye na wersji 1.42, poszedł dopiero na 1.34. Albo jeszcze zobacz w opcjach czy w zakładce metadata masz wskazany folder z definicjami - powinno chyba być "rommetadata".

Jak bedzie przeinstalowywał program uruchom go - prawy klawisz myszy i uruchom jako administrator.

Jak bedzie przeinstalowywał program uruchom go - prawy klawisz myszy i uruchom jako administrator.

To był klucz :D Ustawiłem od razu po instalacji prawidłowy katalog, ale się skasował przy zamykaniu programu. Po uruchomieniu w trybie administratora, ustawiłem ponownie i już jest taki zapisany jak być powinien.

Zrobiłem backup oryginalnego ROMu na dysk, na wszelki wypadek porównałem jeszcze to co ściągnąłem z tym co jest w ECU (verify). Działa :D

Na razie nic nie wgrałem, bo ciągle coś się pierdzieli - teraz dla odmiany nie mogę otworzyć żadnego pliku .hex :-(

Ba ! Nie mogę nawet otworzyć swojego ROMu który zgrałem na dysk !

Naciskam guzik load ROM file, i wyskakuje mi okienko:

ecuflash4.jpg

I teraz niezależnie jaki file wybiorę - nawet ten który właśnie sobie zgrałem na dysk ze swojego ECU - dostaję taki komunikat:

ecuflash5.jpg

Ki czort ???

1. Sprawdz na innym kompie, najlepiej XP.

2. Odinstaluj ecuflasha, skasuj jego katalog (zrob backup swoich plikow) i zainstaluj jakas starsza wersje.

3. Upewnij sie ze masz uprawnienia Admina a nie zwyklego usera - to moze byc problemem, takze jak jakies UAV wyskoczylo i zle kliknales to moglo cos pomieszac.

Oryginalna tapeta Sony VIAO :D

Dobra znalazłem rozwiązanie - dzięki za linka dowodzącego że nie byłem jedyny z takim problemem. Co prawda odpowiedzi w tym linku nie znalazłem, ale poszedłem po śladach i znalazłem rozwiązanie na jakimś forum evo w US:

'finally figured out how to open sample ROM file and am able to save my stock ROM to computer. whew....

so, all i did was move sample evo8jm9693 into program\openecu\ecuflash folder and it finally opens!!! previously, it was on my desktop.

also, i save my stock ROM file in to the same folder and it saves!!!

but...it's weird isn't it? if i move hex file to the desk top, it will still not open...'

Tłumacząc na polski - trzeba wszystko zapisywać w folderze ECU Flasha. Inaczej nie działa. Przynajmniej na Viście. Ufff :D

A teraz idę do garażu zrobić kaaboom !!! :D:P

• 1 year later...

Odgrzeje troszkę kotleta :)

Jak mam zgrać oryginalny ROM, jeśli na liście modeli nie widzę odpowiednika mojej imprezy 2,5 n/a '07 (usa)?

Hilfe!