Jump to content

RADIO CB w FORYSIU

stablo
 Share

Recommended Posts

Witam bardzo proszę o wszelie sugestie jakie macie zestawy CB i antenki w swoich Foresterach szczególnie interesuje mnie najnowsze wcielenie Lesnika

Zapodajcie proszę gdzie najergonomiczniej umieścic radyjko ewentualnie jakies patenty jesli chodzi o jego zamocowanie , za wszelkie hellpy wielkie dzięki

Pomimo ze mam starszego Forka - to jednak wiem ze zestaw spawdzony. Mocowanie anteny na uchwycie tylnej klapy. Kabel przeciagniety przez gumowy peszel przy klapie i potem wzdluz progu do przodu.

Umiejscowienie radia - mam i siebie przymocowany uchwyt na tunelu srodkowym od strony pasazera - ale mam duze radio -1 DIN.

Pomimo ze mam starszego Forka - to jednak wiem ze zestaw spawdzony. Mocowanie anteny na uchwycie tylnej klapy. Kabel przeciagniety przez gumowy peszel przy klapie i potem wzdluz progu do przodu.

Umiejscowienie radia - mam i siebie przymocowany uchwyt na tunelu srodkowym od strony pasazera - ale mam duze radio -1 DIN.

A jakiej firmy masz zestaw ?

Jaka antena. Podpowiedz coś. Powiem szczerze że się przymierzam do CB a nigdy nie miałem wcześniej. Może przed urlopem jeszcze bym założył.

Z góry dzięki

Pozdrówka

A czy próbował ktoś w SG zapakować jakieś małe radyjko do schowka 1din pod radiem?

Nie ma z tym problemu - ale - dobrze wybierac radai z głosnikiem na scianie czołowej, lub radia z mozliwoscia wyprowadzenia glosnika na zewnatrz. Jak zamkniesz takie radyjko z glosnikiem na gorze lub dole, to niewiele bedziesz slyszal.

Moj zestaw - to radio alan 48 plus multi, ale musze je zmienic na takowe z ASC /automatyczna redukcja szumu/. Antena to Magnum przytwierdzana na zabke, dlugosci 150 cm.

Do Forka 2003 mam CB Johnson II + jakaś antena japońska (nazwy nie pamiętam). Cały zestaw za około 1 tPLN. Jestem b.zadowolony. Radio mocuję pomiędzy fotelem pasażera a tunelem i wtedy łatwo jest wyjąć. Jak masz radio/antenę trudno zdejmowalną to czasem kusi aby nie zdejmować i właśnie na to czeka złodziej. Antena jest na magnes (duży) i zero problemów z mocowaniem i spadaniem. Wiele osób po kupnie badziewia traci mnóstwo czasów na serwisy a potem często zamienia na lepszy. Lepiej kupić coś lepszego raz a dobrze. Jak bym sprzedawał Forka to zestaw ten mogę zamontować na każdym aucie. Polecam tą metodę: supe odbiór+łatwy i szybki montaż (1 minuta) = 0 problemów. :D

Nie ma z tym problemu - ale - dobrze wybierac radai z głosnikiem na scianie czołowej, lub radia z mozliwoscia wyprowadzenia glosnika na zewnatrz. Jak zamkniesz takie radyjko z glosnikiem na gorze lub dole, to niewiele bedziesz slyszal.

Ja słyszę wszystko.

Alan 109 był za gruby, uniden 520XL wchodzi idealnie a po bokach ma ok. 2 cm luzu.

Hejo!

Ja mam radio TTi TCB-770 i antenę LEMM AT-1063. Używam tego zestawu już 2 lata i jestem zadowolony. Antena krótka a zasięg ma, nie dynda, ma szeroką podstawę - na niemieckiej autostradzie jechałem 210km/h i nie zwiało jej. Radio miści mi się idealnie między fotel kierowcy a część kokpitu z lewarkami. Nawet nie muszę mocować na żadnych śrubkach.

Pozdrówki

Ja mamw swoim Forku zestaw CB LAFAYETTE ZEUS + antena ML 145 MIDLAND. Radio jest OK.

Posiada ręczną lub automatyczną blokadę szumów.Oprócz tego ma dużo "bajerów'' rzadziej

używanych.Żadnych zakłóceń od urządzeń elektrycznych u mnie nie słychać.Zdecydowałem

się na zakup tego radyjka ze względu też na jego małe wymiary.Zamontowałem go w miejscu

po wyjęciu schowka pod orginalnym radiem.

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 12:23 pm ]

Zdjęcie Zeusa w Foresterze

dsc01815na9.jpg

Głośnik zastosowałem zewnętrzny, mozliwie duży i umieściłem go w podsufitce

de80cb4ab9b469d0m.jpg

Ja mamw swoim Forku zestaw CB LAFAYETTE ZEUS + antena ML 145 MIDLAND. Radio jest OK.

Posiada ręczną lub automatyczną blokadę szumów.Oprócz tego ma dużo "bajerów'' rzadziej

używanych.Żadnych zakłóceń od urządzeń elektrycznych u mnie nie słychać.Zdecydowałem

się na zakup tego radyjka ze względu też na jego małe wymiary.Zamontowałem go w miejscu

po wyjęciu schowka pod orginalnym radiem.

Głośnik zastosowałem zewnętrzny, mozliwie duży i umieściłem go w podsufitce

Grzegorzu wyglada rewelacyjnie, ale nie od dzisaij wiadomo ze Twoje pomysly i wykonanie sa pierwsza klasa :mrgreen:

Montaż radia to nic trudnego, co najwyżej potrzebne Ci strojenie - żeby ktoś miał miernik SWR

Może i tak ale kabelek od antenki trzeba wyprowadzić najlepiej pewnie w podsufitce albo boczkami ?

Ja się raczej bym nie podejmował robienia instalacji z racji tego że nie mam takich zdolności jak kolega grzegorzp i dlatego szukam warsztatu (car audio) które możecie polecić. Może ktoś gdzieś robił i jest zadowolony.

Z góry dzięki

Pozdr

Radia używam w sumie tylko w dłuższe wypady. Dlatego mam u siebie demontowany zestaw:

Harry II z poprawionym ASC + uchwyt na tylną klapę i antena sirio 140cm.

Przewód antenowy puszczony po tunelu i przymocowany rzepami do tapicerki, a radio wsadzam między tunel i przednie siedzenie pasażera.

Ogólnie polecam radia z ASC. Są droższe, ale warto dołożyć i mieć ciszę. Zwłaszcza w miastach, gdzie syfu w eterze nie brakuje. :roll:

EDIT:

ps: Z Wawy do Pruszkowa daleko nie jest, a koleś zna się na rzeczy. 8) http://cbradio.abc24.pl/

Ja mam President Harry II ASC zamontowane na tunelu na wysokości dźwigni zmiany biegów w Foresterze MY09.

Zamontowałem to na dwóch blaszkach skręconych śrubami tak, że blaszki zaciskają się na plastikowej obudowie tunelu.

Blaszki przykręciłem do uchwytu dostarczonego z radiem.

Mam antenę President Alaska z podstawą magnesową. Kabel wyprowadzony pod klapą bagażnika. Do radia poprowadzony koło koła zapasowego, pod siedzeniem tylnym i dywanikami. Kable dostarczane z podstawkami pod anteny są za krótkie na do Forestera. Trzeba kupić przedłużacz.

UWAGA: Trzeba kupić podstawę magnetyczną, która zmieści się pomiędzy wytłoczeniami na dachu Forestera.

CB zakładałem < 1 godzinę. Bardzo łatwo można samemu to zrobić. Radio można zdjąć łatwo i szybko.

Antenę zwykle odkręcam z postawy, podstawę zostawiam na samochodzie.

Mój Forester (benzyna) nie zakłóca zbytnio CB.

Witajcie widzę ze temat wzbudził jakieś zainteresowanie

bardzo proszę może o jakies uzupełnienie w postaci zdjęc zamontowanych radyjek.

Ja osobiście nie chcę wiercić zadnych dziurek w plastikowych elementach wnętrza. W planach akup presidenta harrego lub Yosana Turbo 3031 -obydwa radyjka spore wiec tymbardziej liczę na jakąs podpowiedź

Witajcie widzę ze temat wzbudził jakieś zainteresowanie

bardzo proszę może o jakies uzupełnienie w postaci zdjęc zamontowanych radyjek.

Ja osobiście nie chcę wiercić zadnych dziurek w plastikowych elementach wnętrza. W planach akup presidenta harrego lub Yosana Turbo 3031 -obydwa radyjka spore wiec tymbardziej liczę na jakąs podpowiedź

Ale chcesz to radio mieć na stałe w samochodzie zamontowane? Czy chcesz je zabierać ze sobą. 8)

Dołożę od siebie.

Używałem Inteka z nasłuchem dwóch kanałów jednocześnie plus antena sirio 2m. Działało rewelacyjnie. Radio jest chyba jednym z najmniejszych.

Model M-790 plus . 760 ma chyba głośnik w szczycie ale nie wiem jak z działaniem.

A w miejsce popielniczki, w specjalnym adapterze, nie wejdzie?

trzeba bedzie powiercic zeby stelaz zamontowac - co prawda w srodku. Ale watpie zeby radio sie zmiescilo. Tam predzej turbo timer wchodzi.