Skocz do zawartości

jaka opona na Tor Poznań/Kielce


maniujr

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że czasem odwiedzałem i znowu planuję (ALT, ASJP, SJS itp), a szkoda mi moich cywilnych Rainsport2 215/45/17 - zastanawiam się co kupić... chodzi mi o coś co warto w sensie, dobrze trzyma, ale nie kosztuje fortuny (jak R888). Może być częściowo do jazdy "cywilnej" (RE070 ?) albo rozważam tylko na tor (slick ? jaki ?). Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce i poznań to zdecydowanie dwa różne typy opony. Ja polecam ci zakup używanych slików. Po pierwsze są tańsze od cywilnych, po drugie lepiej trzymają i po trzecie jeśli dobrze dobierzesz mieszankę to zejdą wolniej niż cywilne.

 

Ja się wyleczyłem z używania cywilnych opon do upalania i co chwilę skupuje coś z rynku jak się ciekawa opona pojawi :twisted: . Stan obecny to 30 szt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markguma , na Poznań bym w życiu nie założyl :idea:

Poproszę o rozwinięcie tematu :)

 

bo , markgum to nalewki z róznych opon , czesto bardzo starych, które niedość że nie trzymają bo boki mają miekkie i nie trzymają, opona sie kładzie, to jest duze ryzyko ze opona sie rozerwie i pojdziesz w bande :evil: ,to tak w skrócie, bo nie chce mi sie wiecej pisac :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markguma , na Poznań bym w życiu nie założyl :idea:

Poproszę o rozwinięcie tematu :)

 

bo , markgum to nalewki z róznych opon , czesto bardzo starych, które niedość że nie trzymają bo boki mają miekkie i nie trzymają, opona sie kładzie, to jest duze ryzyko ze opona sie rozerwie i pojdziesz w bande :evil: ,to tak w skrócie, bo nie chce mi sie wiecej pisac :twisted: :wink:

 

 

To jest praktyka, czy tylko tzw miejskie opowieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intakwrx testował te nalewki na torze w Poznaniu. Może jego warto spytać?

Opinii na temat Margumów jest tyle co ich użytkowników. Jedni sobie chwalą, że za tą cenę lepszej opony się nie kupi się, a inny narzekają. Ryzyko odklejenia się nalewki istnieje, nawet widziałem coś takiego na własne oczy, jednak podobnie może być z używaną oponą. Można kupić przegrzanego slicka, który będzie trzymał gorzej niż R888. Lub po prostu z wadą techniczną, czy uszkodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwróciłem uwagę, że jeżeli już chwalą, to właściciele małych, lekkich aut. Nie widziałem, aby markguma chwalił jakiś właściciel Evo lub Subaru.

 

Ja markumy stosuje i nie narzekam kleja ładnie na betonie, asfalcie i nawet lekkim syfie tylko tak jak napisał przedmówca ja jeżdze na nich w Cinquacento :) no boki są miękke i sie scieraja to jest ich wada ale żeby sie odkleiły to nie widziałem aniu u siebie aniu u podobnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...