Skocz do zawartości

znowu cos popsulem....dyfer??


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu problem napędem w moim S/tb 2 tygodnie temu wysypala sie skrzynia i wczoraj kolejny zonk :evil::evil::evil:

 

Po zmianie wszystko chodzilo idealnie 2 tygodnie do wczoraj ......na autostradzie ok 160km/h spokojna płynna jazda nagle cale auto wpadlo w masakryczne drgania jakis łomot jak by 4 kapcie naraz złapac !!!

Po zjedzie na pobocze nic nie widać nic nie cieknie wszystko ok !!

Jednak podczas przyspieszania z tylu auto zwłaszcza na 4 i 5 biegu przy dodawaniu gazu straszne szlifowanie!!!!!!!

Dyfer sciagnolem mam jeden w zapasie wiec tego rozebralem tylko wszystko wyglada ok !!!!

Co mnie niepokoi bardzo duży luz miedzy zębny miedzy atakiem a wyjsciem na półosie !!! Po 2 miesiacach olej zlalem czarny teraz!!

 

 

Wisko w skrzyni wyglada na ok napęd jest spięty na biegu krecac tylnimi kolami (przód na ziemi ) auto ciągnie)

 

Jakieś sugestie bo nie wiem jak poznać dyfer uszkodzony i zmieniam w ciemno troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest szarpanie to jest bardziej przerażliwe wycie przy dodawaniu gazu (na 3 biegu ponoć tez tak słuchacz z tylu mówil ) im szybciej sie jedzie tym mocniej wyje ( tylko przy dodawanbiu gazu)

 

Wstępnie dyfer jest na dole i nowemu zrobie remont (uszczelnienie) i zobacze mam nadzieje ze nie kolejna skrzynia .... :evil::evil::evil:

 

Ami auto narazie stoi w garazu bez tylniego dyfra wiec będzie ciężko z ASO jutro zawita nowy i zobacze jak dalej bedzie to juz nie wiem co to moglo być bo innego elementu z tylu który moze wyć (poza wydechem ) to nie ma chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wczoraj zrobilem remont nowego dyfra (olej motul, wszystkie nowe uszczelniacze uszczelki itp) dzis zagościł w aucie.

Efektów słuchowych brak w porównaniu do poprzedniego jak dalem na luz to myslalem ze zgasł mi silnik taka cisza w aucie!!!

 

Zero wibracji zgrzytów idealnie sprawuje sie dyfer!!!

 

Przy okazji zagościl nowy olej w motorku filtry nowe świece i kablem :)))

Wiec żyć nie umierać ....S/tb znowu terroryzuje drogi:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko się cieszyć :mrgreen:

Swoją drogą apropo terroryzowania dróg to stojąc w korku dojazdowym do twojego pięknego miasta mój forek jakimś cudem mi wyżarł cały bak strzelił focha i zgasł :evil:

Dziwne jest to że po wlaniu mu 5l zgasła rezerwa i wskaźnik się podniósł nieco...

Zupełnie jak by się pompa gdzieś przemieściła i przerywała znacznie wcześniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio korki omijam wzdłuż drogi szutrami albo polem (droga taka traktorowa) ludzie maja fajne miny jak mija ich w kurzu forek 60km/h

 

oo mniej wiecej takie-> :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...