Skocz do zawartości

RADIO CB w FORYSIU


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo proszę o wszelie sugestie jakie macie zestawy CB i antenki w swoich Foresterach szczególnie interesuje mnie najnowsze wcielenie Lesnika

Zapodajcie proszę gdzie najergonomiczniej umieścic radyjko ewentualnie jakies patenty jesli chodzi o jego zamocowanie , za wszelkie hellpy wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ze mam starszego Forka - to jednak wiem ze zestaw spawdzony. Mocowanie anteny na uchwycie tylnej klapy. Kabel przeciagniety przez gumowy peszel przy klapie i potem wzdluz progu do przodu.

 

Umiejscowienie radia - mam i siebie przymocowany uchwyt na tunelu srodkowym od strony pasazera - ale mam duze radio -1 DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ze mam starszego Forka - to jednak wiem ze zestaw spawdzony. Mocowanie anteny na uchwycie tylnej klapy. Kabel przeciagniety przez gumowy peszel przy klapie i potem wzdluz progu do przodu.

 

Umiejscowienie radia - mam i siebie przymocowany uchwyt na tunelu srodkowym od strony pasazera - ale mam duze radio -1 DIN.

 

A jakiej firmy masz zestaw ?

Jaka antena. Podpowiedz coś. Powiem szczerze że się przymierzam do CB a nigdy nie miałem wcześniej. Może przed urlopem jeszcze bym założył.

 

 

Z góry dzięki

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś w SG zapakować jakieś małe radyjko do schowka 1din pod radiem?

 

Nie ma z tym problemu - ale - dobrze wybierac radai z głosnikiem na scianie czołowej, lub radia z mozliwoscia wyprowadzenia glosnika na zewnatrz. Jak zamkniesz takie radyjko z glosnikiem na gorze lub dole, to niewiele bedziesz slyszal.

 

Moj zestaw - to radio alan 48 plus multi, ale musze je zmienic na takowe z ASC /automatyczna redukcja szumu/. Antena to Magnum przytwierdzana na zabke, dlugosci 150 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Forka 2003 mam CB Johnson II + jakaś antena japońska (nazwy nie pamiętam). Cały zestaw za około 1 tPLN. Jestem b.zadowolony. Radio mocuję pomiędzy fotelem pasażera a tunelem i wtedy łatwo jest wyjąć. Jak masz radio/antenę trudno zdejmowalną to czasem kusi aby nie zdejmować i właśnie na to czeka złodziej. Antena jest na magnes (duży) i zero problemów z mocowaniem i spadaniem. Wiele osób po kupnie badziewia traci mnóstwo czasów na serwisy a potem często zamienia na lepszy. Lepiej kupić coś lepszego raz a dobrze. Jak bym sprzedawał Forka to zestaw ten mogę zamontować na każdym aucie. Polecam tą metodę: supe odbiór+łatwy i szybki montaż (1 minuta) = 0 problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym problemu - ale - dobrze wybierac radai z głosnikiem na scianie czołowej, lub radia z mozliwoscia wyprowadzenia glosnika na zewnatrz. Jak zamkniesz takie radyjko z glosnikiem na gorze lub dole, to niewiele bedziesz slyszal.

 

Ja słyszę wszystko.

Alan 109 był za gruby, uniden 520XL wchodzi idealnie a po bokach ma ok. 2 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

 

Ja mam radio TTi TCB-770 i antenę LEMM AT-1063. Używam tego zestawu już 2 lata i jestem zadowolony. Antena krótka a zasięg ma, nie dynda, ma szeroką podstawę - na niemieckiej autostradzie jechałem 210km/h i nie zwiało jej. Radio miści mi się idealnie między fotel kierowcy a część kokpitu z lewarkami. Nawet nie muszę mocować na żadnych śrubkach.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mamw swoim Forku zestaw CB LAFAYETTE ZEUS + antena ML 145 MIDLAND. Radio jest OK.

Posiada ręczną lub automatyczną blokadę szumów.Oprócz tego ma dużo "bajerów'' rzadziej

używanych.Żadnych zakłóceń od urządzeń elektrycznych u mnie nie słychać.Zdecydowałem

się na zakup tego radyjka ze względu też na jego małe wymiary.Zamontowałem go w miejscu

po wyjęciu schowka pod orginalnym radiem.

 

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 12:23 pm ]

Zdjęcie Zeusa w Foresterze

dsc01815na9.jpg

 

Głośnik zastosowałem zewnętrzny, mozliwie duży i umieściłem go w podsufitce

 

de80cb4ab9b469d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mamw swoim Forku zestaw CB LAFAYETTE ZEUS + antena ML 145 MIDLAND. Radio jest OK.

Posiada ręczną lub automatyczną blokadę szumów.Oprócz tego ma dużo "bajerów'' rzadziej

używanych.Żadnych zakłóceń od urządzeń elektrycznych u mnie nie słychać.Zdecydowałem

się na zakup tego radyjka ze względu też na jego małe wymiary.Zamontowałem go w miejscu

po wyjęciu schowka pod orginalnym radiem.

Głośnik zastosowałem zewnętrzny, mozliwie duży i umieściłem go w podsufitce

 

Grzegorzu wyglada rewelacyjnie, ale nie od dzisaij wiadomo ze Twoje pomysly i wykonanie sa pierwsza klasa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż radia to nic trudnego, co najwyżej potrzebne Ci strojenie - żeby ktoś miał miernik SWR

 

Może i tak ale kabelek od antenki trzeba wyprowadzić najlepiej pewnie w podsufitce albo boczkami ?

Ja się raczej bym nie podejmował robienia instalacji z racji tego że nie mam takich zdolności jak kolega grzegorzp i dlatego szukam warsztatu (car audio) które możecie polecić. Może ktoś gdzieś robił i jest zadowolony.

 

Z góry dzięki

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia używam w sumie tylko w dłuższe wypady. Dlatego mam u siebie demontowany zestaw:

Harry II z poprawionym ASC + uchwyt na tylną klapę i antena sirio 140cm.

Przewód antenowy puszczony po tunelu i przymocowany rzepami do tapicerki, a radio wsadzam między tunel i przednie siedzenie pasażera.

Ogólnie polecam radia z ASC. Są droższe, ale warto dołożyć i mieć ciszę. Zwłaszcza w miastach, gdzie syfu w eterze nie brakuje. :roll:

 

EDIT:

ps: Z Wawy do Pruszkowa daleko nie jest, a koleś zna się na rzeczy. 8) http://cbradio.abc24.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam President Harry II ASC zamontowane na tunelu na wysokości dźwigni zmiany biegów w Foresterze MY09.

 

Zamontowałem to na dwóch blaszkach skręconych śrubami tak, że blaszki zaciskają się na plastikowej obudowie tunelu.

Blaszki przykręciłem do uchwytu dostarczonego z radiem.

 

Mam antenę President Alaska z podstawą magnesową. Kabel wyprowadzony pod klapą bagażnika. Do radia poprowadzony koło koła zapasowego, pod siedzeniem tylnym i dywanikami. Kable dostarczane z podstawkami pod anteny są za krótkie na do Forestera. Trzeba kupić przedłużacz.

 

UWAGA: Trzeba kupić podstawę magnetyczną, która zmieści się pomiędzy wytłoczeniami na dachu Forestera.

 

CB zakładałem < 1 godzinę. Bardzo łatwo można samemu to zrobić. Radio można zdjąć łatwo i szybko.

Antenę zwykle odkręcam z postawy, podstawę zostawiam na samochodzie.

 

Mój Forester (benzyna) nie zakłóca zbytnio CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie widzę ze temat wzbudził jakieś zainteresowanie

bardzo proszę może o jakies uzupełnienie w postaci zdjęc zamontowanych radyjek.

Ja osobiście nie chcę wiercić zadnych dziurek w plastikowych elementach wnętrza. W planach akup presidenta harrego lub Yosana Turbo 3031 -obydwa radyjka spore wiec tymbardziej liczę na jakąs podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie widzę ze temat wzbudził jakieś zainteresowanie

bardzo proszę może o jakies uzupełnienie w postaci zdjęc zamontowanych radyjek.

Ja osobiście nie chcę wiercić zadnych dziurek w plastikowych elementach wnętrza. W planach akup presidenta harrego lub Yosana Turbo 3031 -obydwa radyjka spore wiec tymbardziej liczę na jakąs podpowiedź

Ale chcesz to radio mieć na stałe w samochodzie zamontowane? Czy chcesz je zabierać ze sobą. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...