Skocz do zawartości

Impreza 2.0 sport vs 2.0 Diesel


tommyXTM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od razu założyłem, że najlepszy dla mnie będzie Lanos N/A. Pojeździłem trochę testowo i od razu się zakochałem, szczególnie, że miałem okazję pojeździć w zimę. Także dieselka już nie testowałem więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Także dieselka już nie testowałem więc nie mam porównania.

załuj... mysle ze nie kupilbys juz benzyny 8)

Diesel za drogi w porownaniu z benzyną, juz lepiej ( było ) dołozyć te kilkanascie tysięcy i kupic WRXa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Także dieselka już nie testowałem więc nie mam porównania.

załuj... mysle ze nie kupilbys juz benzyny 8)

Diesel za drogi w porownaniu z benzyną, juz lepiej ( było ) dołozyć te kilkanascie tysięcy i kupic WRXa:)

WRX będzie następny ;) o ile jeszcze będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Także dieselka już nie testowałem więc nie mam porównania.

załuj... mysle ze nie kupilbys juz benzyny 8)

Diesel za drogi w porownaniu z benzyną, juz lepiej ( było ) dołozyć te kilkanascie tysięcy i kupic WRXa:)

WRX bez sensu lepiej STI najlepiej w klasycznej budzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX bez sensu lepiej STI najlepiej w klasycznej budzie

 

człowiek chciał kupić autko na dojazdy kilka km do pracy i oczywiście na koniec wątku najlepszą opcją okazało się STI :mrgreen:

Dokładnie i to jest właśnie rewelacyjne w The Forum :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza '07 2.0R benzyna 0-100 8.8

Impreza '08 2.0D diesel 0-100 9.0 dla RS i RE, 8.6 dla RA

a 230 KM WRX z 2006 0-100 robi w 5,9 s. Jeżeli masz już diesla to jako drugi samochód nie ma sensu kupować N/A, lub drugiego auta z boxer diesel. Prawdziwą dynamikę i frajdę z jazdy zapewnią ci tylko WRX lub STI. Ich większe spalanie przy tych przebiegach, które podajesz nie będzie miało znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam!

 

Czy podobne rady bedą jeśli chodzi o używane imprezy 2.0RS MY08-12 lub 2.0D ???

Jeżdżę obecnie FXT 2,5Turbo do pracy po 25km w jedna stronę, ale prawda jest taka ze auto nie ma się gdzie rozpędzić.

Mecze go na krótkiej trasie i w korkach dlatego pewnie padla UPG.

Szukam zatem mniejszego i młodszego nieco auta i musi to byc subaru ...

Lanos diesel nie mam pojęcia jak jeździ nie znam posiadaczy by sie spotkać i pogadać obejrzeć. U Zbyszka widuje najczęściej benzynowe uturbione imprezki a Lanosa tylko raz i to z silnikiem 1,5

 

Jakies pomysly RS vs Diesel ???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policz sam, co Ci sie bardziej kalkukule, benzyna czy diesel (koszt zakupu + dalsze wydatki na paliwo i serwis)

Impreza 2.0D chyna ma "otwarty" DPF, wiec problem wypalania filtra podczas jazdy miejskiej odpada (ale pozostaje sprzeglo, dwumasa, etc.)

 

osobiscie bralbym bezynowke, a jak koszty na paliwo beda za duze, to zawsze mozna ew. zalozyc instalacje LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...az Taakie urlopy ze na forum tylko letni wiater hula ???

 

Ja też jestem za benzyną, zwłaszcza przy zakupie używki - diesel to loteria, nigdy nie wiesz do końca jak był eksploatowany a potem niespodzianki mogą być kosztowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dzięki Panowie za pomoc, zatem benzyna. Szukam wersji RS dla oczywistych względów stylistycznych ale czy mechanicznie lub w wykończeniu impreza 2,0RSport rożni się czymś od zwykłej 2,0 ???

Czy automat przy RS da sobie rade ( bo do miasta będzie jak zbawienie), ale czy przy wyprzedzaniu poza miastem nie będzie powodem frustracji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dzięki Panowie za pomoc, zatem benzyna. Szukam wersji RS dla oczywistych względów stylistycznych ale czy mechanicznie lub w wykończeniu impreza 2,0RSport rożni się czymś od zwykłej 2,0 ???

Czy automat przy RS da sobie rade ( bo do miasta będzie jak zbawienie), ale czy przy wyprzedzaniu poza miastem nie będzie powodem frustracji ???

 

Moim zdaniem poza wyposażeniem jest to identyczne auto. Ja mam wersję RC i wg specyfikacji różnica do RS to generalnie fotele, spojler przedni i felgi. RS lepszy ale RC też daje radę no i jednak dla mnie było ważniejsze żeby znaleźć idealny egzemplarz niż konkretną wersje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie są 3 wersje: R (gdzieniegdzie jest także nazywana RA), RC i RS.

RS od RC różni się tylko wyglądem- fotele, zderzaki, nakładki na progi, końcówka wydechu ;) i jest o 5kg cięższy od RC(!) :D

Tu masz dokładny spec:

http://www.subaru.pl...t/09impreza.pdf

 

Może nie do końca tylko wyglądem, powiedzmy że różnicę w felgach / oponach można teoretycznie odczuć, chociaż moim zdaniem w wersji wolnossącej 16' spokojnie dają radę :) Co do foteli nie wiem bo w kubełkach od takiej imprezy nie siedziałem, na tych standardowych przejechałem kilkaset km i siedzi się OK. Z kolei przedni spojler to moim zdaniem istotna wada praktyczna, trzeba potem uważać przy większych krawężnikach albo na grubszym śniegu

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...